פניה למוקד מוקד נגישות חפש

פעילויות אפריל 2022 כולל חופשת הפסח ברשות הטבע והגנים

שטיח של אבן- בשומרוני הטוב
צאו עם מדריך קולי (audio guide) למסע תרבותי מעבר לזמן במוזיאון הפסיפסים באתר השומרוני הטוב. הסיור יפתח לכם צוהר למאבקים בין הזרמים הדתיים בימי בית שני ויעניק לכם הצצה על עולמן התרבותי ומנהגיהן של עדות שונות, כפי שהם משתקפים באומנות הפסיפס של תקופתן. הסיור נמשך כשעה והוא מתאים גם לבעלי מוגבלויות. 
היכן: מוזיאון הפסיפסים באתר השומרוני הטוב (ליד מעלה אדומים).
מתי: בכל ימות השבוע בשעות פעילות האתר.
המדריך הקולי בתשלום סמלי (10 ₪) נוסף על דמי הכניסה לאתר,  כניסה למנויי מטמון חינם.   

בני האור והחושך- בקומראן      
בואו לטייל עם מדריך קולי (audio guide)  בגן לאומי קומראן. אנו מזמינים אתכם למסע מרתק עם מנהיג צדק ואנשי היחד, שראו בעצמם בני אור. בסיור תתוודעו לסיפורן של המגילות הגנוזות, שהתגלו במערות סמוכות לאתר והיו לתגלית החשובה ביותר במאה ה־20. הסיור נמשך כשעה והוא מתאים גם לבעלי מוגבלויות.  
היכן: פארק (גן לאומי) קומראן 
מתי: בכל ימות השבוע בשעות פעילות האתר.
המדריך הקולי בתשלום סמלי (10 ₪) נוסף על דמי הכניסה לאתר,  כניסה למנויי מטמון חינם.  


עלייה לרגל- בגריזים       
עלו לרגל להר גריזים וצאו עם המדריך הקולי (audio-guide) החדש שלנו למסע מרתק בעקבות אחת העדות הקטנות בעולם – השומרונים. התנתקו לשעה וחצי של חוויה תרבותית מעשירה ותצפיות מרהיבות, ואולי גם תצליחו לזהות את שרידי בית המקדש השומרוני. בסיום הסיור מומלץ לצפות במיצג בחדר ההקרנה.  

באתר שולחנות פיקניק ומרכז שירות.
היכן: אתר הר גריזים  
מתי: יום ראשון עד שישי - בשעות פעילות האתר.
המדריך הקולי בתשלום סמלי (10 ₪) נוסף על דמי הכניסה לאתר, כניסה למנויי מטמון חינם.
 

לפגוש מלך בהרודיון
קחו דקה ודמיינו שאתם במבצר בספר המדבר. למה לדמיין? בואו להרודיון וראו אותו במו עיניכם. סרקו בקופת האתר את הברקוד של הסיור הקולי (audio guide) למכשירים החכמים שלכם ( סמארטפונים ) וקדימה צאו לטייל ותהינו מחוויה בלתי נשכחת בסיור מרתק בארמונו הפרטי של המלך הורדוס. בסיורכם באתר תבקרו בבית המרחץ, תעצרו בבית הכנסת הקדום ותרדו במערכת בורות המים המרשימה. מומלץ לבקר גם בתיאטרון ובמייצג החדש, לטפס בגרם המדרגות למסדרון הקשתות המונומנטלי וממנו לערוך תצפית למבנה קבר המלך.
15 דקות נסיעה מירושלים ואתם שם.
היכן: פארק (גן לאומי) הרודיון 
מתי: בכל ימות השבוע בשעות פעילות האתר.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, כניסה למנויי מטמון חינם.  
 

הנביא העממי - בנבי סמואל     
קהילת מתנדבי נבי סמואל של רשות הטבע והגנים מזמינה אתכם לסיור מרתק בגן לאומי נבי סמואל (שמואל הנביא) בעקבות אמונות ומסורות, כובשים וסיפורי קרבות. נטייל לאורכו של הרחוב ההלניסטי ובביקור בבית הלניסטי טיפוסי נזכה בהצצה ייחודית בחיי היומיום מלפני 2000 שנה. ננסה לאתר את המטבח והכיריים ואת האמבטיה והשוקת המודרנית. נמשיך במעלה הרחוב וניכנס לחללים של המתחם הצלבני המשומר והמשוחזר, ואולי גם נזכה לבקר במחצבה הקדומה ולעלות לתצפית הגג המרהיבה. אחרי הסיור מומלץ ללכת לגן המקלט לצמחים מוגנים ולקנח בביקור במעיין.
עוד באתר: ניתן להזמין סיורים ללא תשלום בהדרכת מתנדבים בתיאום מראש ובימים א—ה בלבד. להזמנת סיורים \ לתיאום סיורי חלאקה התקשרו למרכז חינוך והסברה שומרון: 09-9539222.
היכן: פארק (גן לאומי) נבי סמואל 
מתי: בימי רביעי באפריל ( למעט ה 20.4 ) בשעה: 11:00 וימי חמישי ( למעט 21.4 ), בשעה: 14:00.  

ללא תשלום.  

 

ההר המבורך- בגריזים
קהילת מתנדבי הר גריזים של רשות הטבע והגנים מזמינה אתכם לסיור באתר הר גריזים המתחדש - בין ברכה לקללה, שכבות זמן ונופי בראשית. בסיור נשמע על עולמם של השומרונים דיירי השכונה הסמוכה, נציץ לבתים ולרחובות העיר ההלניסטית, נחפש את שרידי בית המקדש השומרוני וננסה לאתר את קבר יוסף ממרפסת העץ הצופה על העיר שכם, שלמרגלות ההר .   
חדש באתר:
סרט, תמונות נדירות של העדה השומרונית מראשית המאה ה־20, מיצג האתר ממעוף הציפור, וגם דף פעילות לכל המשפחה ובו משחק מאתגר של חידות ומשימות. חוויה להורים ולילדים! הסרט מוקרן בחדר ההקרנה במבואת המבקרים.

היכן: אתר הר גריזים
מתי: בימי שישי באפריל ( למעט 15.4 ו- 22.4 ), בשעה: 10:00 

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לשמורה, כניסה חינם למנויי מטמון.

 

חברון הקדומה

סיור מרתק בחברון הקדומה, בירתו הראשונה של רועה הצאן דוד וצעיר בניו של ישי מבית לחם, שבה הוכתר ועליה מלך כ־7 שנים עד לכיבוש ירושלים והכתרתה לבירת ממלכת יהודה. בסיור באתר נראה בין עצי הזית העתיקים את שרידי "חומות הענקים", כפי שתיארו אותם המרגלים בסיפור המקראי, ובקרבת מקום נראה גם מקוואות מהגדולים שנמצאו בארץ וכן גתות, בית ייצור לכלי חרס ומבני מגורים. הצטרפו לחוויה מרתקת במקום שבו הכול החל.

שימו לב: אפשר לשלב בסיור בתל גם עלייה לציון קבר ישי ורות וביקור במערת המכפלה ובמיצג "לגעת בנצח" שבמרכז המבקרים בבית הדסה (המיצג בתשלום).
לידיעתכם- תיירות חברון מפעילה שאטל לתל חברון היוצא (כל 40 דק ) ממערת המכפלה בכל יום חמישי בשעות: 10:00 – 11:20 ובשישי בשעות: 10:00 – 10:40 

היכן: תל חברון (תל רומיידה)

מתי: חמישי ושישי באפריל כולל בפסח (למעט ב- 22.4 ), בכל שעה עגולה, בשעות: 10:00–14:00
ללא תשלום ומומלץ להירשם מראש בטלפון – 050-5989787.

 

ארמון נופש מלכותי - בהרודיון   
הצטרפו אלינו לסיור מרתק בהרודיון שהתחדש לאחרונה במכלולים חדשים שנפתחו לקהל המבקרים. במהלך הסיור נעבור בתיאטרון ונצפה במייצג החדר המלכותי המרהיב ביופיו, נעלה בגרם המדרגות המפואר אל מסדרון הקשתות המונומנטלי, נעצור בבית המרחץ ובית הכנסת הקדום ונרד למערכת בורות המים ונקנח בקבר הורדוס המלך המונומנטאלי.

היכן: פארק (גן לאומי) הרודיון

מתי: שישי ושבת באפריל, בשעות: 10:00 12:00 14:00.

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

הסיורים הם חלק מפרויקט ההדרכות של משרד התיירות במטרה לסייע למורי הדרך בארץ.

 

בריכה גדולה ושמורה חבויה - בעיינות צוקים  

הגיעו עם המשפחה ליום מפנק בבריכה הגדולה שבעיינות צוקים וצאו לסיור טבע חווייתי משפחתי בשמורה החבויה שבנאת המדבר הנמוכה בעולם. שכיית חמדה יפהפייה המסתתרת בין מעיינות וצמחייה עשירה. נשמע את סיפורן של הנמלה האורגת וברקנית האשל שחיות על שפת האגם הנמוך בעולם ומתמודדות עם נסיגתו. בנוסף: בשמורה מקום מוצל לפיקניק ובריכות מים לשכשוך. הסיורים יצאו ממרכז השירות למבקר, בבריכות מעיין.

היכן: שמורת טבע עינות צוקים

מתי: שישי ושבת באפריל, ובפסח במשך כל ימי החג, שישי עד שבת, 15-23.4,
בשעות: 10:00 12:00 14:00.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

עוד באתר: חוברת "פקחים צעירים" לכל המשפחה. מטיילים בשמורה עם חוברת ההפעלות והמשימות והופכים לפקחים צעירים השומרים על ערכי הטבע והמורשת. ניתן להוריד את החוברת כאן או לרכוש באתר.       

הסיורים הם חלק מפרויקט ההדרכות של משרד התיירות במטרה לסייע למורי הדרך בארץ.

 


לגעת באור- קומראן

סיור מודרך עם אנשי "כת היחד" שחיו בקומראן וראו עצמם כבני אור. הצטרפו למסע בזמן בקומראן, אתר המגילות הגנוזות. יחד ננער את האבק מדפי ההיסטוריה ונחיה דמויות מן העבר כמו: רועה צאן ,כוהן צדק, אנשי כת היחד,  מחפשי אוצרות ועוד.

במהלך הסיור נכנס למוזיאון ולחדר ההקרנה שבאתר, נציץ לאתר הארכיאולוגי ונערוך תצפיות מרהיבות על סביבת ים המלח ומצוק ההעתקים, שהאתר נמצא למרגלותיו.
הסיור מתאים לכל המשפחה, ברמת קושי קלה ומונגש לבעלי מוגבלויות בהליכה.
* מומלץ לשלב בסיור בקומראן גם את שביל המגילות שנחנך לאחרונה ומתחבר לאתר.
שימו לב- הסיור בשביל המגילות קווי ונדרשת הקפצת רכבים לסוף מסלול. 
היכן: פארק (גן לאומי) קומראן
מתי: שישי ושבת באפריל (למעט 15-16.4) , בשעות: 10:00, 12:00, 14:00
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

הסיורים הם חלק מפרויקט ההדרכות של משרד התיירות במטרה לסייע למורי הדרך בארץ.


פסיפסים חיות וחוויות - השומרוני הטוב  

ג'ירף פלמינגו ולביאה נפגשו בשומרוני הטוב ! עדיין לא פתחנו גן חיות ולא זו לא התחלה של בדיחה... אבל כמה מהדמויות הכי מרתקות שתמצאו על יצירות פסיפס קדומות הם בעלי חיים שחיו בארץ ישראל או היו מוכרות כבר לפני 2000 שנה . הצטרפו אלינו לחקור את עולם הטבע הקדום בסיור מרתק באתר "השומרוני הטוב", בו נמצא מוזיאון מקסים האוגד בתוכו מגוון פסיפסים וממצאים ארכיאולוגים נוספים שמספקים הצצה לארץ ישראל של ימי בית שני .
היכן : אתר השומרוני הטוב (ליד מעלה אדומים).

מתי: שישי ושבת באפריל ( למעט 15.4 ו- 22.4 ) בשעות: 10:00, 12:00, 14:00
ללא תשלום נוסף לדמי הכניסה לאתר. חינם למנויים.
הסיורים הם חלק מפרויקט ההדרכות של משרד התיירות במטרה לסייע למורי הדרך בארץ.

 

המרטיר מהעיר- במרטיריוס 
סיור מפתיע באתר ארכיאולוגי לא מוכר, שנפתח למענכם באופן מיוחד לסיור זה. הזדמנות פז להצצה אל ראשיתה של הנזירות בארץ ישראל שהתפתחה בצל המדבר של העיר הקדושה. במהלך הטיול במבנה המבוצר, נציץ לאכסניית הדרכים ולאורוות הסוסים, נעצור בשער הכניסה לחזות באבן הגולל גדולת הממדים וחדי העין אולי גם יצליחו לאתר את העמדה של שומר השער. ונקנח בחדר האוכל המפואר המעוטר ברצפת פסיפס צבעונית ומדהימה ובמערת ההתבודדות הצמודה לו, שם החל מרטיריוס את חייו כמתבודד פשוט והגיע לגדולה.   

היכן: מנזר מרטיריוס (במעלה אדומים )
מתי: ימי שישי באפריל כולל פסח ( למעט 15.4 + 22.4 ) ובראשון עד רביעי 17-20.4 ( פסח), בשעות: 10:00 ו- 12:00

ללא תשלום.

הסיורים הם חלק מפרויקט ההדרכות של משרד התיירות במטרה לסייע למורי הדרך בארץ.

 
המנזר והמדבר- באבתימיוס 
סיור מרתק אל ראשיתה של הנזירות בארץ ישראל, במקום בו הכול התחיל – במדבר של העיר העיר הקדושה.

סיור מרתק במנזר אבתימיוס, בו נשמע על ראשית הנזירות ועל החיים במדבר. נרד לבקר בקריפטה (מקום קבורה) של אבתימיוס הקדוש שם נשמע על חיים מרתקים ומעשי ניסים ,נעלה למבנה הכנסייה החרבה להציץ בפסיפס הייחודי ששרד מהכנסייה שהייתה במקום וניכנס לבור המים הצמוד אליו והמרהיב ביופיו. 
שימו לב- הסיור מתאים לשוחרי תרבות ואוהבי קשב, משך הסיור כשעה ורבע. מסלול קל ואינו מונגש  

היכן: מנזר אבתימיוס (באזור התעשייה מישור אדומים)

מתי: שישי ושבת באפריל כולל פסח ( למעט 15.4 ) ובראשון עד רביעי 17-20.4 ( פסח), בשעות: 10:00 ו- 12:00
ללא תשלום נוסף לדמי הכניסה לאתר. חינם למנויים.
הסיורים הם חלק מפרויקט ההדרכות של משרד התיירות במטרה לסייע למורי הדרך בארץ.

 

ההר המקודש - בגריזים  
סיור מודרך באתר הר גריזים המתחדש - בין ברכה לקללה, שכבות זמן ונופי בראשית. בסיור נשמע על עולמם של השומרונים הגרים בשכונה הסמוכה, נציץ לבתים ולרחובות העיר ההלניסטית, נאתר את שרידי בית המקדש השומרוני, וננסה לזהות את קבר יוסף ממרפסת העץ המשקיפה על העיר שכם, המונחת למרגלות ההר כמו על כף היד.  
שימוש לב- המסלול אינו מונגש ברובו, הטיול ברמת קושי קלה ומתאים לכל הגילאים.  
היכן: אתר הר גריזים 
מתי: בימי חמישי באפריל, בשעות: 10:00 12:00 14:00
ללא תשלום נוסף לדמי הכניסה לאתר. חינם למנויים.
הסיורים הם חלק מפרויקט ההדרכות של משרד התיירות במטרה לסייע למורי הדרך בארץ.

 

סיור זריחה - באתר הר גריזים  
סיור זריחה במהלך העלייה לרגל בחג הפסח השומרוני. בין ברכה לקללה, שכבות הזמן ונופי בראשית. במהלך הביקור נצפה בטקסי העדה העולים לרגל אל ההר, נכיר את התפילות המיוחדות, את שבע התחנות על ההר ואת הלבוש המיוחד של החוגגים.   ננסה לאתר את שרידי בית המקדש השומרוני ולזהות את קבר יוסף ממרפסת העץ הצופה לעיר שכם, המונחת ככף היד למרגלות ההר.
משך הסיור כ 3 שעות ויש להצטייד בביגוד ארוך. ההגעה לאתר עצמאית .
חדש באתר – מתחמים ארכאולוגים חדשים ומונגשים, מערכת הדרכה קולית, מיצג חדש, סרטון המציג את האתר ממעוף ציפור ותמונות נדירות של העדה השומרונית מראשית המאה ה-20.  שימו לב- בשעות הבוקר המוקדמות קר באתר ומומלץ להגיע לסיור בלבוש ארוך ומחמם. הסיור מתאים למיטיבי קשב ומגילאי 14 ומעלה. פתיחת שערי אתר בשעה 05:30
היכן : אתר הר גריזים
מתי: ביום חמישי ה- 21.4 (פסח).    

בהרשמה, בעלות (22 ש"ח) ילד \ מבוגר,  ללא הנחות למנויים! 
להרשמה -  
https://fe.sales.parks.org.il/product-page/139025
הסיורים הם חלק מפרויקט ההדרכות של משרד התיירות במטרה לסייע למורי הדרך בארץ.
דרכי הגעה: גן לאומי הר גריזים נמצא ליד הישוב הר ברכה שבשומרון. מאריאל: דרך כביש 505 לצומת תפוח, שם פונים שמאלה; מירושלים: נוסעים בכביש 60 צפונה עד צומת תפוח. מצומת תפוח ממשיכים צפונה דרך הכפר חווארה עד צומת מחנה חורון, בכיכר פונים שמאלה לפי השילוט ליישוב ברכה ולאתר הר גריזים.

 

לטייל בגן עדן - עין פרת

הצטרפו לטיול טבע קצר ומקסים בנאת המדבר המופלאה של עין פרת. במהלך הסיור נהנה מפריחות העונה הייחודיות לשמורה, מפינות חמד לצד בריכות צלולות ונלמד שמאז ומתמיד הן היו מוקד משיכה למתבודדים ולנמלטים: ירמיהו הנביא מענתות, הנזיר המתבודד הראשון חריטון ועוד דמויות מן העבר שראו את בריכות המים, הקשיבו לשקט ונפעמו מיפי המקום ומעוצמתו. הסיורים יצאו מתחנת המידע שבסככה הצמודה למרכז השירות באתר.
היכן: עין פרת - שמורת טבע נחל פרת.

מתי: שישי ושבת באפריל (החל מה 16.4 ),  ובמשך כל ימי חג הפסח, שישי עד שבת, 15-23.4,
בשעות: 10:00 12:00 14:00.
ללא תשלום נוסף לדמי הכניסה לאתר. חינם למנויים.
הסיורים הם חלק מפרויקט ההדרכות של משרד התיירות במטרה לסייע למורי הדרך בארץ.

 

פרחים בצריח- בנבי סמואל  
על הדרך הראשית מהשפלה לירושלים שוכן לו הר השמחה ובליבו גן מקלט לצמחים בסכנת הכחדה. סיור מפתיע בפנינת טבע מקסימה ופריחה עונתית ייחודית. נבקר בגן המקלט החדש לצמחים בסכנת הכחדה. נשמע על אמונות ומסורות, כובשים וסיפורי קרבות. נטייל לאורכו של הרחוב ההלניסטי וננסה לאתר את המטבח והכיריים ואת האמבטיה והשוקת המודרנית. נמשיך במעלה הרחוב וניכנס לחללים של המתחם הצלבני המשומר והמשוחזר, ואולי גם נזכה לבקר במחצבה הקדומה ולעלות לתצפית הגג המרהיבה. אחרי הסיור מומלץ לקנח בביקור במעיין.
היכן: פארק (גן לאומי) נבי סמואל 
מתי: שלישי שישי ושבת באפריל (למעט 15-16.4 ו-19.4 ) בשעות:  11:30, 13:30
ללא תשלום.

הסיורים הם חלק מפרויקט ההדרכות של משרד התיירות במטרה לסייע למורי הדרך בארץ.

 

ניווט משפחתי בטבע

משחק ניווט עממי לכל המשפחה בשמורת הטבע עינות צוקים (עין פשחה).
מה בתוכנית? מגיעים לנקודת ההתכנסות בשמורה, מקבלים מפה, דף חידון, הסבר קצר ויוצאים להרפתקה עצמאית ברחבי השמורה. מסלול הניווט גמיש: כל המשפחה מטיילת ומנווטת לכמה תחנות שתבחר, ואם מתעייפים אפשר לחזור לנקודת ההתכנסות בכל עת. משך הפעילות שעה וחצי עד שעתיים, בכיף ובנחת.

למי זה מתאים? כאמור, לכולם: מתינוקות במנשא עד לגיל שבו הילדים לא מוכנים עוד להצטרף אליכם.

היכן: שמורת טבע עינות צוקים

מתי: שבת 9.4, בין השעות 10:00—14:00 (הזנקה אחרונה ב־12:30).

בהרשמה ובתשלום נוסף על דמי הכניסה לשמורה, כניסה חינם למנויי מטמון.  
לפרטים והרשמה -  
http://www.agurnivut.com/nivutim/tzukim409

 

 

 

לחצות את הנהר

רשות הטבע והגנים, ק.ק.ל, ביס"ש עפרה, מסו"ל בקעת הירדן, מ.א ערבות הירדן ומגילות מזמינים אתכם ליום ייחודי בבקעת הירדן, לציון יום כניסת בני ישראל לארץ - י' בניסן. ביום זה, לפני 3,296 שנה, חצה עם ישראל את נהר הירדן במעברות הירדן (קאסר אל יהוד, אתר הטבילה).

הפעילות, תכלול סיורים בשבעה מסלולים ובסיומו, נתכנס באתר לטקס מרשים אשר יציין את מעמד חציית הירדן לארץ ישראל.

הסיורים ייצאו בשעה: 09:00 ממגרש החניה של אתר הטבילה ויסתיימו בטקס המרכזי שיערך באתר הטבילה בשעה: 16:00.

הטקס ללא תשלום והסיורים בהרשמה מראש ובתשלום נפרד!

שימו לב-הסיורים בתיאום עם כוחות הביטחון. ייתכנו שינויים בשטח לפי מידת הצורך.

היכן: אתר הטבילה (קאסר אל יהוד) ואזור יריחו

מתי: יום שני ה 11.4 (י' בניסן) בשעות:09:00- 17:00

להרשמה ולפרטים באתר האינטרנט - http://jordan-fords.org.il/

 

נביא, צלבני ופלמ"חניק   

סיור חווייתי, תצפיות ונופים בהר השמחה- מקום ציון קבורתו של שמואל הנביא. 
הצטרפו אלינו למסע בזמן בעקבות לוחמים, בעלי מלאכה וסיפורי הגבורה של פוזה הפלמ"חניק והחברים. נצעד ברחוב ההלניסטי המשומר שנפתח לאחרונה באתר, נלמד את מלאכת הטוויה והאריגה בטכניקות קדומות, ננסה לאתר בבית המגורים שברחוב את המטבח הכיריים האמבטיה והשוקת המודרנית ונקנח בתצפית הגג המרהיבה המתצפתת על ירושלים והסביבה. מומלץ לאחר הסיור – לצעוד בין אבני הענק שבשביל המחצבה, להציץ לגן המקלט לצמחים בסכנת הכחדה ולא לפסוח על ביקור במעיין.
הסיורים ייצאו מהכניסה לאתר כל שעה עגולה, בשעות: 11:00 - 17:00 (סיור אחרון יוצא ב- 17:00)

בנוסף באתר: דף פעילות לחוויה משפחתית עצמאית ומאתגרת ( ללא תשלום).
היכן: פארק ( גן לאומי ) נבי סמואל

מתי: ראשון עד רביעי 17-20.4 (פסח), בשעות: 11:00 - 17:00 
ובחמישי 21.4 ( פסח), בשעות:  9:00 -14:00
ללא תשלום.

 

תצפית הנהר קדוש - באתר הטבילה
בואו לספוג מקצת הקדושה והקסם שבנהר הירדן והצטרפו לתצפית מודרכת קצרה ומרתקת בין מסורות תנ"כיות אמונות תפילות ושאר רוח. נלמד היכן נמצאים "מעברות הירדן ", מהו הנס שהתרחש במקום ואפשר את חציית בני ישראל במקום לאחר 40 שנות נדודים במדבר , למה החזיק אלישע באדרת מעילו של אליהו הנביא לפני שזה עלה במרכבת אש השמימה ולמה העולם הנוצרי מאמין כי כאן יוחנן הטביל את ישוע . התצפיות המודרכות ייצאו ממרכז השירות שבאתר
היכן : אתר הטבילה ( קאסר אל יהוד )
מתי:  ראשון עד רביעי 17-20.4 (פסח), כל שעה עגולה, בשעות: 10:00 – 14:00 .
ללא תשלום 

הסיורים הם חלק מפרויקט ההדרכות של משרד התיירות במטרה לסייע למורי הדרך בארץ.


פסיפסיור (סיור מומחז) - באתר השומרוני הטוב     

שומר תורכי נוטר אנגלי שומרוני וקבלן בניין נפגשו על אם הדרך .... נשמע מסקרן נכון ? 
הצטרפו אלינו לסיור מומחז ופסיפס תיאטרלי בשיתוף קהל שחקנים ושלל דמויות וחיות.
חגיגה צבעונית ומפתיעה בחאן הדרכים "השומרוני הטוב" באווירה מדברית אותנטית .
הסיורים בהובלת מורה דרך ובשילוב צמד שחקנים ייצאו מהכניסה לאתר.
לתשומת לבכם- ניתן לצאת לסיור עצמאי באתר, עם מערכת הדרכה קולית (ללא תשלום)

היכן : אתר השומרוני הטוב (ליד מעלה אדומים).

מתי:  ראשון עד רביעי 17-20.4 ( פסח ), בשעות:10:00 12:00 14:00 
ללא תשלום נוסף לדמי הכניסה לאתר. חינם למנויים.
עוד באתר וללא תשלום : דף פעילות וחוויה משפחתית עצמאית ומאתגרת . סיור עצמאי עם מערכת הדרכה קולית וסדנא להכנת פסיפסים (בתשלום סמלי בלבד )
הסיורים הם חלק מפרויקט ההדרכות של משרד התיירות במטרה לסייע למורי הדרך בארץ.

 

לעוף עם עפיפונים - בגריזים  

עליה לרגל להר גריזים בחברה טובה ושלל דמויות מקראיות, עם שחקני תיאטרון 'מקום'.

בין ברכה לקללה, שכבות הזמן ונופי בראשית - נפגוש  כהן שומרוני ששכח את שאבד לו. יותם מחבק העצים ממשיל המשלים וסנבלט שחולם לבנות לו בית מקדש.
הצגות יתקיימו בשעות: 11:00 ו- 13:00 
סיורים מודרכים יצאו בשעות: 10:00, 12:00 ו- 14:00 .
במהלך כל היום תתקיים סדנא להכנת עפיפונים (בתשלום של 5 ₪ למשתתף בסדנה אחת).
בנוסף: תתקיים פעילות וחוויה משפחתית עצמאית ומאתגרת במשחק משימות ברחבי האתר. והמייצג החדש יפעל במשך כל שעות הפעילות באתר.
לתשומת לבכם- ניתן לצאת לסיור עצמאי באתר, עם מערכת הדרכה קולית (ללא תשלום)
היכן: אתר הר גריזים

מתי: ראשון עד רביעי 17-20.4(פסח) בשעות: 10:00 – 15:00 
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

לפרטים ומידע נוסף: מוקד המידע רשות הטבע והגנים  3639* \ www.parks.org.il

דרכי הגעה: גן לאומי הר גריזים נמצא ליד הישוב הר ברכה שבשומרון. מאריאל: דרך כביש 505 לצומת תפוח, שם פונים שמאלה; מירושלים: נוסעים בכביש 60 צפונה עד צומת תפוח. מצומת תפוח ממשיכים צפונה דרך הכפר חווארה עד צומת מחנה חורון, בכיכר פונים שמאלה לפי השילוט ליישוב ברכה ולאתר הר גריזים.

הסיורים הם חלק מפרויקט ההדרכות של משרד התיירות במטרה לסייע למורי הדרך בארץ.


 

 

 

חגיגה בארמון המלך – פסח בהרודיון  
צאו בפסח אל ההרודיון והצטרפו לסיורים המודרכים, צפו עם הילדים במופע קרבות הגלדיאטורים, שבמהלכו נאפשר לילדים להתנסות בקרב חרבות ועל תפסחו על המפגש התיאטרלי בתיאטרון. במהלך הסיורים נעלה במסדרון הקשתות המונומנטלי, נשוטט בנקודות העניין שבארמון ההר, נרד למערכת בורות המים ונקנח במייצג החדש שבחדר המלכותי.
סיורים מודרכים ייצאו מהכניסה לאתר בין השעות: 10:00 - 16:00 (בכל שעה עגולה).  
ההצגה בתיאטרון תתקיים בשעות: 11:00, 12:30, 14:00.
בנוסף: תתקיים פעילות יצירה לילדים במשך כל שעות הפעילות ובתשלום סמלי (תשלום במזומן בלבד). ניתן לצאת לסיור עצמאי באתר, עם מערכת הדרכה קולית (ללא תשלום)

היכן: גן לאומי הרודיון

מתי: ראשון עד רביעי 17-20.4(פסח ) . בשעות: 10:00 - 16:00
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

עוד באתר: חוברת "פקחים צעירים" לכל המשפחה. מטיילים בשמורה עם חוברת ההפעלות והמשימות והופכים לפקחים צעירים השומרים על ערכי הטבע והמורשת. ניתן להוריד את החוברת כאן או לרכוש באתר (עלות החוברת 10 ₪).      

הסיורים הם חלק מפרויקט ההדרכות של משרד התיירות במטרה לסייע למורי הדרך בארץ.


ממלכת האור ( סיור מומחז) - בקומראן    
הרפתקה תיאטרלית לכל המשפחה, אפופה במסתורין וחבויה תחת מעטה סוד!
מי באמת כתב את המגילות האבודות ?   מה היה סודם האפל של אנשי האור ?
מי הוא הכוהן הרשע שרודף את כוהן הצדק ? והאם הביסו אנשי האור את אנשי החושך ?
השתתפו עמנו במסע לגילוי עברם של אנשי האור ויחד נחשוף תעלומות הגדולות מהחיים.
במהלך הסיור נפתח צוהר לאורחות חייהם המרתקים של אנשי היחד ואולי נצליח לחשוף את סוד המגילות הגנוזות ומקור המשיכה שלהם שהילך קסם על הרפתקנים ושודדי אוצרות.
בנוסף: ניתן לצאת לסיור עצמאי באתר, עם מערכת הדרכה קולית (ללא תשלום)
היכן:פארק (גן לאומי) קומראן
מתי:  ראשון עד רביעי 17-20.4 ( פסח ), בשעות:10:00 12:00 14:00 
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.
הסיורים הם חלק מפרויקט ההדרכות של משרד התיירות במטרה לסייע למורי הדרך בארץ.

עוד באתר: חוברת "פקחים צעירים" לכל המשפחה. מטיילים בשמורה עם חוברת ההפעלות והמשימות ונעשים פקחים צעירים השומרים על ערכי הטבע והמורשת. ומערכת הדרכה קולית.

 

פסטיבל פסח בחברון הקדומה  
בואו לחגוג את חג הפסח בתל חברון ותיהנו מסיור מרתק, מפגשים תיאטרליים, סדנאות יצירה והפעלות לילדים ולכל המשפחה. סיורים יצאו כל שעה עגולה מהכניסה לאתר ובמהלכם נעבור בין עצי זית עתיקים, נצפה בשרידי "חומות הענקים", נפגוש במקוואות מהגדולים שנמצאו בארץ, נציץ לגתות ולבית הייצור לכלי חרס וננסה לזהות את מבני המגורים. הצטרפו לחוויה מרתקת בחברון הקדומה, בירתו הראשונה של דוד המלך, בה הוכתר ועליה מלך כ- 7 שנים עד לכיבוש ירושלים.
שימו לב -  שאטלים יעלו לתל חברון מאזור מערת המכפלה במהלך הפעילות באתר. 
ההדרכות באתר הארכיאולוגי ייצאו מהכניסה לאתר, בכל שעה עגולה, בשעות: 10:00 -15:00.    
היכן :תל חברון ( תל רומיידה )
מתי:  ראשון עד רביעי 17-20.4 ( פסח ), בשעות : 10:00 - 16:00 . 
הפעילות והשאטלים ללא תשלום

הסיורים הם חלק מפרויקט ההדרכות של משרד התיירות במטרה לסייע למורי הדרך בארץ.

 

 

 


מאבדים את הראש -בסבסטיה   

צאו לטייל בשומרון הקדומה בעקבות עלילותיה וסיפורה המסעיר של עיר הבירה של ממלכת ישראל. במהלך ביקורכם באתר תפגשו בשרידים של מגדלים חשמונאים, בפורום ובתיאטרון הרומי, תטפסו למקדש אוגוסטוס ותצפו ממנו על שרידי ארמון אחאב ואולי גם תצליחו למצוא את המקום בו קבור ראשו של יוחנן המטביל. 
הסיורים המודרכים ייצאו כל שעה עגולה מתחנת המידע שברחבת החניה בכניסה לאתר
הצגות יתקיימו בתיאטרון בשעות: 11:00, 12:30, 14:30
לתשומת לבכם - ההגעה לאתר סבסטיה דרך היישוב שבי שומרון בלבד!
הכניסה תתאפשר לרכבים פרטיים. האירוע באבטחת הצבא.
היכן: גן לאומי סבסטיה ( שומרון הקדומה )
מתי: שני ושלישי 18-19.4(פסח) בשעות: 10:00 – 15:00 
ללא תשלום
הסיורים הם חלק מפרויקט ההדרכות של משרד התיירות במטרה לסייע למורי הדרך בארץ.

לפרטים ומידע נוסף: מרכז חינוך והסברה שומרון: 09-9539222

דרכי הגעה: לבאים מכפר סבא יש לנסוע על כביש 55, עוברים את הישובים קרני שומרון וקדומים ופונים צפונה (שמאלה) לכביש 60 עד לצומת היישוב שבי שומרון נכנסים לתוך היישוב שבי שומרון ושם בהתאם לשילוט ולהוראות כוחות הביטחון בשטח. תעמוד תחנת מידע בכניסה לאתר. *לתשומת לבכם- האירוע באבטחת הצבא וייתכנו שינויים ביום האירוע בהתאם להנחיות כוחות הביטחון.

 

 

מטיילים בטוסקנה – שמורת נחל קנה  

מזמינים אתכם לצאת עם הילדים לטיול בנחל קנה בינות בוסתנים חורש מפותח ומעיינות מפכים. תחנת מידע מאוישת במדריכים ומתנדבים תחכה לכם בפארק נחל קנה, משם ניתן לצאת לטיול רגלי עם הילדים בשביל היורד למעיינות שבוואדי. לתשומת לבכם- המסלול אינו מעגלי ונדרשת הקפצת רכבים. צבע סימון השבילים- ירוק, רמת קושי בינונית, אורכו כ 3 ק"מ לכיוון אחד ומשך הטיול כשעתיים.

ציוד שנדרש למטייל: :נעליים גבוהות ,כובע, 3 ליטר מים ומסנן קרינה

שימו לב - ניתן להגיע לתחנת המידע ברכב פרטי בשביל עפר בנקודת הגישה בין יקיר לעמנואל ( לא מתאים לרכבים נמוכים ).

היכן : שמורת נחל קנה - פארק נחל קנה (בין יקיר לנופים ) 
מתי:  ראשון עד רביעי 17-20.4 ( פסח ), בשעות : 10:00 -  15:00 . 
ללא תשלום
הסיורים הם חלק מפרויקט ההדרכות של משרד התיירות במטרה לסייע למורי הדרך בארץ.

לפרטים ומידע נוסף: מוקד המידע רשות הטבע והגנים  3639* \ www.parks.org.il

דרכי הגעה: לבאים מכביש 5, בצומת המרומזרת- צומת גיתי אבישר, צפונה עם השילוט לכיוון יקיר. ממשיכים על כביש 5066 (כביש יקיר עמנואל), עוברים את יקיר ולפי השילוט כניסה לנחל קנה.   לבאים מכפר סבא, על כביש 55, אחרי קרני שומרון פונים דרומה עם השילוט לעמנואל לכביש 5066 (כביש יקיר עמנואל), פונים ליישוב יקיר ושם לכיוון היישוב נופים ופארק קנה.

 

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft