ספטמבר אוקטובר ברשות הטבע והגנים במגילות

שטיח של אבן - בשומרוני הטוב
צאו עם מדריך קולי (audio guide) למסע תרבותי מעבר לזמן במוזיאון הפסיפסים באתר השומרוני הטוב. הסיור יפתח לכם צוהר למאבקים בין הזרמים הדתיים בימי בית שני ויעניק לכם הצצה על עולמן התרבותי ומנהגיהן של עדות שונות, כפי שהם משתקפים באומנות הפסיפס של תקופתן. הסיור נמשך כשעה והוא מתאים גם לבעלי מוגבלויות. 
היכן: מוזיאון הפסיפסים באתר השומרוני הטוב (ליד מעלה אדומים).
מתי: בכל ימות השבוע בשעות פעילות האתר.
המדריך הקולי בתשלום סמלי (10 ₪) נוסף על דמי הכניסה לאתר,  הכניסה למנויי מטמון חינם.   

להתבודד עם בני האור   – בקומראן  
בואו לטייל עם מדריך קולי (audio guide)  בגן לאומי קומראן. אנו מזמינים אתכם למסע מרתק עם מנהיג צדק ואנשי היחד, שראו בעצמם בני אור. בסיור תתוודעו לסיפורן של המגילות הגנוזות, שהתגלו במערות סמוכות לאתר והיו לתגלית החשובה ביותר במאה ה־20. הסיור נמשך כשעה והוא מתאים גם לבעלי מוגבלויות.  
היכן: פארק (גן לאומי) קומראן 
מתי: בכל ימות השבוע בשעות פעילות האתר.
המדריך הקולי בתשלום סמלי (10 ₪) נוסף על דמי הכניסה לאתר,  הכניסה למנויי מטמון חינם.  


עלייה לרגל – גריזים       
עלו לרגל להר גריזים וצאו עם המדריך הקולי החדש (audio guide) שלנו למסע מרתק בעקבות אחת העדות הקטנות בעולם – השומרונים. התנתקו לשעה וחצי של חוויה תרבותית מעשירה ותצפיות מרהיבות, ואולי גם תצליחו לזהות את שרידי בית המקדש השומרוני. בסיום הסיור מומלץ לצפות בסרט בחדר ההקרנה.  

באתר שולחנות פיקניק ומרכז שירות.
היכן: אתר הר גריזים  
מתי: יום ראשון עד שישי בשעות פעילות האתר.
למעט בתאריכים הבאים – 7-8.09 (ראש השנה), 16.09 (יוה"כ), 21.09 (סוכות – חג ראשון), 28.09 (שמחת תורה). בנוסף – 15.10 – האתר סגור – יום כיפור השומרוני.
המדריך הקולי בתשלום סמלי (10 ₪) נוסף על דמי הכניסה לאתר,  הכניסה למנויי מטמון חינם.  


לפגוש מלך – בהרודיון    
קחו דקה ודמיינו שאתם במבצר בספר המדבר. למה לדמיין? בואו להרודיון וראו אותו במו עיניכם. בקשו בקופת האתר לסרוק את הברקוד והורידו את המדריך הקולי (audio guide) של אתר ההרודיון למכשירים החכמים שלכם ( סמארטפונים ) וקדימה צאו לטייל ותהינו מחוויה בלתי נשכחת בסיור מרתק בארמונו הפרטי של המלך הורדוס. בסיורכם באתר תבקרו בבית המרחץ, תעצרו בבית הכנסת הקדום ותרדו במערכת בורות המים המרשימה. מומלץ לבקר גם בתיאטרון, לטפס בגרם המדרגות למסדרון הקשתות המונומנטלי וממנו לערוך תצפית למבנה קבר המלך.
15 דקות נסיעה מירושלים ואתם שם.
היכן: פארק (גן לאומי) הרודיון 
מתי: בכל ימות השבוע בשעות פעילות האתר.
המדריך הקולי ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, הכניסה למנויי מטמון חינם.  
 

 

 

 

  סיורים ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה, חינם למנויים                                              


הנביא העממי – נבי סמואל   
קהילת מתנדבי נבי סמואל של רשות הטבע והגנים מזמינה אתכם לסיור מרתק בגן לאומי נבי סמואל (שמואל הנביא) בעקבות אמונות ומסורות, כובשים וסיפורי קרבות. נטייל לאורכו של הרחוב ההלניסטי ובביקור בבית הלניסטי טיפוסי נזכה בהצצה ייחודית בחיי היומיום מלפני 2000 שנה. ננסה לאתר את המטבח והכיריים ואת האמבטיה והשוקת המודרנית. נמשיך במעלה הרחוב וניכנס לחללים של המתחם הצלבני המשומר והמשוחזר, ואולי גם נזכה לבקר במחצבה הקדומה ולעלות לתצפית הגג המרהיבה. אחרי הסיור מומלץ ללכת לגן המקלט לצמחים מוגנים ולקנח בביקור במעיין.

שימו לב: הסיורים יצאו מהכניסה לאתר ובהרשמה במקום בלבד.
מספר המשתתפים בסיורים מוגבל לפי הנחיות "התו הסגול" של משרד הבריאות.
היכן: פארק (גן לאומי) נבי סמואל 
מתי: ספטמבר אוקטובר, בימי חמישי, בשעה 14:00 (למעט ב-9.9, 16.9 ו- 23.9 ).       

עוד באתר: ניתן להזמין סיורים ללא תשלום בהדרכת מתנדבים בתיאום מראש ובימים א—ה בלבד. להזמנת סיורים \ לתיאום סיורי חלאקה התקשרו למרכז חינוך והסברה שומרון: 09-9539222.
ללא תשלום.

 

ההר המבורך
קהילת מתנדבי הר גריזים של רשות הטבע והגנים מזמינה אתכם לסיור באתר הר גריזים המתחדש בין ברכה לקללה, שכבות זמן ונופי בראשית. בסיור נשמע על עולמם של השומרונים דיירי השכונה הסמוכה, נציץ לבתי מגורים מהתקופה ההלניסטית, נחפש את שרידי בית המקדש השומרוני וננסה לאתר גם את קבר יוסף ממרפסת העץ הצופה על העיר שכם, שלמרגלות הר הברכה והקללה.   
חדש באתר:
סרט, מיצגים של האתר ממעוף הציפור, תמונות נדירות של העדה השומרונית מראשית המאה ה־20 וגם דף פעילות לכל המשפחה ובו משחק מאתגר של חידות ומשימות. חוויה להורים ולילדים. הסרט מוקרן בחדר ההקרנה במבואת המבקרים.

שימו לב: הסיורים יצאו מהכניסה לאתר ובהרשמה במקום בלבד.
היכן: אתר הר גריזים
מתי: בימי שישי בספטמבר, בשעה: 13:00 ובאוקטובר, בשעה: 10:00 (למעט ב- 24.9).

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון.
לפי הנחיות משרד הבריאות יש לתאם ביקור לפני הגעה לאתר.

 

חברון הקדומה  

סיור מרתק בחברון הקדומה, בירתו הראשונה של רועה הצאן דוד וצעיר בניו של ישי מבית לחם, שבה הוכתר ועליה מלך כ־7 שנים עד לכיבוש ירושלים והכתרתה לבירת ממלכת יהודה. בסיור באתר נראה בין עצי הזית העתיקים את שרידי "חומות הענקים", כפי שתיארו אותם המרגלים בסיפור המקראי, ובקרבת מקום נראה גם מקוואות מהגדולים שנמצאו בארץ וכן גתות, בית ייצור לכלי חרס ומבני מגורים. הצטרפו לחוויה מרתקת במקום שבו הכול החל.

שימו לב: אפשר לשלב בסיור בתל גם עלייה לציון קבר ישי ורות וביקור במערת המכפלה ובמיצג "לגעת בנצח" שבמרכז המבקרים בבית הדסה (המיצג בתשלום).
לידיעתכם- תיירות חברון מפעילה שאטל לתל חברון היוצא (כל 40 דק ) ממערת המכפלה בכל יום חמישי בשעות: 10:00 – 11:20 ובשישי בשעות: 10:00 – 10:40 

היכן: תל חברון (תל רומיידה)

מתי: בימי חמישי ושישי בשעות: 10:00–14:00 בכל שעה עגולה.
ללא תשלום. יש להירשם מראש בטלפון – 050-5989787.

 

חוזרים לשמורה החבויה (בהדרכת שמורה )

צאו עם המשפחה ליום מפנק בבריכה הגדולה שבעיינות צוקים וצאו לסיור טבע חווייתי משפחתי בשמורה החבויה שבנאת המדבר הנמוכה בעולם. שכיית חמדה יפהפייה המסתתרת בין מעיינות וצמחייה עשירה. נשמע את סיפורן של הנמלה האורגת וברקנית האשל שחיות על שפת האגם הנמוך בעולם ומתמודדות עם נסיגתו. בנוסף: בשמורה מקום מוצל לפיקניק ובריכות מים לשכשוך.

לתשומת לבכם- כדי להבטיח מקום בסיור מומלץ להירשם מראש בחנות שבבריכת מעיין.
היכן: שמורת טבע עינות צוקים

מתי: שישי ושבת בשעות: 10:00 12:00 14:00

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

עוד באתר: חוברת "פקחים צעירים" לכל המשפחה. מטיילים בשמורה עם חוברת ההפעלות והמשימות והופכים לפקחים צעירים השומרים על ערכי הטבע והמורשת. ניתן להוריד את החוברת כאן או לרכוש באתר.       

 

 

טיול בגן עדן
לצד נפלאות הטבע נראה בעין פרת גם את טביעת ידו של האדם בעת העתיקה.
נאת המדבר הירוקה והמים והבריכות הצלולות היו מאז ומתמיד מוקד משיכה למתבודדים ולנמלטים. גם ירמיהו הנביא מענתות, הנזיר המתבודד הראשון חריטון ועוד דמויות מן העבר ראו את בריכות המים, הקשיבו לשקט ונפעמו מיפי המקום ומעצמתו.
היכן: שמורת טבע עין פרת  
מתי: ספטמבר אוקטובר, בחמישי שישי ושבת 2.9, 9.9, 30.9 , 1-2.10, 7-9.10, 14-16.10, 21-23.10, 28-30.10., בשעות: 10:00 ו- 12:00.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

 

ההר המקודש
סיור באתר הר גריזים המתחדש בין ברכה לקללה, שכבות זמן ונופי בראשית. בסיור נשמע על עולמם של השומרונים שגרים בשכונה הסמוכה, נציץ בבתי מגורים מהתקופה ההלניסטית, נאתר את שרידי בית המקדש השומרוני, וננסה לזהות את קבר יוסף ממרפסת העץ המשקיפה על העיר שכם, המונחת למרגלות ההר כמו על כף היד.  
שימוש לב- מסלול אינו מונגש והטיול ברמת קושי קלה ומתאים לכל הגילאים.  
היכן: אתר הר גריזים 
מתי: ספטמבר אוקטובר, בימי שישי, 3.9, 10.9, 17.9, 1.10, 8.10, 15.10, 22.10, 29.10,  בשעות: 9:00 ו- 11:00.  ובאוקטובר, בימי חמישי, 7.10, 14.10, 21.10, 28.10, בשעות:11:00 ו-13:00.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

 

המנזר והמדבר
בואו לסיור מרתק אל ראשיתה של הנזירות בארץ ישראל, בפגישה עם שתי דמויות מרתקות שהתחילו את הכל, במקום בו הכול התחיל - אזור מעלה אדומים.

נתחיל את הסיור באתר אבתימיוס, הממוקם באזור התעשייה מישור אדומים, בו נשמע על ראשית הנזירות ועל החיים במדבר. נבקר בקריפטה (מקום קבורה) שבמנזר וניכנס לבור המים הצמוד אליו והמרהיב ביופיו. משם, נמשיך בכוח אמונה, הרבה קדושה ובסיוע הרכבים הפרטיים שבהם הגעתם לסיור, לאתר מרטיריוס המפתיע שבמעלה אדומים. שם נשמע את סיפורו של הקדוש, נבקר באכסניה, באורוות ובחדר האוכל המפואר, המעוטר ברצפת פסיפס צבעונית ומדהימה.

שימו לב- הסיור כרוך בנסיעה של כ-10 דקות מאתר לאתר, ברכבים פרטיים.

היכן: אתר אבתימיוס (מישור אדומים) ואתר מרטיריוס (מעלה אדומים).

מתי: אוקטובר בימי שישי, 1.10, 8.10, 15.10, 22.10, 29.10, בשעות: 09:00 - 12:00

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

 

נביא, צלבני ופלמ"חניק

סיור חווייתי, תצפיות ונופים בהר השמחה- מקום ציון קבורתו של שמואל הנביא. 
הצטרפו אלינו למסע בזמן בעקבות לוחמים צלבנים, בעלי מלאכה וסיפורי הגבורה של פוזה הפלמ"חניק והחברים. נצעד ברחוב ההלניסטי המשומר שנפתח לאחרונה באתר, ננסה לאתר בבית המגורים שברחוב את המטבח הכיריים האמבטיה והשוקת המודרנית ונקנח בתצפית הגג המרהיבה המתצפתת על ירושלים והסביבה. מומלץ לאחר הסיור – לצעוד בין אבני הענק שבשביל המחצבה, להציץ לגן המקלט לצמחים בסכנת הכחדה ולא לפסוח על ביקור במעיין.
היכן: פארק ( גן לאומי ) נבי סמואל

מתי: ספטמבר אוקטובר, בימי שישי, 3.9, 10.9, 17.9, 1.10, 8.10, 15.10, 22.10, 29.10 ,  בשעות: 10:00 ו-12:00    
ללא תשלום.

 


 

              סיורים מודרכים- בהרשמה בלבד!                          


מטיילים ומשתכשכים בעיינות צוקים

צאו עם המשפחה ליום מפנק בבריכה הגדולה שבעיינות צוקים וצאו לסיור טבע חווייתי משפחתי בשמורה החבויה שבנאת המדבר הנמוכה בעולם. שכיית חמדה יפהפייה המסתתרת בין מעיינות וצמחייה עשירה. נשמע את סיפורן של הנמלה האורגת וברקנית האשל שחיות על שפת האגם הנמוך בעולם ומתמודדות עם נסיגתו. בנוסף: בשמורה מקום מוצל לפיקניק ובריכות מים לשכשוך.

מסלול הטיול ברמת קושי קלה ומתאים לכל הגילאים.  
היכן: שמורת טבע עינות צוקים

מתי:  בימי שישי ושבת, בספטמבר ואוקטובר: 3-4.9, 10-11.9, 17-18.9, 1/10, 2/10, 8/10, 9/10, 15/10, 16/10, 22/10, 23/10, 29/10, 30/10,  בשעות: 10:00 ו- 12:00   
משך הסיור:  כשעה וחצי 
מי? הסיור מתאים לכל הגילאים. הסיור אינו מונגש

מה להביא? מים לשתייה, נעלי הליכה, כובע.

 הסיור ללא תשלום וללא דמי כניסה לאתר ובהרשמה בלבד בקישור:

 www.parks.org.il/siyurim

 

ארמון נופש מלכותי 
נכון שתמיד חלמתם לעצור את הזמן?  רוצים לצאת למסע הרפתקה?  אז קדימה למה אתם מחכים, הצטרפו אלינו לסיור מרתק בהרודיון שהתחדש לאחרונה במכלולים חדשים שנפתחו לקהל המבקרים. במהלך הסיור נעבור בתיאטרון ונעלה בגרם המדרגות המפואר אל מסדרון הקשתות המונומנטלי, נעצור בבית המרחץ ובית הכנסת הקדום ונרד לצפות בתערוכה החדשה המוצבת במערכת בורות המים.

שימוש לב-המסלול באתר אינו מונגש וברמת קושי בינונית. מתאים לכל הגילאים.
היכן: פארק (גן לאומי) הרודיון

מתי: שישי ושבת, בספטמבר  ואוקטובר 3-4.9, 10-11.9, 17-18.9 ובשלישי רביעי 7-8.9 ( ראש השנה )  1/10, 2/10, 8/10, 9/10, 15/10, 16/10, 22/10, 23/10, 29/10, 30/10,  , בשעות: 10:00 ו- 12:00
משך הפעילות:  כשעתיים

מי? הסיור מתאים לכל הגילאים. הסיור אינו מונגש

מה להביא? מים לשתייה, נעלי הליכה, כובע

הסיור ללא תשלום וללא דמי כניסה לאתר ובהרשמה בלבד בקישור:

 www.parks.org.il/siyurim

 

המנזר והמדבר 
בואו לסיור מרתק אל ראשיתה של הנזירות בארץ ישראל, בפגישה עם שתי דמויות מרתקות שהתחילו את הכל, במקום בו הכול התחיל - אזור מעלה אדומים.

נתחיל את הסיור באתר אבתימיוס, הממוקם באזור התעשייה מישור אדומים, בו נשמע על ראשית הנזירות ועל החיים במדבר. נבקר בקריפטה (מקום קבורה) שבמנזר וניכנס לבור המים הצמוד אליו והמרהיב ביופיו. משם, נמשיך בכוח אמונה, הרבה קדושה ובסיוע הרכבים הפרטיים שבהם הגעתם לסיור, לאתר מרטיריוס המפתיע שבמעלה אדומים. שם נשמע את סיפורו של הקדוש, נבקר באכסניה, באורוות ובחדר האוכל המפואר, המעוטר ברצפת פסיפס צבעונית ומדהימה.

שימו לב- הסיור כרוך בנסיעה של כ-10 דקות מאתר לאתר, ברכבים פרטיים.

היכן: אתר אבתימיוס (מישור אדומים) ואתר מרטיריוס (מעלה אדומים).

מתי? ימי שישי, בספטמבר 3.9, 10.9, 17.9, בשעות: 09:00 - 12:00

משך הפעילות:  כשלוש שעות

מי? הסיור מתאים לכל הגילאים. הסיור אינו מונגש

מה להביא? מים לשתייה, נעלי הליכה, כובע.

היכן נפגשים? אתר אבתימיוס - אזור התעשייה מישור אדומים (מול רמי לוי).

הסיור ללא תשלום וללא דמי כניסה לאתר ובהרשמה בלבד בקישור:

 www.parks.org.il/siyurim

 

בשביל המגילות בקומראן

טיול רגלי המותאם למשפחות בשביל המגילות החדש, המלווה את מצוק ההעתקים וביקור בעתיקות גן לאומי קומראן עם בני האור והחושך. במהלך הביקור באתר נצפה בסרט על האתר והסביבה נסייר במוזיאון המציג את הממצאים הארכיאולוגים ונשמע על כת 'היחד', מגילות ואוצרות גנוזים שנמצאו במערות. שימו לב- המסלול קווי ובתחילת הסיור נבצע הקפצת רכבים לסופו, ויש להגיע עם נעליים נוחות ומים.   
היכן: פארק (גן לאומי) קומראן
מתי: ימי חמישי, בספטמבר 2.9, 9.9, 30.9, בשעות: 10:00- 13:00   
משך הפעילות:  כשלוש שעות

מי? הסיור מתאים לכל הגילאים. הסיור איננו מונגש

מה להביא? מים לשתייה, נעלי הליכה, כובע
הסיור ללא תשלום וללא דמי כניסה לאתר ובהרשמה בלבד בקישור:

 www.parks.org.il/siyurim


לגעת באור - בקומראן 

סיור מודרך בעקבות אנשי "כת היחד" שחיו בקומראן וראו עצמם כבני אור. 

הצטרפו למסע בזמן בקומראן, אתר המגילות הגנוזות. ננער את האבק מדפי ההיסטוריה ונחיה דמויות מן העבר כמו: רועה צאן ,כוהן צדק, אנשי כת היחד,  מחפשי אוצרות ועוד ....

במהלך הסיור נכנס למוזיאון ולחדר ההקרנה שבאתר, נציץ לאתר הארכיאולוגי ונערוך תצפיות מרהיבות על סביבת ים המלח ומצוק ההעתקים, שהאתר נמצא למרגלותיו.
הסיור מתאים לכל המשפחה, ברמת קושי קלה ומונגש לבעלי מוגבלויות בהליכה.
היכן:פארק (גן לאומי) קומראן
מתי:  בימי שישי ושבת באוקטובר, 1/10, 2/10, 8/10, 9/10, 15/10, 16/10, 22/10, 23/10, 29/10, 30/10, בשני סבבים, בשעות: 10:00, 12:00.
 הסיור ללא תשלום וללא דמי כניסה לאתר ובהרשמה בלבד בקישור:

 www.parks.org.il/siyurim

 

 

ההר המקודש
סיור באתר הר גריזים המתחדש בין ברכה לקללה, שכבות זמן ונופי בראשית. בסיור נשמע על עולמם של השומרונים שגרים בשכונה הסמוכה, נציץ בבתי מגורים מהתקופה ההלניסטית, נאתר את שרידי בית המקדש השומרוני, וננסה לזהות את קבר יוסף ממרפסת העץ המשקיפה על העיר שכם, המונחת למרגלות ההר כמו על כף היד.  
שימוש לב- מסלול אינו מונגש והטיול ברמת קושי קלה ומתאים לכל הגילאים.  
היכן: אתר הר גריזים 
מתי: בימי חמישי, בספטמבר 2.9, 9.9, 30.9, בשעות: 11:00 ו- 13:00
משך הפעילות:  כשעה וחצי

מי? הסיור מתאים לכל הגילאים. הסיור אינו מונגש

מה להביא? מים לשתייה, נעלי הליכה, כובע

הסיור ללא תשלום וללא דמי כניסה לאתר ובהרשמה בלבד בקישור:

 www.parks.org.il/siyurim

טיול בגן עדן
לצד נפלאות הטבע נראה בעין פרת גם את טביעת ידו של האדם בעת העתיקה.
נאת המדבר הירוקה והמים והבריכות הצלולות היו מאז ומתמיד מוקד משיכה למתבודדים ולנמלטים. גם ירמיהו הנביא מענתות, הנזיר המתבודד הראשון חריטון ועוד דמויות מן העבר ראו את בריכות המים, הקשיבו לשקט ונפעמו מיפי המקום ומעצמתו.
שימוש לב- מסלול אינו מונגש והטיול ברמת קושי קלה ומתאים לכל הגילאים.  

היכן: שמורת טבע עין פרת  
מתי: בימי שישי שבת, בספטמבר, 3-4.9, 10-11.9, 17-18.9, בשעות: 10:00 ו- 12:00.
משך הפעילות:  כשעה

מי? הסיור מתאים לכל הגילאים. הסיור אינו מונגש

מה להביא? מים לשתייה, נעלי הליכה, כובע
הסיור ללא תשלום וללא דמי כניסה לאתר ובהרשמה בלבד בקישור:

 www.parks.org.il/siyurim

 

 

שקיעות פיוטים וסליחות   
סיור באווירת ימי הסליחות על רקע השקיעה בגן לאומי שמואל הנביא.
במהלך הסיור נרד למעיין חנה ולשורשיה הקדומים של תפילת היחיד, נעלה לתצפית הגג המרהיבה, נשמע על התחדשות ותשובה ונשיר מקצת הפיוטים המוכרים.  ונצעד אחורה בזמן לאורכו של הרחוב ההלניסטי ונזכה בהצצה ייחודית בחיי היומיום לפני 2000 שנה בביקור בבית הלניסטי טיפוסי, שבו ננסה לאתר את המטבח והכיריים ואת האמבטיה והשוקת המודרנית.. ואולי גם נגלה היכן היא רמה המקראית גבעון ומצפה.  
היכן: פארק (גן לאומי) נבי סמואל
מתי: ביום חמישי ה- 2.9  בשעות:  18:30-20:30
בהרשמה מראש ותשלום בטלפון 3639*

למוקד :
עלות 50 ₪ רגיל  \ 40 ₪ למנויים
קבוצה (עד 50 איש) בשעות:   18:30-20:30
נקודת מפגש: בשער הכניסה לנבי סמואל .
גיל -  ללא הגבלת גיל, ילדים צמודים להורים ובאחריותם !
איש קשר : מירי אלטשולר: 050-5312642
רשימת המשתתפים:  לשלוח למירי אלטשולר: miria1@npa.org.il

 

 

 

סיור זריחה באתר הר גריזים
סיור זריחה במהלך העלייה לרגל בחג הסוכות השומרוני. בשיתוף המועצה האזורית שומרון. בין ברכה לקללה, שכבות הזמן ונופי בראשית.
במהלך הביקור נצפה בטקסים של העדה בהר, נכיר את התפילות המיוחדות, את שבע התחנות על ההר ואת הלבוש המיוחד של החוגגים.  בנוסף, ננסה לאתר את שרידי בית המקדש השומרוני ולזהות את קבר יוסף ממרפסת העץ הצופה לעיר שכם, המונחת ככף היד למרגלות ההר. משך הסיור כ 3 שעות ויש להצטייד בביגוד ארוך. ההגעה לאתר עצמאית .
חדש באתר – מתחמים ארכאולוגים חדשים ומונגשים, מערכת הדרכה קולית, מיצג חדש, סרטון המציג את האתר ממעוף ציפור ותמונות נדירות של העדה השומרונית מראשית המאה ה-20.
שימו לב- בשעות הבוקר המוקדמות קר באתר ומומלץ להגיע לסיור בלבוש ארוך ומחמם
היכן : אתר הר גריזים
מתי : יום רביעי, יד' חשון תשפ"ב, 20 אוקטובר 2021 ,
לרישום : מוקד המידע רשות הטבע והגנים  3639* \ www.parks.org.il
לפרטים נוספים : אתר הר גריזים – 025950077.

דרכי הגעה: גן לאומי הר גריזים נמצא ליד הישוב הר ברכה שבשומרון. מאריאל: דרך כביש 505 לצומת תפוח, שם פונים שמאלה; מירושלים: נוסעים בכביש 60 צפונה עד צומת תפוח. מצומת תפוח ממשיכים צפונה דרך הכפר חווארה עד צומת מחנה חורון, בכיכר פונים שמאלה לפי השילוט ליישוב ברכה ולאתר הר גריזים.

למוקד :
עלות 50 ₪ רגיל  \ 40 ₪ למנויים
קבוצה (עד 50 איש) בשעות:   04:30-07:00
נקודת מפגש: בשער הכניסה באתר הר גריזים .
איש קשר : נטלי רומנו  050-4043005
רשימת המשתתפים:  לשלוח מרכז הדרכה שומרון: mh-shomron@npa.org.il  

 

 

פסטיבל שומרוני בחג סוכות השומרוני
סיור במהלך חג סוכות  השומרוני. בשיתוף המועצה האזורית שומרון. בין ברכה לקללה, שכבות הזמן ונופי בראשית. במהלך הביקור נסייר באתר הארכאולוגי נרד לשכונה השומרונית ונבקר בסוכה שומרונית עם ניחוח של פירות העונה ואירוח שומרוני מסורתי . משך הסיור כ 3 שעות, ההגעה לאתר עצמאית .
חדש באתר – מתחמים ארכאולוגים חדשים ומונגשים, מערכת הדרכה קולית, מיצג חדש, סרטון המציג את האתר ממעוף ציפור ותמונות נדירות של העדה השומרונית מראשית המאה ה-20.
שימו לב - הביקור בסוכה השומרונית כרוך בתשלום של 20 ₪ שיגבו בנוסף לדמי הרישום לסיור, התשלום במקום במזומן בלבד!
היכן : אתר הר גריזים
מתי : 21.10, 24.10, 25.10, 26.10   
לרישום : מוקד המידע רשות הטבע והגנים  3639* \ www.parks.org.il
לפרטים נוספים : אתר הר גריזים – 025950077.

דרכי הגעה: גן לאומי הר גריזים נמצא ליד הישוב הר ברכה שבשומרון. מאריאל: דרך כביש 505 לצומת תפוח, שם פונים שמאלה; מירושלים: נוסעים בכביש 60 צפונה עד צומת תפוח. מצומת תפוח ממשיכים צפונה דרך הכפר חווארה עד צומת מחנה חורון, בכיכר פונים שמאלה לפי השילוט ליישוב ברכה ולאתר הר גריזים.

 למוקד :
עלות 50 ₪ רגיל  \ 40 ₪ למנויים
קבוצה (עד 50 איש) בשעות:   16:00-19:00
נקודת מפגש: בשער הכניסה באתר הר גריזים .
איש קשר : נטלי רומנו  050-4043005
רשימת המשתתפים:  לשלוח מרכז הדרכה שומרון: mh-shomron@npa.org.il  

 

 

 

 

                 ראש השנה בשמורות הטבע והגנים                      

ראש השנה בארמון נופש מלכותי   
נכון שתמיד חלמתם לעצור את הזמן?  רוצים לצאת למסע הרפתקה?  אז קדימה למה אתם מחכים, הצטרפו אלינו לסיור מרתק בהרודיון שהתחדש לאחרונה במכלולים חדשים שנפתחו לקהל המבקרים. במהלך הסיור נעבור בתיאטרון ונעלה בגרם המדרגות המפואר אל מסדרון הקשתות המונומנטלי, נעצור בבית המרחץ ובית הכנסת הקדום ונרד לצפות בתערוכה החדשה המוצבת במערכת בורות המים.

שימוש לב-המסלול באתר אינו מונגש וברמת קושי בינונית. מתאים לכל הגילאים.
היכן: פארק (גן לאומי) הרודיון

מתי: שלישי רביעי 7-8.9 ( ראש השנה) בשעות: 10:00 ו- 12:00
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

 

ראש השנה בבריכה הגדולה
אצלנו הקיץ עודנו כאן ואנו ממשיכים להרחיב את שעות הפעילות של השמורה עד השעה  18:00, והבריכה הגדולה פתוחה לרחצה עד שעה  17:00 בלבד ! .  אתם מוזמנים לבוא לשמורה עם המשפחה וליהנות מבריכות מים לשכשוך וממקום מוצל לפיקניק.
בנוסף: יצאו הדרכות לשמורה החבויה בשעות: 10:00 12:00 14:00. ויתקיימו בהתאם להנחיות "התו הסגול" בהגבלת משתתפים ובהרשמה בלבד בתחנת המידע והיציאה לסיורים שבאזור בריכות מעיין . הצטרפו לסיור טבע קצר וחוויה משפחתית נעימה בנאת המדבר. נשמע את סיפורן של הנמלה האורגת וברקנית האשל שחיות על שפת האגם הנמוך בעולם ומתמודדות עם נסיגתו. ונשמע גם את סיפורו של ים המלח הגווע והמתייבש, שזקוק גם הוא ביחד עם הטבע לכל האיחולים - לשנה טובה וברוכה.
היכן: שמורת טבע עינות צוקים

מתי: שלישי רביעי , 7-8.9 (ראש השנה) בשעות: 08:00 -18:00  
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

עוד באתר: חוברת "פקחים צעירים" לכל המשפחה. מטיילים בשמורה עם חוברת ההפעלות והמשימות והופכים לפקחים צעירים השומרים על ערכי הטבע והמורשת.

טבע זום אין -ראש השנה 
מתרגשים מהשקיעה? אוהבים לצלם? צלמים חובבים ומקצועיים ואוהבי שקיעות , אתם מוזמנים לשעות של חסד בנוף קדומים על רקע מצוקי מדבר יהודה, ונופי הקסם של ים המלח והרי מואב הנשקפים באופק ונפרשים לעין כל בגן לאומי קומראן. חוויה ייחודית של אור וצבע על רקע נוף עוצר נשימה.  מומלץ – סרקו בכניסה לאתר את הברקוד להורדת הסיור הקולי  ושלבו את הביקור- צילום שלכם באתר בחוויה מעשירה ותרבותית. 
שימו לב- יש לתאם ביקור במערכת ההרשמה באתר רשות הטבע והגנים.

היכן: גן לאומי קומראן
מתי:    יום חמישי, 9.9, בשעות: 17:00- 19:00.

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון.
יש לתאם ביקור במערכת ההרשמה באתר רזות הטבע והגנים.    

 

טיול ראש השנה בעין פרת
לצד נפלאות הטבע נראה בעין פרת גם את טביעת ידו של האדם בעת העתיקה.
נאת המדבר הירוקה והמים והבריכות הצלולות היו מאז ומתמיד מוקד משיכה למתבודדים ולנמלטים. גם ירמיהו הנביא מענתות, הנזיר המתבודד הראשון חריטון ועוד דמויות מן העבר ראו את בריכות המים, הקשיבו לשקט ונפעמו מיפי המקום ומעצמתו.
היכן: שמורת טבע עין פרת  
מתי: ספטמבר  שני עד רביעי 6-8.9 ( ראש השנה), בשעות: 10:00 ו- 12:00.
 ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

 

 

 סוכות של טיולים ברשות הטבע והגנים (שני עד רביעי 20-29.9 )

 

חוגגים סוכות בהרודיון
סוכות בארמון הפרטי של המלך הורדוס עם סדנאות לילדים והמחשות היסטוריות חווייתיות ואותנטיות לתקופה. וסיורים מודרכים שיצאו כל שעה עגולה בסמוך לכניסה לאתר ויכללו ביקור בתיאטרון, טיפוס בגרם המדרגות המפואר ומסדרון הקשתות המונומנטלי וירידה בבורות המים. וצוות השימור של האתר יזמין את הילדים להתנסות בשימור ארכיאולוגי.
בנוסף: מייצג החדר המלכותי יפעל במשך כל שעות הפעילות של האתר.

שימו  לב-  ניתן לצאת לסיור קולי עצמאי באתר עם מערכת ההדרכה הקולית (בתשלום של 10 ₪ בקופת האתר) \ להוריד לסלולרי את הסיור הקולי מהאפליקציה של חברת tour-man . מומלץ לעשות זאת בבית כי באתר אין כיסוי סלולארי (ללא תשלום).
* סוכה כשרה תוצב באתר לטובת קהל המבקרים באתר.
היכן : פארק (גן לאומי ) הרודיון
מתי: רביעי עד שישי 22-24.9 וראשון 26.9 ( סוכות ), בשעות : 10:00 -  15:00 . 
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר , חינם למנויי מטמון .
עוד באתר: חוברת "פקחים צעירים" לכל המשפחה. מטיילים בשמורה עם חוברת ההפעלות והמשימות ונעשים פקחים צעירים השומרים על ערכי הטבע והמורשת..

 

ביקור בארמון המלך   

סיור מרתק בארמונו הפרטי של המלך הורדוס הגדול, בו הקים לימים אחוזת קבר ונתן לו את שמו. במהלך הסיור נעצור בתיאטרון, נעלה בגרם המדרגות המפואר אל מסדרון הקשתות המונומנטלי, נעצור בבית המרחץ ובית הכנסת הקדום ונרד לצפות בתערוכה החדשה המוצבת במערכת בורות המים.
בנוסף: מייצג החדר המלכותי יפעל במהלך כל שעות פעילות האתר.
* סוכה כשרה תוצב באתר לטובת קהל המבקרים באתר.
היכן: גן לאומי הרודיון

מתי: שלישי 21.9, שבת 25.9, שני עד שלישי 27-28.9 (סוכות ). בשעות: 10:00 12:00 14:00 

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.
עוד באתר: חוברת "פקחים צעירים" לכל המשפחה. מטיילים בשמורה עם חוברת ההפעלות והמשימות ונעשים פקחים צעירים השומרים על ערכי הטבע והמורשת. ומערכת הדרכה קולית.

 

 פסטיבל סוכות בחברון הקדומה  
בואו לחגוג את חג הסוכות בתל חברון ותיהנו מסיור מרתק, מפגשים תיאטרליים, סדנאות יצירה והפעלות לילדים ולכל המשפחה. סיורים יצאו כל שעה עגולה מהכניסה לאתר ובמהלכם נעבור בין עצי זית עתיקים, נצפה בשרידי "חומות הענקים", נפגוש במקוואות מהגדולים שנמצאו בארץ, נציץ לגתות ולבית הייצור לכלי חרס וננסה לזהות את מבני המגורים. הצטרפו לחוויה מרתקת בחברון הקדומה, בירתו הראשונה של דוד המלך, בה הוכתר ועליה מלך כ- 7 שנים עד לכיבוש ירושלים.
שימו לב -  שאטלים יעלו לתל חברון מאזור מערת המכפלה במהלך הפעילות באתר. 
ההדרכות באתר הארכיאולוגי ייצאו מהכניסה לאתר, בכל שעה עגולה, בשעות: 10:00 -15:00.    
* סוכה כשרה תוצב באתר לטובת קהל המבקרים באתר.
היכן :תל חברון ( תל רומיידה )
מתי: רביעי חמישי 22-23.9 וראשון 26.9 ( סוכות ), בשעות : 10:00 - 16:00 . 
הפעילות והשאטלים ללא תשלום

 

לטייל בתל חברון

סיור מרתק בחברון הקדומה, בירתו הראשונה של דוד המלך, שבה הוכתר ועליה מלך כ־7 שנים עד לכיבוש ירושלים. בסיור באתר נראה בין עצי הזית העתיקים את שרידי "חומות הענקים", כפי שתיארו אותם המרגלים בסיפור המקראי, ובקרבת מקום נראה גם מקוואות מהגדולים שנמצאו בארץ וכן גתות, בית ייצור לכלי חרס ומבני מגורים. הצטרפו לחוויה מרתקת במקום שבו הכול החל.

שימו לב -  שאטלים יעלו לתל חברון מאזור מערת המכפלה במהלך הפעילות באתר. 
ההדרכות באתר הארכיאולוגי ייצאו מהכניסה לאתר, בכל שעה עגולה, בשעות: 10:00 -14:00.    
* סוכה כשרה תוצב באתר לטובת קהל המבקרים באתר.
היכן: תל חברון (תל רומיידה)

מתי: ביום שישי 24.9 ובשני 27.9 (סוכות), בשעות: 10:00–14:00 .
הפעילות והשאטלים ללא תשלום

 

חוגגים סוכות בבריכה הגדולה
לכבוד חג סוכות, אנו ממשיכים להרחיב את שעות הפעילות של השמורה עד השעה  18:00, והבריכה הגדולה פתוחה לרחצה עד שעה  17:00 בלבד ! .  אתם מוזמנים לבוא לשמורה עם המשפחה וליהנות מבריכות מים לשכשוך וממקום מוצל לפיקניק.

ההדרכות לשמורה החבויה יצאו בכל שעה עגולה, בשעות: 09:00 - 15:00 בהרשמה בלבד בתחנת המידע והיציאה לסיורים שבבריכות מעיין. הצטרפו לסיור טבע קצר וחוויה משפחתית נעימה בנאת המדבר. נשמע את סיפורן של הנמלה האורגת וברקנית האשל שחיות על שפת האגם הנמוך בעולם ומתמודדות עם נסיגתו, כדאי להקדים ולהצטרף לסיור הראשון שיכלול ביקור גם באתר הארכיאולוגי .
* סוכה כשרה תוצב באתר לטובת קהל המבקרים באתר.
היכן: שמורת טבע עינות צוקים

מתי:  שני עד רביעי 20-29.9 (סוכות), בשעות: 08:00 - 18:00
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

עוד באתר: חוברת "פקחים צעירים" לכל המשפחה. מטיילים בשמורה עם חוברת ההפעלות והמשימות ונעשים פקחים צעירים השומרים על ערכי הטבע והמורשת.

  
תצפית הנהר קדוש

בואו לספוג מקצת הקדושה והקסם שבנהר הירדן והצטרפו לתצפית מודרכת קצרה ומרתקת בין מסורות תנ"כיות אמונות תפילות ושאר רוח. נלמד היכן נמצאים "מעברות הירדן ", מהו הנס שהתרחש במקום ואפשר את חציית בני ישראל במקום לאחר 40 שנות נדודים במדבר , למה החזיק אלישע באדרת מעילו של אליהו הנביא לפני שזה עלה במרכבת אש השמימה ולמה העולם הנוצרי מאמין כי כאן יוחנן הטביל את ישוע . התצפיות המודרכות ייצאו ממרכז השירות שבאתר
* סוכה כשרה תוצב באתר לטובת קהל המבקרים באתר.
היכן : אתר הטבילה ( קאסר אל יהוד )
מתי: רביעי עד שישי 22-24.9 וראשון 26.9 (סוכות), כל שעה עגולה בשעות: 10:00 – 14:00 .
ללא תשלום 

 

תיאתר בממלכת האור  
הרפתקה תיאטרלית לכל המשפחה, אפופה במסתורין וחבויה תחת מעטה סוד!
מי באמת כתב את המגילות האבודות ?   מה היה סודם האפל של אנשי האור ?
מי הוא הכוהן הרשע שרודף את כוהן הצדק ? והאם הביסו אנשי האור את אנשי החושך ?
השתתפו עמנו במסע לגילוי עברם של אנשי האור ויחד נחשוף תעלומות הגדולות מהחיים.
במהלך הסיור נפתח צוהר לאורחות חייהם המרתקים של אנשי היחד ואולי נצליח לחשוף את סוד המגילות הגנוזות ומקור המשיכה שלהם שהילך קסם על הרפתקנים ושודדי אוצרות.
* סוכה כשרה תוצב באתר לטובת קהל המבקרים באתר.
היכן : פארק(גן לאומי ) קומראן
מתי: בחמישי 23.9 ובראשון 26.9 (סוכות), בשעות:10:00 12:00 14:00 
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר , חינם למנויי מטמון
עוד באתר: חוברת "פקחים צעירים" לכל המשפחה. מטיילים בשמורה עם חוברת ההפעלות והמשימות ונעשים פקחים צעירים השומרים על ערכי הטבע והמורשת. ומערכת הדרכה קולית.

 

לגעת באור - בקומראן 

סיור מודרך בעקבות אנשי "כת היחד" שחיו בקומראן וראו עצמם כבני אור. 

הצטרפו למסע בזמן בקומראן, אתר המגילות הגנוזות. ננער את האבק מדפי ההיסטוריה ונחיה דמויות מן העבר כמו: רועה צאן ,כוהן צדק, אנשי כת היחד,  מחפשי אוצרות ועוד ....

במהלך הסיור נכנס למוזיאון ולחדר ההקרנה שבאתר, נציץ לאתר הארכיאולוגי ונערוך תצפיות מרהיבות על סביבת ים המלח ומצוק ההעתקים, שהאתר נמצא למרגלותיו.
הסיור מתאים לכל המשפחה, ברמת קושי קלה ומונגש לבעלי מוגבלויות בהליכה.
* סוכה כשרה תוצב באתר לטובת קהל המבקרים באתר.
היכן:פארק (גן לאומי) קומראן
מתי: רביעי 22.9 ושישי 24.9 (סוכות), בשעות:10:00 12:00 14:00 
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

עוד באתר: חוברת "פקחים צעירים" לכל המשפחה. מטיילים בשמורה עם חוברת ההפעלות והמשימות ונעשים פקחים צעירים השומרים על ערכי הטבע והמורשת. ומערכת הדרכה קולית.

 

נביא, צלבני ופלמ"חניק

סיור חווייתי, תצפיות ונופים בהר השמחה- מקום ציון קבורתו של שמואל הנביא. 
הצטרפו אלינו למסע בזמן בעקבות לוחמים צלבנים, בעלי מלאכה וסיפורי הגבורה של פוזה הפלמ"חניק והחברים. נצעד ברחוב ההלניסטי המשומר שנפתח לאחרונה באתר, ננסה לאתר בבית המגורים שברחוב את המטבח הכיריים האמבטיה והשוקת המודרנית ונקנח בתצפית הגג המרהיבה המתצפתת על ירושלים והסביבה. מומלץ לאחר הסיור – לצעוד בין אבני הענק שבשביל המחצבה, להציץ לגן המקלט לצמחים בסכנת הכחדה ולא לפסוח על ביקור במעיין.
הסיורים ייצאו מהכניסה לאתר כל שעה עגולה בין השעות 10:00-15:00 (סיור אחרון יוצא ב- 15:00)

בנוסף באתר: דף פעילות לחוויה משפחתית עצמאית ומאתגרת ( ללא תשלום).
* סוכה כשרה תוצב באתר לטובת קהל המבקרים באתר.
היכן: פארק ( גן לאומי ) נבי סמואל

מתי: רביעי עד שישי 22-24.9 וראשון 26.9 (סוכות), בשעות: 10:00 - 15:00  
ללא תשלום.

 

עפים על גריזים- סיור מומחז

עליה לרגל להר גריזים בחברה טובה ושלל דמויות מקראיות, עם שחקני תיאטרון 'מקום'.

בין ברכה לקללה, שכבות הזמן ונופי בראשית - נפגוש  כהן שומרוני ששכח את שאבד לו. יותם מחבק העצים ממשיל המשלים וסנבלט שחולם לבנות לו בית מקדש.
הצגות יתקיימו בשעות: 10:00 ו- 12:00 
סיורים מודרכים יצאו בשעות: 10:30, 12:30 ו- 14:30  .
במהלך כל היום תתקיים סדנא להכנת עפיפונים (בתשלום של 10 ₪ למשתתף ).
בנוסף: תתקיים פעילות וחוויה משפחתית עצמאית ומאתגרת במשחק משימות ברחבי האתר. והמייצג החדש יפעל במשך כל שעות הפעילות באתר
לתשומת לבכם- ניתן לצאת לסיור קולי עצמאי באתר עם מערכת ההדרכה הקולית (בתשלום של 10 ₪ בקופת האתר) \ להוריד לסלולרי את הסיור הקולי מהאפליקציה של חברת tour-man . מומלץ לעשות זאת בבית כי באתר אין כיסוי סלולארי (ללא תשלום).
* סוכה כשרה תוצב באתר לטובת קהל המבקרים באתר.
היכן: הר גריזים

מתי: רביעי חמישי 22-23.9 (סוכות) בשעות: 10:00 – 15:00 
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

לפרטים ומידע נוסף: מוקד המידע רשות הטבע והגנים  3639* \ www.parks.org.il

דרכי הגעה: גן לאומי הר גריזים נמצא ליד הישוב הר ברכה שבשומרון. מאריאל: דרך כביש 505 לצומת תפוח, שם פונים שמאלה; מירושלים: נוסעים בכביש 60 צפונה עד צומת תפוח. מצומת תפוח ממשיכים צפונה דרך הכפר חווארה עד צומת מחנה חורון, בכיכר פונים שמאלה לפי השילוט ליישוב ברכה ולאתר הר גריזים.

 

הר הברכה– טיול בגריזים
סיור לכל המשפחה באתר הר גריזים המתחדש בין ברכה לקללה, שכבות זמן ונופי בראשית. בסיור נשמע על עולמם של השומרונים דיירי השכונה הסמוכה, נציץ לבתי מגורים מהתקופה ההלניסטית, נחפש את שרידי בית המקדש השומרוני וננסה לאתר גם את קבר יוסף ממרפסת העץ הצופה על העיר שכם, שלמרגלות הר הברכה והקללה.   
חדש באתר:
סרט, מיצגים של האתר ממעוף הציפור, תמונות נדירות של העדה השומרונית מראשית המאה ה־20 וגם דף פעילות לכל המשפחה ובו משחק מאתגר של חידות ומשימות. חוויה להורים ולילדים. הסרט מוקרן בחדר ההקרנה במבואת המבקרים.

שימו לב: הסיורים יצאו מהכניסה לאתר.
* סוכה כשרה תוצב באתר לטובת קהל המבקרים באתר.
היכן: אתר הר גריזים
מתי: בשישי 24.9 ובראשון 26.9 (סוכות) בשעות: 10:00, 12:00 ו- 14:00 .
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון.
דרכי הגעה: גן לאומי הר גריזים נמצא ליד הישוב הר ברכה שבשומרון. מאריאל: דרך כביש 505 לצומת תפוח, שם פונים שמאלה; מירושלים: נוסעים בכביש 60 צפונה עד צומת תפוח. מצומת תפוח ממשיכים צפונה דרך הכפר חווארה עד צומת מחנה חורון, בכיכר פונים שמאלה לפי השילוט ליישוב ברכה ולאתר הר גריזים.

 

טיול בגן עדן
טיול טבע קצר ומקסים בנאת המדבר המופלאה של עין פרת המתאים לכל המשפחה. 

במהלך הסיור נהנה מפינות חמד לצד בריכות צלולות שמאז ומתמיד היו למוקד משיכה למתבודדים ולנמלטים. נשמע על ירמיהו הנביא מענתות, הנזיר המתבודד הראשון חריטון ועוד דמויות מן העבר שראו את בריכות המים, הקשיבו לשקט ונפעמו מיפי המקום ומעצמתו. .
שימו לב: הסיורים יצאו מתחנת המידע שבסככה הצמודה למרכז השירות באתר.  
* סוכה כשרה תוצב באתר לטובת קהל המבקרים באתר.

היכן: שמורת טבע עין פרת  
מתי: שלישי עד רביעי 21-29.9 ( סוכות), בשעות: 10:00 12:00 14:00.
ללא תשלום נוסף לדמי הכניסה לאתר. חינם למנויים.

עוד באתר: חוברת "פקחים צעירים" לכל המשפחה. מטיילים בשמורה עם חוברת ההפעלות והמשימות ונעשים פקחים צעירים השומרים על ערכי הטבע והמורשת.

 

פסיפס-סיור תיאטרלי  

שומר תורכי נוטר אנגלי שומרוני וקבלן בניין נפגשו על אם הדרך .... נשמע מסקרן נכון ? 
הצטרפו אלינו לסיור מומחז ופסיפס תיאטרלי בשיתוף קהל שחקנים ושלל דמויות וחיות.
חגיגה צבעונית ומפתיעה בחאן הדרכים "השומרוני הטוב" באווירה מדברית אותנטית .
הסיורים בהובלת מורה דרך ובשילוב צמד שחקנים ייצאו מהכניסה לאתר.

* סוכה כשרה תוצב באתר לטובת קהל המבקרים באתר.
היכן : אתר השומרוני הטוב (ליד מעלה אדומים).

מתי: בחמישי 23.9 ובראשון 26.9 (סוכות), בשעות:10:00 12:00 14:00 
ללא תשלום נוסף לדמי הכניסה לאתר. חינם למנויים.
עוד באתר וללא תשלום : דף פעילות וחוויה משפחתית עצמאית ומאתגרת . סיור עצמאי עם מערכת הדרכה קולית וסדנא להכנת פסיפסים (בתשלום סמלי בלבד )
 

פסיפסים חיות וחוויות

ג'ירף פלמינגו ולביאה נפגשו בשומרוני הטוב ! עדיין לא פתחנו גן חיות ולא זו לא התחלה של בדיחה... אבל כמה מהדמויות הכי מרתקות שתמצאו על יצירות פסיפס קדומות הם בעלי חיים שחיו בארץ ישראל או היו מוכרות כבר לפני 2000 שנה . הצטרפו אלינו לחקור את עולם הטבע הקדום באתר "השומרוני הטוב", בו נמצא מוזיאון מקסים האוגד בתוכו מגוון פסיפסים וממצאים ארכיאולוגים נוספים שמספקים הצצה לארץ ישראל של ימי בית שני .
* סוכה כשרה תוצב באתר לטובת קהל המבקרים באתר.
היכן : אתר השומרוני הטוב (ליד מעלה אדומים).

מתי: רביעי 22.9 ושישי 24.9 (סוכות), בשעות:10:00 12:00 14:00 
ללא תשלום נוסף לדמי הכניסה לאתר. חינם למנויים.
עוד באתר וללא תשלום : דף פעילות וחוויה משפחתית עצמאית ומאתגרת.
וסדנא להכנת פסיפסים (בתשלום סמלי בלבד )

 

מאבדים את הראש

צאו לטייל בשומרון הקדומה בעקבות עלילותיה וסיפורה המסעיר של עיר הבירה של ממלכת ישראל.

במהלך ביקורכם באתר תפגשו בשרידים של מגדלים חשמונאים, בפורום ובתיאטרון הרומי, תטפסו למקדש אוגוסטוס ותצפו ממנו על שרידי ארמון אחאב ואולי גם תצליחו למצוא את המקום בו קבור ראשו של יוחנן המטביל. 
הסיורים המודרכים ייצאו כל שעה עגולה מתחנת המידע שברחבת החניה בכניסה לאתר
לתשומת לבכם - הכניסה תתאפשר לרכבים פרטיים. האירוע באבטחת הצבא.
היכן: גן לאומי סבסטיה ( שומרון הקדומה )
מתי: רביעי חמישי 22-23.9 (סוכות) בשעות: 10:00 – 15:00 
ללא תשלום
לפרטים ומידע נוסף: מרכז חינוך והסברה שומרון: 09-9539222

דרכי הגעה: לבאים מכפר סבא יש לנסוע על כביש 55, עוברים את הישובים קרני שומרון וקדומים ופונים צפונה (שמאלה) לכביש 60 עד לצומת היישוב שבי שומרון נכנסים לתוך היישוב שבי שומרון ושם בהתאם לשילוט ולהוראות כוחות הביטחון בשטח. תעמוד תחנת מידע בכניסה לאתר. *לתשומת לבכם- האירוע באבטחת הצבא וייתכנו שינויים ביום האירוע בהתאם להנחיות כוחות הביטחון.

 

מטיילים בטוסקנה

מזמינים אתכם לצאת עם הילדים לטיול בנחל קנה בינות בוסתנים חורש מפותח ומעיינות מפכים.

תחנת מידע מאוישת במדריכים ומתנדבים תחכה לכם בפארק נחל קנה, משם ניתן לטיול רגלי עם הילדים בשביל היורד למעיינות שבוואדי. לתשומת לבכם- המסלול אינו מעגלי ונדרשת הקפצת רכבים. צבע סימון השבילים- ירוק, רמת קושי בינונית, אורכו כ 3 ק"מ לכיוון אחד ומשך הטיול כשעתיים.

ציוד שנדרש למטייל: :נעליים גבוהות ,כובע, 3 ליטר מים ומסנן קרינה

שימו לב - ניתן להגיע לתחנת המידע ברכב פרטי בשביל עפר בנקודת הגישה בין יקיר לעמנואל ( לא מתאים לרכבים נמוכים ).

היכן : שמורת נחל קנה - פארק נחל קנה (בין יקיר לנופים ) 
מתי: רביעי עד שישי 22-24.9 וראשון 26.9 ( סוכות ), בשעות : 10:00 -  15:00 . 
ללא תשלום
לפרטים ומידע נוסף: מוקד המידע רשות הטבע והגנים  3639* \ www.parks.org.il

דרכי הגעה: לבאים מכביש 5, בצומת המרומזרת- צומת גיתי אבישר, צפונה עם השילוט לכיוון יקיר. ממשיכים על כביש 5066 (כביש יקיר עמנואל), עוברים את יקיר ולפי השילוט כניסה לנחל קנה.   לבאים מכפר סבא, על כביש 55, אחרי קרני שומרון פונים דרומה עם השילוט לעמנואל לכביש 5066 (כביש יקיר עמנואל), פונים ליישוב יקיר ושם לכיוון היישוב נופים ופארק קנה  .

 

 

 

 

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft