פניה למוקד מוקד נגישות

מחלקת החינוך -מידעון המועצה לסיכום הפעילות – אוגוסט- ספטמבר 2022

לקראת פתיחת שנת הלימודים, חידוש בית הספר מגילות

במהלך הקיץ ובמסגרת כלל שיפוצי הקיץ בבית הספר, בשיתוף פעולה של המועצה עם משרד החינוך ב"קול קורא" לחידוש מבנים, שופר ושודרג בית הספר היסודי מגילות, בשיפוץ יסודי, בעיקר במבנה המרכזי הישן: הותקנו סורגים, הוחלפו צילינדרים ומנעולים בדלתות, הותקנו מגיני אצבעות בדלתות ואדני חלונות. בוצעו תיקונים וצבע בכל המבנים של בית הספר, בוצע טפט חדש בשירותים, פורקו מזגנים ישנים והותקנו חדשים. בוצעו תיקונים בריצוף השבילים, בוצעו עבודות אינסטלציה בשירותים בכיתות: החולפו אסלות, מושבי אסלה, כיורים וברזים חדשים. הותקנו חלונות אלומיניום חדשים ורשתות חדשות, הוחלפו דלתות הכניסה לביה"ס וחודשה מבואת הכניסה וכן נבנה ביתן שומר חדש והותקן קודן כניסה לבית הספר.

קיבלנו את ילדי בית הספר היסודי ביום הראשון ללימודים בהתרגשות עם מבנה משופץ ומשודרג ועם צוות נרגש עם ניצוץ בעיניים. להצצה אל אווירת היום הראשון בבית הספר, לחץ כאן.


קליטת עובדים חדשים במחלקת חינוך במועצה 

ד"ר שמעון סולניקה נכנס לתפקיד מנהל השפ"ח (שירות פסיכולוגי חינוכי) ועטרת דוצינימר נכנסה לתפקיד הקב"סית (קצינת ביקור סדיר), נאחל לשניהם הצלחה רבה בתפקידיהם.


מלגות בחינוך הבלתי פורמלי 

גם השנה, כמידי שנה הוענקו מלגות בתחום החינוך הבלתי פורמלי לתלמידים ולבוגרי י"ב בקטגוריות הבאות: מסיימי י"ב הנמצאים בשנת שירות, מד"צים פעילים במסגרת תנועת הנוער, תלמידים מצטיינים ומתמידים בחוגים מחוץ למועצה, תלמידים מתמידים ובעלי הישגים בקונסרבטוריון מעלה אדומים. 

אנו גאים ברוח ההתנדבות וההתמדה של הילדים ובני הנוער במגילות וגאים לתמוך ברוח זו!


יום היערכות מערך החינוך במגילות לשנת תשפ"ג

השנה, לאחר שנות קורונה בהן נאלצנו לקיים את יום היערכות המועצתי בזום, נפגשנו בשמחה פנים אל פנים. פתחנו בברכת ראש המועצה ובסקירה על החינוך במועצה ופנינו לאן עם מנהלת מחלקת החינוך. הכרנו תכניות ייחודיות בחינוך בכלל ובבית הספר בפרט ואת צוות מחלקת החינוך המתחדש. עסקנו גם בחובת דיווח על ידי מנהלת מח' הרווחה במועצה  יעל סבג ובבטיחות ובטחון בחינוך על ידי קב"ט המועצה ומוסדות החינוך, דרור סיני.


כנס פתיחת שנה לצוותי החינוך במגילות 

לראשונה במועצה, ערכנו ארוע הרמת כוסית לפתיחת שנת הלימודים לכל צוותי החינוך העובדים במגילות: מטפלות, גננות, סייעות גנים, סייעות חינוך מיוחד ורפואיות, מורים ומורות, מדריכי חינוך חברתי, מדריכי צהרונים, מנהלות מעון, מנהלות חינוך גיל רך וחינוך חברתי ביישובים, ש"ש ורכזי תנועות הנוער. פחתנו בבופה מפנק, המשכנו בברכת ראש המועצה ומנהלת מח' החינוך ושמענו הרצאה מעוררת השראה " להיות מבוגר משמעותי" מפי ליאת כהן רביב.


פתיחת שנה - תכנית מעגן 

גם השנה, ממשיכה תכנית מעגן לאיתור התפתחותי בכל המעונות וגני הילדים על ידי צוות מקצועי. התכנית מופעלת לאורך השנים בכל גבי הילדים במועצה, בשיתוף פעולה של מחלקת החינוך ומחלקת רווחה. בימים אלה נשלח מכתב הסבר לכל ההורים על כך.


פעילות ד'-ו' בקיץ האחרון

עוד טעימה משפע הפעילויות מהן נהנו ילדים מגילות בקיץ שחלף: החלקה על הקרח ונאות קדומים - לכבוד סיום הקיץ של כיתות ד'-ו', יצאנו בתחילת חודש אוגוסט לטיול האחרון של הקיץ ל"נאות קדומים" ול"החלקה על הקרח" בחולון. יצאנו 85 ילדי ד'-ו' ו-12 מדריכים מכל היישובים ליום טיול ששילב עיסוק בנושא מנהיגות והיכרות עם הטבע והסביבה של אזור יער בן שמן, קינחנו בפעילות החלקה על הקרח שאתגרה לא רק את הילדים גם את המדריכים!


פורום אזורי למדריכי ורכזי הנוער 

החודש פתחנו את פורום מדריכי ורכזי הנוער לשנת תשפ"ג, כהמשכה של מסורת זו בשנים האחרונות. השנה כולל הפורום 19 מדריכי נוער ומדריכי תנועות הנוער מכל יישובי המועצה. את מפגשי הפורום השנה מנחה מורן אברשימי, מנהלת יחידת הנוער. את המפגש הראשון אירחו מדריכי היישוב אבנת במועדון הנוער שלהם. במפגש, הוצגה בפני הקבוצה התוכנית השנתית לפורום הכוללת נושאים וכלים מגוונים כגון: שילוב ילדים עם צרכים מיוחדים, פיתוח מנהיגות והתנדבות, היכרות עם תרבות הבילוי של הנוער ועוד. השנה כמו בשנה שעברה יתקיים הפורום ביישובים עצמם ויכלול היכרות עם מועדון הנוער, דילמה חינוכית ועוד. בהצלחה לקבוצת המדריכים בפורום השנה וגם תודה רבה לאברהם, הודיה ולמיכל מדריכי הנוער של אבנת על האירוח!


תחרות הסברה אפליקציית my city 

במסגרת פעולות המועצה להנגשת השרותים, הושקה החודש גם האפליקציה המועצתית. במהלך חודש ספטמבר יצאנו לתחרות הסברה עם נוער מגילות לכבוד השקת אפליקציה MY CITY. במסגרת התחרות, בני ובנות הנוער של מגילות, האלופות והאלופים, התרוצצו, דפקו, שאלו, הציעו, הורידו וגילו מעורבות כחלק מקמפיין המועצה ב"שנת השירות" הלא היא שנת 2022. בהובלת מדריכי הנוער ביישובים, הנוער עזר לתושבים, במעבר מדלת לדלת, להוריד את האפליקציה ולהתעדכן בדרכי יצירת הקשר עם המועצה, וגם חילקו שי צנוע לשנה החדשה. הכל כדי שפשוט יהיה פה טוב יותר!

יש לכם עוד הזדמנות לעזור לנוער הישובי שלכם לנצח! הורידו את האפליקציה המועצתית בלחיצה כאן ובתוכה בחרו בשם היישוב שלכם תחת "דיווח למוקד".

 

בסיום הפעילות כל יישוב קיבל פיצה לכל חברי הקבוצה שהשתתפו בתחרות. לאחר החגים נכריז על הקבוצה המנצחת שתצא לפעילות חווייתית מטעם המועצה. תודה לכם נוער שלנו, אתם אלופים!!!


פורום מנהלות חינוך יישוביות  

החודש פתחנו את הפורום למנהלי החינוך החברתי והגיל הרך ביישובים לשנת תשפ"ג. הפורום מונה 16 מנהלים מכל הישובים. השנה יובילו את הפורום מורן אברשימי, מנהלת יחידת הנוער ומנהל.ת יחידת הגיל הרך שיכנס לתפקיד בקרוב. במפגש הראשון, שהתקיים בבניין המועצה, ערכנו פעילות היכרות, גיבוש ותיאום ציפיות והוצגה התוכנית השנתית של הפורום עם התוכניות השונות של מחלקת החינוך. כאן על גבי הניוזלטר המועצתי, אנו רוצים לאחל לחברי הפורום שלנו בהצלחה בניהול מערכות החינוך ביישובים בשנה החדשה, אנחנו כאן, מובילים חינוך ביחד!


פתיחת הרשמה לחוגים  

בשעה טובה ומוצלחת, פתחנו החודש ב- 22.9.22, את ההרשמה לחוגי הילדים והנוער לשנת תשפ"ג. השנה יש לנו שלל חוגים חדשים לצד חוגים ותיקים לגילאי 3-18 .

ההרשמה עד ה-16.10.22.

הרישום כולו מקוון. אנו ממליצים לכם להיכנס לאתר המועצה ולהירשם באמצעות המחשב לצפייה טובה ונגישה.
פתיחת החוגים במתחם בי"ס מגילות ב 24.10.22.             

לפרטים נוספים, הרשמה וצפייה בחוברת החוגים לשנת תשפ"ג לחצו כאן.

 

קישורים חשובים:

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft