פניה למוקד מוקד נגישות

ניוזלטר המועצה פברואר 2024

Image

מידעון המועצה לסיכום הפעילות פברואר 2024

להמשך קריאה לחץ על הכותרת

Image

מהנעשה במגילות

 

בחירות מוניציפליות לשנת 2024

יום הבחירות לרשויות המקומיות נערך לראשונה בצל מלחמה, ובכל זאת במגילות נרשמו אחוזי הצבעה גבוהים בהרבה מהממוצע הארצי ועומדים על כ 58%.

אריה כהן ראש המועצה המכהן נבחר ברוב קולות להמשיך ולייצג את תושבי מגילות.

אנו מודים לכם על המעורבות ומאחלים המשך עשייה משותפת למען פיתוח פיתוח אזורנו ועתיד ילדינו!

 

צעד נוסף למען מיגור תופעת מפגעי עשן השריפות מיריחו

שנים שיישובי צפון מגילות סובלים מעשן שריפות המגיעים מהאזורים הדרומיים והדרום מזרחיים של העיר יריחו. הנזקים הם אדירים מבחינה בריאותית, סביבתית ומוגדרים כ"טרור מתמשך" בהיבט בטחוני אשר מתגבר בתקופה האחרונה.

השרה עידית סילמן הגיעה החודש לסיור חירום באזורנו במטרה להתכנס למאבק באופן מלא וכשותפה פעילה.

השרה סילמן פנתה במכתב לשר הביטחון חה"כ יואב גלנט בעקבות המצב הירוד של השמירה על הסביבה באזורנו, החשש לפגיעה בבריאות הציבור ולצורן יישום החלטת ממשלה בדגש על פתרונות ופעולות אכיפה בנושא.

לקריאת המכתב לחצו כאן

בתוך כך, החל מחודש ינואר 2024 התקבלו פניות רבות באפליקציית "מיי סיטי" אשר הועברו לטיפולם של בעלי התפקידים במנהל האזרחי וכן ללשכת השרה להגנת הסביבה עידית סילמן ולמשרד הביטחון.

97 פניות הועברו מטעם תושבי יישובי צפון מגילות ועוד 10 פניות מטעם מחלקת התברואה במועצה בנוגע לדרישה לפעולה אקטיבית למיגור תופעת זיהום האוויר כתוצאה משריפות העשן.

המועצה פועלת בשיתוף פעולה מלא עם מטה המאבק של תושבי מגילות ואנו נוקטים בפעולות כל העת על מנת לחזק ולתמוך במאבק במפגעי עשן השרפות מיריחו.

עוד נעדכן כי החודש בתכנית הרדיו "יהיה בסדר" של גל"צ התראיינו ראש המועצה אריה כהן, השרה להגנת הסביבה עידית סילמן ונציגי מטה המאבק בעשן. המרואיינים דיווחו על הנזק הנורא שנגרם לתושבים, על דרכי הפעולה והמורכבויות בדרך למיגור התופעה.

להאזנה לחצו כאן.

 

סיור של עובדי המועצה ביישובי העוטף

השבעה באוקטובר נחתם כיום של אסון לאומי והותיר עצב גדול על מדינת ישראל. ועם זאת, זהו סמל לתקומה ואחדות.

החודש יצאו עובדי המועצה למסע בעוטף עזה, לזכר הקורבנות ולתיעוד הזוועות.

קשה מאוד לתפוס את מיימדי האסון אך בעקבות דריכת הרגל של העובדים במקום, הצלחנו לחלץ תובנות ותקווה לעתיד יחד עם אמונה גדולה מסיפורי הגבורה המדהימים ששמענו.

מדבריו של ראש המועצה אריה כהן: "התפקיד שלנו כעובדי ציבור הוא לשמר את הקיים ולמנף אותו ככל הניתן בכדי להמשיך ולשרת את הציבור בנאמנות, ובשום אופן לרגע לא לשכוח את הזוועות הנצורות בליבנו. עלינו לזכור לפחות חלל אחד, חטוף אחד, פצוע אחד שילך איתנו לאורך השנים."

 

משטרת מגילות במבצע אכיפת עבירות תנועה

במהלך החודש קיימו שוטרי נקודת מגילות בשיתוף שוטרי התנועה במחוז ש"י ומתנדבים, מבצע תנועה בגזרת מגילות כנגד עבירות תנועה מסכנות חיים ובריונות בכביש.

במהלך הפעילות נרשמו דו"חות בגין עבירות שונות כגון: נסיעה ללא לוחית רישוי, שימוש בטלפון סלולרי ועוד.

בנוסף הורדו מהכביש 5 רכבים משופרים שנתפסו ועוד שני רכבים בגין ליקויים חמורים.

 

המועצה בשיתוף משטרת ישראל תמשיך לפעול בחומרה נגד עבירות מסכנות חיים בכביש ותמצה את הדין עם מפירי החוק.

 

קרדיט לתיעוד: דוברות המשטרה.

 

תכניות העבודה לשנת 2024

תכניות העבודה לשנת 2024 הוצגו החודש בישיבת מנהלי המועצה, כל המחלקות גיבשו יעדים בתחומים שונים בדגש על שירותים בזמן חירום ובשגרה.

את פתיחת השנה הלועזית החדשה אפיינו השנה אתגרים ומורכבויות וכתוצאה מכך, צוות המועצה התמקד בחודשים האחרונים בעיקר במתן מענים בתחומי החירום ושיפור השירות לתושבים ולמפונים במרחב, במגוון ערוצים.

גם בשנת 2024 כבכל שנה, הצרכים העולים במרחב וביישובים, שולבו בתכניות העבודה ובתהליך ממושך יבוצעו השינויים התואמים את המענה לצרכים.

 

ישיבת מועצת אשכול

החודש השתתפו אריה כהן ראש המועצה ודגנית פוקס מנכ"לית המועצה בישיבת אשכול רשויות יהודה ושומרון. בישיבה הוצגו היעדים לשנת 2024, הוצג התקציב בהתאם לנתוני ביצוע של השנה הקודמת והועלתה הצעה לעדכון חדש של התקציב בהתאם לתקופה הנוכחית.

כמו כן, המשתתפים דנו בין היתר על חשיבות ההתיישבות בפריפריה לאחר אסון השבעה באוקטובר. התחדדה החשיבה המרחבית לקידום ההתיישבות וכתוצאה מכך, האשכול יערוך כנס בנושא עם נציגי משרדי הממשלה לצורך תכנון מתווה נכון לקידום ההתיישבות ושיפור איכות החיים.

 

 

סיכום פעילות "עד כאן"

החודש התקיימה ישיבה בנוכחות מנכ"לית המועצה דגנית פוקס, אריה כהן ראש המועצה ונציגי פיקוד העורף לצורך סקירת הנעשה במרחב מתחילת מלחמת "חרבות ברזל" ועד היום.

המשתתפים דנו בין היתר על המענים השונים שניתנו ליישובים, על נקודות לשיפור ולשימור בתחומים השונים וביניהם: המוכנות של צוותי הצח"י בחירום ובשגרה והערכות התושבים לזמן חירום, הצטיידות ותרגולי כיתת הכוננות והמכלולים השונים, אבטחת הסעות התלמידים, טיפול במפונים באזור, מידע לציבור בחירום, הטמעת מערכת "אבוקה" ו"שועל" וכן סיוע ומעטפת למשפחות המגויסים ולנפגעי המלחמה.

Image

עקבו אחרינו!

פייסבוק "המועצה האזורית מגילות ים המלח"

אתר המועצה זמין עבורכם בלחיצה כאן

תושבי המועצה / נציגי יישובים המעוניינים לשלוח עדכונים או לכתוב לניוזלטר, מוזמנים לפנות ללירון klita@dead-sea.org.il

 
לתלונות הציבור:
איריס שש כוכבי, מבקרת פנים והממונה על תלונות הציבור 02-9945000 או irisc@dead-sea.org

Image
Image

להסרה לצמיתות מרשימת התפוצהלחץ כאן

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft