פניה למוקד מוקד נגישות

מחלקת החינוך -מידעון המועצה לסיכום הפעילות – מאי 2022

תוכנית הקיץ לנוער

בימים אלו אנו עובדים על הכנת תוכנית קיץ לתלמידי כיתות ד'-יב'. בתוכנית: אירוע פתיחת הקיץ, יציאה לטיולים, ימי שיא, מופע סטנדאפ ועוד....תוכנית מפורטת של כל הפעילות תופץ בחודש הקרוב.

מחכים לראותכם איתנו....


יציאה לכנס יא' של התנועה הקיבוצית:

בסוף החודש, יצאו 16 בני נוער מכיתה יא' מכל יישובי המועצה, לכנס י"א של התנועה הקיבוצית. כנס זה הינו מפעל ארצי של כל המועצות האזוריות בארץ, המעודד בני נוער ליציאה לשירות משמעותי בצה"ל ולהתנדבות לשנת שירות/מכינה לפני הצבא.

לאורך שלושת ימי הכנס, שמעו בני הנוער הרצאות מרתקות על נושא "הבחירה", עברו פעילויות מגבשות עם מועצות אחרות, התחרו בטורנירים בענפי ספורט שונים והתחרו בתחרות בישול קבוצתית- "מאסטר שף"- שחיזק את תחושת הגיבוש ו"היחד" שיצרו הזדמנות חינוכית להתמודדויות קבוצתיות ואישיות. בערבים נהנו בני הנוער משיחה עם דובר מעורר השראה, מפגשים עם אנשים שונים שאותם הכירו במהלך הכנס וביחד עם המדריכות שליוו את הקבוצה, בחנו את הגורמים להשפעה על הבחירה האישית והקבוצתית ואת משמעותה של לקיחת אחריות על הבחירה.

קבוצת מגילות זכתה במקום הראשון בתחרות מאסטר השף, בה הציגו מייצג אומנותי על ים המלח באמצעות חומרי גלם שונים. את הקבוצה הובילה שר רובל מדריכת הנוער האזורית החדשה שלנו ביחד עם ניב גבעתי מדריכת הנוער של קיבוץ קליה. ישר כוח לקבוצה ולמדריכות!

כבר מחכים ליציאה הקבוצתית הבאה: רפסודיה לכיתות ט'-יב' אשר תיערך ב- 24-26.7.22, פתיחת ההרשמה בימים הקרובים.

מצורף לינק לסרטון המסכם את הכנס


פורום מנהלי חינוך חברתי והגיל הרך

המפגש בנושא "צועדים יחד לתכנית העבודה של שנת תשפ"ג", עסק בהסתכלות על שנת הלימודים הקרובה, על הרחבת העשייה החינוכית המשותפת ברמת המועצה ובתוך הישובים, על הכשרות וליווי על צוותי החינוך. יצאנו עם מחשבות ורעיונות לשיתופי פעולה לשנה הבאה. במהלך המפגש ראינו מקרוב את מסגרות החינוך בבית הערבה, שם שיתפו אותנו רביד וגבי מנהלי החינוך החברתי והגיל הרך (בהתאמה) של היישוב על הצלחות של המסגרות וגם על האתגרים הקיימים. תודה רבה לגבי ורביד על אירוח מכל הלב ולעדי וגה מהתנועה הקיבוצית על ההנחיה המקצועית.


פורום מדריכי הנוער האזורי

החודש נפגשו כל מדריכי הנוער למפגש פורום מדריכי הנוער משותף נוסף, בקיבוץ אלמוג. את המפגש הפעם הנחו ביחד אייל מור יוסף מנחה מטעם מחלקת החינוך של התנועה הקיבוצית ומורן אברשימי רכזת הנוער של המועצה. ביחד עם הקבוצה, דנו על מורכבות בניית פעילויות מותאמות לאופי הקבוצה במסגרתו קיבלו המדריכים כלים מגוונים ליצירת שיתוף פעולה וגיבוש קבוצתי וכלים להתמודדות עם קשיים ואתגרים בקבוצה. לאחר המפגש, גלעד ותהל מדריכי הנוער של היישוב ערכו לנו סיור במוקדי הנוער באלמוג ושיתפו אותנו בהצלחה ובדילמה בתחום הנוער של היישוב.

 תודה רבה לקיבוץ אלמוג על האירוח, מחכים בציפייה למפגש הבא.


סיור בבית ספר שחקים

מנהלת מחלקת החינוך, טלי מוסקל ומנהלת בית הספר, רחלה אליאב, סיירו בביה"ס שחקים, בית ספר למחוננים ומצטיינים במעלה אדומים, אשר מתקיימות בו תכניות לילדים מכיתות ג' עד ט' ואליו מגיעים תלמידים ממגילות ללמידה יום בשבוע או אחר הצהריים.

נחשפנו לתחומי הלימוד באומנות, גיאומטריה, ג'אגלינג, למידת חקר במדעים בתוך בית הספר ובחצר, ובעיקר פגשנו תלמידים שמחים וסקרנים. גאים שהם משלנו.


סיום השתלמות חינוך סביבתי

10 מפגשים לאורך השנה, כ20 גננות, סייעות ומטפלות ממגילות, השתלמו ולמדו יחד איך מייצרים חינוך סביבתי לילדי הגיל הרך. רעיונות רבים כבר נוסו והוצגו במהלך ההשתלמות בשיתוף עמיתות ובהפריה הדדית.

בין הנושאים שנלמדו השנה: הכרות עם תפיסת הקיימות וחשיבותה על רקע משבר האקלים, התנהלות מקיימת בגן, הקמת גני חוץ – הלכה מעשה, בעיה ושמה פסולת, סדנת ליקוט, "כשיוצאים מגיעים למקומות נפלאים" - סיור לימודי במתחם אקולוגי עירוני מוסללה על גג בניין כלל, בובנאות בטבע, אמא אדמה- הטמעת נושאים סביבתיים באמצעות עבודה באדמה.

תודה לשותפים שחברו יחד להצלחת ההשתלמות: משרד החינוך, המשרד לאיכות הסביבה, החברה להגנת הטבע ואיגוד ערים יהודה לאיכות הסביבה .

בנוסף להשתלמות, הגנים קיבלו תקציב משמעותי לפיתוח פרויקטים חינוכיים סביבתיים בגן, על פי התכנים שנלמדו בהשתלמות, שיכללו חיבור לקהילה, ייצאו לדרך בחודש הקרוב וימומשו עד סוף הקיץ. עקבו אחר המתרחש בגן.


ועדות הגיל

במסגרת השתתפותנו בתכנית 360 למניעת התנהגויות סיכוניות בקרב ילדים ונוער, התחלנו השנה בהתכנות של ועדות גיל בחלוקה לשלושה רצפים: הגיל הרך, יסודי ותיכון. במהלך חודש מאי ערכנו מפגש שני השנה לכל ועדה בהתכנסות כל השותפים העובדים במגילות ועם מגילות בתחומי החינוך, הרווחה, הבריאות ובטחון הפנים, לראות את התכניות והמענים הקיימים כיום ולזקק את הנושאים המועצתיים הדורשים טיפול והתערבות נוספים, לקראת הקיץ ולעבר שנת הלימודים הבאה.


בית הספר של החופש הגדול

היכונו להרשמה לבית הספר של החופש הגדול בקיץ

מגיל חט"צ עד כיתה ג', שלושה שבועות ראשונים של חודש יולי!

עקבו אחר הפירסומים!

קישורים חשובים:

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft