אוגוסט באתרי רשות הטבע והגנים במגילות

קיץ של חוויות עם המשפחה בשמורות הטבע והגנים הלאומיים   

         

שטיח של אבן - בשומרוני הטוב
צאו עם מדריך קולי (audio guide) למסע תרבותי מעבר לזמן במוזיאון הפסיפסים באתר השומרוני הטוב. הסיור יפתח לכם צוהר למאבקים בין הזרמים הדתיים בימי בית שני ויעניק לכם הצצה על עולמן התרבותי ומנהגיהן של עדות שונות, כפי שהם משתקפים באומנות הפסיפס של תקופתן. הסיור נמשך כשעה והוא מתאים גם לבעלי מוגבלויות. 
היכן: מוזיאון הפסיפסים באתר השומרוני הטוב (ליד מעלה אדומים).
מתי: בכל ימות השבוע בשעות פעילות האתר.
המדריך הקולי בתשלום סמלי (10 ₪) נוסף על דמי הכניסה לאתר,  הכניסה למנויי מטמון חינם.  לפי הנחיות משרד הבריאות יש לתאם ביקור לפני הגעה לאתר.
 

המנזר והמדבר  
בואו לסיור מרתק אל ראשיתה של הנזירות בארץ ישראל, בפגישה עם שתי דמויות מרתקות שהתחילו את הכל, במקום בו הכול התחיל - אזור מעלה אדומים.

נתחיל את הסיור באתר אבתימיוס, הממוקם באזור התעשייה מישור אדומים, בו נשמע על ראשית הנזירות ועל החיים במדבר. נבקר בקריפטה (מקום קבורה) שבמנזר וניכנס לבור המים הצמוד אליו והמרהיב ביופיו. משם, נמשיך בכוח אמונה, הרבה קדושה ובסיוע הרכבים הפרטיים שבהם הגעתם לסיור, לאתר מרטיריוס המפתיע שבמעלה אדומים. שם נשמע את סיפורו של הקדוש, נבקר באכסניה, באורוות ובחדר האוכל המפואר, המעוטר ברצפת פסיפס צבעונית ומדהימה.

היכן? אתר אבתימיוס (מישור אדומים) ואתר מרטיריוס (מעלה אדומים). הסיור כרוך בנסיעה של כ-10 דקות מאתר לאתר, ברכבים פרטיים.

היכן נפגשים? אתר אבתימיוס - אזור התעשייה מישור אדומים (מול רמי לוי).

מתי? ימי שישי באוגוסט, 6/8, 13/8, 20/8, 27/8, בין השעות: 09:00 - 12:00

משך הפעילות:  כשלוש שעות

מי? הסיור מתאים לכל הגילאים. הסיור אינו מונגש

מה להביא? מים לשתייה, נעלי הליכה, כובע.

הסיור ללא תשלום וללא דמי כניסה לאתר ובהרשמה בלבד בקישור:

 www.parks.org.il/siyurim

 

להתבודד עם בני האור   – בקומראן  
בואו לטייל עם מדריך קולי (audio guide)  בגן לאומי קומראן. אנו מזמינים אתכם למסע מרתק עם מנהיג צדק ואנשי היחד, שראו בעצמם בני אור. בסיור תתוודעו לסיפורן של המגילות הגנוזות, שהתגלו במערות סמוכות לאתר והיו לתגלית החשובה ביותר במאה ה־20. הסיור נמשך כשעה והוא מתאים גם לבעלי מוגבלויות.  
היכן: פארק (גן לאומי) קומראן 
מתי: בכל ימות השבוע בשעות פעילות האתר.
המדריך הקולי בתשלום סמלי (10 ₪) נוסף על דמי הכניסה לאתר,  הכניסה למנויי מטמון חינם. לפי הנחיות משרד הבריאות יש לתאם ביקור לפני הגעה לאתר.

 

תיאטרלי בשקיעה
הדרכה תיאטרלית עם מדריך שחקן בעתיקות קומראן בנוף קדומים של ים ומדבר .מסע חווייתי בעקבות סוד המגילות הגנוזות עם רועה צאן תמים, שודדי אוצרות וכהן הצדק ומאמיניו אנשי כת היחד, שראו עצמם כבני האור במלחמתם בכהן הרשע וכוחות החושך.   

היכן: פארק (גן לאומי) קומראן   
מתי- חמישי 5.8 בשעות: 18:30 – 20:00

הסיור ללא תשלום וללא דמי כניסה לאתר ובהרשמה בלבד בקישור:

 www.parks.org.il/siyurim

 

בשביל המגילות בקומראן   

טיול רגלי המותאם למשפחות בשביל המגילות החדש, המלווה את מצוק ההעתקים וביקור בעתיקות גן לאומי קומראן עם בני האור והחושך. במהלך הביקור באתר נצפה בסרט על האתר והסביבה נסייר במוזיאון המציג את הממצאים הארכיאולוגים ונשמע על כת 'היחד', מגילות ואוצרות גנוזים שנמצאו במערות. שימו לב- המסלול קווי ובתחילת הסיור נבצע הקפצת רכבים לסופו, משך הסיור כשלוש שעות ויש להגיע עם נעליים נוחות ומים.    
היכן: פארק (גן לאומי) קומראן
מתי: חמישי 12.8 , בשעות: 18:00 – 20:30
הסיור ללא תשלום וללא דמי כניסה לאתר ובהרשמה בלבד בקישור:

 www.parks.org.il/siyurim


פילאטיס שקיעה בקומראן    

מפגש פילאטיס לאור שקיעה מול נוף ים המלח המרהיב עם מיכל משיח, מורה לפילאטיס ומורת דרך. הצטרפו למיכל לשעה של איזון בין גוף לנפש בין רוח לחומר, בו נעלה הכי גבוה במקום הכי נמוך בעולם.
לפני הפעילות נצא לסיור בשעת בין ערביים באתר קומראן ונשמע את סיפורם הייחודי של בני עדת היחד שראו עצמם כבני אור וחיו חיי סגפנות בין הרוח לגוף. * מומלץ להגיע לפעילות הפילאטיס בבגדים נוחים וכדאי להביא מזרנים גומאוויר דקים.
היכן : פארק (גן לאומי) קומראן
מתי: יום חמישי  19.8   באוגוסט בשעות: 18:00 -20:00
הסיור ללא תשלום וללא דמי כניסה לאתר ובהרשמה בלבד בקישור:

 www.parks.org.il/siyurim

 

 

ליל העטלף

בואו לגלות את המשפחה שלכם וצאו אתנו למסע לילי לעומק השמורה.
נפגשים בגן לאומי קומראן להרצאה מרתקת, שבה ננסה להבין מה הקשר בין העטלף הקטן שנצפה לעיתים בפנסי הרחוב לבין דרקולה מעורר האימה ובטמן הלוחם ברשע. לאחר ההרצאה נצא לסיור עומק בשמורת עינות צוקים ונתחקה אחר קולות בע"ח, פעילי הלילה.
שימו לב – הפעילות כוללת הליכה בחושך בשמורה בשבילים כולל מעבר בוץ.
יש להגיע עם ביגוד מתאים ונעליים נוחות, אלתוש מומלץ ופנס קטן. 

היכן: פארק (גן לאומי) קומראן ושמורת טבע עינות צוקים.
מתי: חמישי 26.8 בשעות 19:00 – 22:00

הסיור ללא תשלום וללא דמי כניסה לאתר ובהרשמה בלבד בקישור:

 www.parks.org.il/siyurim

 

הנביא העממי – נבי סמואל    
קהילת מתנדבי נבי סמואל של רשות הטבע והגנים מזמינה אתכם לסיור מרתק בגן לאומי נבי סמואל (שמואל הנביא) בעקבות אמונות ומסורות, כובשים וסיפורי קרבות. נטייל לאורכו של הרחוב ההלניסטי ובביקור בבית הלניסטי טיפוסי נזכה בהצצה ייחודית בחיי היומיום מלפני 2000 שנה. ננסה לאתר את המטבח והכיריים ואת האמבטיה והשוקת המודרנית. נמשיך במעלה הרחוב וניכנס לחללים של המתחם הצלבני המשומר והמשוחזר, ואולי גם נזכה לבקר במחצבה הקדומה ולעלות לתצפית הגג המרהיבה. אחרי הסיור מומלץ ללכת לגן המקלט לצמחים מוגנים ולקנח בביקור במעיין.

היכן: פארק (גן לאומי) נבי סמואל 
מתי: בימי חמישי בשעה 14:00       

עוד באתר: ניתן להזמין סיורים ללא תשלום בהדרכת מתנדבים בתיאום מראש ובימים א—ה בלבד. להזמנת סיורים \ לתיאום סיורי חלאקה התקשרו למרכז חינוך והסברה שומרון: 09-9539222.
ללא תשלום.

 

"פוזה" בשקיעה
מחפשים פעילות קיץ עם הילדים, חווייתית שיש לה גם "פוזה" וגם ערכים ?  
צאו אתנו למסע לאור שקיעה בעקבות אמונות ומסורות, כובשים וסיפורי הקרבות של החברה מהפלמ"ח וחיים פוזננסקי שהיה ידוע בכינוי "פוזה" .נצא לסיור בעתיקות הגן הלאומי נבי סמואל לאור ירח ועששיות, נשמע סיפור על נביא, צלבני ומוסלמי. נרד לרחוב ההלינסטי, נציץ למתחם הצלבני ,נטייל בין אבני הענק שבמחצבה העתיקה ,  נקנח במעיין חנה והמים החיים ונסיים בתצפית הגג מרהיבה על האזור.
היכן: פארק (גן לאומי) נבי סמואל
מתי: שני  16.8 בשעות 19:00 – 20:30
בהרשמה ותשלום ב"כוכבית בטבע" 3639*
 

 

 

 

עלייה לרגל – גריזים        
עלו לרגל להר גריזים וצאו עם המדריך הקולי החדש שלנו למסע מרתק בעקבות אחת העדות הקטנות בעולם – השומרונים. התנתקו לשעה וחצי של חוויה תרבותית מעשירה ותצפיות מרהיבות, ואולי גם תצליחו לזהות את שרידי בית המקדש השומרוני. בסיום הסיור מומלץ לצפות בסרט בחדר ההקרנה.  

באתר שולחנות פיקניק ומרכז שירות.
היכן: אתר הר גריזים  
מתי: יום ראשון עד שישי בשעות פעילות האתר.
המדריך הקולי בתשלום סמלי (10 ₪) נוסף על דמי הכניסה לאתר,  הכניסה למנויי מטמון חינם. לפי הנחיות משרד הבריאות יש לתאם ביקור לפני הגעה לאתר.


ההר המבורך – גריזים    
קהילת מתנדבי הר גריזים של רשות הטבע והגנים מזמינה אתכם לסיור באתר הר גריזים המתחדש בין ברכה לקללה, שכבות זמן ונופי בראשית. בסיור נשמע על עולמם של השומרונים דיירי השכונה הסמוכה, נציץ לבתי מגורים מהתקופה ההלניסטית, נחפש את שרידי בית המקדש השומרוני וננסה לאתר גם את קבר יוסף ממרפסת העץ הצופה על העיר שכם, שלמרגלות הר הברכה והקללה.   
חדש באתר:
סרט, מיצגים של האתר ממעוף הציפור, תמונות נדירות של העדה השומרונית מראשית המאה ה־20 וגם דף פעילות לכל המשפחה ובו משחק מאתגר של חידות ומשימות. חוויה להורים ולילדים. הסרט מוקרן בחדר ההקרנה במבואת המבקרים.

שימו לב: הסיורים יצאו מהכניסה לאתר ובהרשמה במקום בלבד.
מספר המשתתפים בסיורים מוגבל לפי הנחיות "התו הסגול" של משרד הבריאות.

היכן: אתר הר גריזים
מתי: בימי שישי בשעה 13:00.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון.
יש לתאם ביקור לפני הגעה לאתר 

 

ההר המקודש
סיור באתר הר גריזים המתחדש בין ברכה לקללה, שכבות זמן ונופי בראשית. בסיור נשמע על עולמם של השומרונים שגרים בשכונה הסמוכה, נציץ בבתי מגורים מהתקופה ההלניסטית, נאתר את שרידי בית המקדש השומרוני, וננסה לזהות את קבר יוסף ממרפסת העץ המשקיפה על העיר שכם, המונחת למרגלות ההר כמו על כף היד.  
שימוש לב- מסלול אינו מונגש והטיול ברמת קושי קלה ומתאים לכל הגילאים.  
היכן: אתר הר גריזים 

מתי: בימי חמישי באוגוסט-  5,12,19,26, בשעות: 13:00 ו- 15:00
הסיור ללא תשלום וללא דמי כניסה לאתר ובהרשמה בלבד בקישור:

 www.parks.org.il/siyurim

                   

חברון הקדומה  

סיור מרתק בחברון הקדומה, בירתו הראשונה של רועה הצאן דוד וצעיר בניו של ישי מבית לחם, שבה הוכתר ועליה מלך כ־7 שנים עד לכיבוש ירושלים והכתרתה לבירת ממלכת יהודה. בסיור באתר נראה בין עצי הזית העתיקים את שרידי "חומות הענקים", כפי שתיארו אותם המרגלים בסיפור המקראי, ובקרבת מקום נראה גם מקוואות מהגדולים שנמצאו בארץ וכן גתות, בית ייצור לכלי חרס ומבני מגורים. הצטרפו לחוויה מרתקת במקום שבו הכול החל.

שימו לב: אפשר לשלב בסיור בתל גם עלייה לציון קבר ישי ורות וביקור במערת המכפלה ובמיצג "לגעת בנצח" שבמרכז המבקרים בבית הדסה (המיצג בתשלום).
לידיעתכם- תיירות חברון מפעילה שאטל לתל חברון היוצא (כל 40 דק ) ממערת המכפלה בכל יום חמישי בשעות: 10:00 – 11:20 ובשישי בשעות: 10:00 – 10:40 

היכן: תל חברון (תל רומיידה)

מתי: בימי חמישי ושישי בשעות: 10:00–14:00 בכל שעה עגולה.
ללא תשלום. יש לתאם מראש בטלפון – 050-5989787.

    

חגיגת קיץ בבריכה הגדולה
לכבוד הקיץ אנו מאריכים את שעות הפעילות של השמורה עד השעה 19:00 ושמחים לבשר כי הבריכה הגדולה נפתחה לרחצה עד השעה 18:00. כולכם מוזמנים לבוא לשמורה עם המשפחה בשעות אחר הצהריים, וליהנות ממקום מוצל לפיקניק ומברכות מים לשכשוך. מומלץ להביא את ארוחת הערב ולעשות פיקניק במקום.

*לידיעת המבקרים: בימי רביעי הבריכה הגדולה סגורה, שאר הבריכות יהיו פתוחות כרגיל.
ובימי שישי השמורה תיסגר בשעה 17:00 .

היכן: שמורת טבע עינות צוקים

מתי: כל יום באוגוסט , בשעות 8:00 – 19:00    
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

עוד באתר: חוברת "פקחים צעירים" לכל המשפחה. מטיילים בשמורה עם חוברת ההפעלות והמשימות והופכים לפקחים צעירים השומרים על ערכי הטבע והמורשת. ניתן להוריד את החוברת כאן או לרכוש באתר.       

 

 

לפגוש מלך – בהרודיון     
קחו דקה ודמיינו שאתם במבצר בספר המדבר. למה לדמיין? בואו להרודיון וראו אותו במו עיניכם. צאו לטייל עם המדריך הקולי (audio guide) וצאו לחוויה בלתי נשכחת בסיור מרתק בארמונו הפרטי של המלך הורדוס. בסיורכם באתר תבקרו בבית המרחץ, תעצרו בבית הכנסת הקדום ותרדו במערכת בורות המים המרשימה. מומלץ לבקר גם בתיאטרון, לטפס בגרם המדרגות למסדרון הקשתות המונומנטלי וממנו לערוך תצפית למבנה קבר המלך.
15 דקות נסיעה מירושלים ואתם שם.
היכן: פארק (גן לאומי) הרודיון 
מתי: בכל ימות השבוע בשעות פעילות האתר.
המדריך הקולי בתשלום סמלי (10 ₪) נוסף על דמי הכניסה לאתר,  הכניסה למנויי מטמון חינם.   לפי הנחיות משרד הבריאות יש לתאם ביקור לפני הגעה לאתר.

 

ארמון נופש מלכותי     
נכון שתמיד חלמתם לעצור את הזמן?  רוצים לצאת למסע הרפתקה?  אז קדימה למה אתם מחכים, הצטרפו אלינו לסיור מרתק בהרודיון שהתחדש לאחרונה במכלולים חדשים שנפתחו לקהל המבקרים. במהלך הסיור נעבור בתיאטרון ונעלה בגרם המדרגות המפואר אל מסדרון הקשתות המונומנטלי, נעצור בבית המרחץ ובית הכנסת הקדום ונרד לצפות בתערוכה החדשה המוצבת במערכת בורות המים.

שימוש לב-המסלול באתר אינו מונגש וברמת קושי בינונית. מתאים לכל הגילאים.
היכן: פארק (גן לאומי) הרודיון

מתי: בימי שלישי, רביעי חמישי באוגוסט: 17-19.8, 24-26.8, בשעה 17:00 . 

ובימי שישי ושבת באוגוסט, בתאריכים- 6-7.8, 13-14.8, 20-21.8, בשעות: 11:00 ו- 14:00

    *   משך הסיור כשעתיים
הסיור ללא תשלום וללא דמי כניסה לאתר ובהרשמה בלבד בקישור:

 www.parks.org.il/siyurim

 

נושמים תרבות בשקיעה
חוויה מוזיקלית שכולה קסם וסיור מרתק על רקע שקיעה מדברית בארמון המלכותי.
מפעל הפיס ורשות הטבע והגנים מזמינים אתכם לטייל לקראת שקיעה בארמון המלך הורדוס  כשברקע תיהנו ממופעי מוזיקה עם הרכבים מוזיקאליים מתחלפים ובמגוון סגנונות מהאתני עד הקלאסי .במהלך כל שעות הפעילות יפעל מייצג החדר המלכותי החדש ומסדרון הקשתות יהיה פתוח לביקור.
בנוסף: במהלך שעות הפעילות ניתן יהיה לצאת ללא תשלום לסיור קולי עצמאי באתר עם מערכת ההדרכה הקולית. שימו לב- מספר המכשירים מוגבל וניתן גם להוריד לסלולרי את הסיור הקולי באתר או בבית מאתר רשות הטבע והגנים ומהאפליקציה של חברת tour-man .
היכן : פארק(גן לאומי ) הרודיון

מתי: שלישי, רביעי חמישי באוגוסט: 17-19, 24-26, בשעות:17:00- 19:00  .

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר , חינם למנויי מטמון .

 

טבע זום אין בהרודיון
מתרגשים מהזריחה? אוהבים לצלם? צלמים חובבים ומקצועיים ואוהבי זריחות, אתם מוזמנים לבוקר מיוחד של צילום הזריחה, אל מול נופי הקסם של אזור ההר והמדבר. חוויה ייחודית של אור הזריחה וצבע על רקע נוף עוצר נשימה ממרומי ארמון מבצר ההר של המלך הורדוס , הרודיון שבשוליו של מדבר יהודה.   לכבוד האירוע יפתח האתר בשעה 5:00 בבוקר.
היכן: גן לאומי הרודיון
מתי: יום שני, 30.8, בשעות:05:00-08:00 ( פתיחת שערים ב־05:00 )

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון.
 

ארמון של כוכבים
רוצים להגיע אל הירח ומכתשיו , לגלוש בשביל החלב ואולי גם למצוא את "המזל שלכם " בכוכבים . הצטרפו אלינו למסע  בין כוכבים עם "הדובה הגדולה " בפעילות תצפיות כוכבים חווייתית לכל המשפחה, באמצעות טלסקופים ,צייני לייזר ומשקפות רבות עצמה, דרכן נציץ אל היקום הנסתר מהעין שבעולם החיצון. בנוסף: במהלך הפעילות תתאפשר כניסה למייצג החדר המלכותי המרהיב , עליה בגרם המדרגות ומסדרון הקשתות המפואר וכניסה למערכת בורות המים. 

היכן: פארק (גן לאומי) הרודיון

מתי:  שני 30.8 בשעות: 20:00 – 23:00         

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויי מטמון.
 

טיול בגן עדן
לצד נפלאות הטבע נראה בעין פרת גם את טביעת ידו של האדם בעת העתיקה.
נאת המדבר הירוקה והמים והבריכות הצלולות היו מאז ומתמיד מוקד משיכה למתבודדים ולנמלטים. גם ירמיהו הנביא מענתות, הנזיר המתבודד הראשון חריטון ועוד דמויות מן העבר ראו את בריכות המים, הקשיבו לשקט ונפעמו מיפי המקום ומעצמתו.
שימוש לב- מסלול אינו מונגש והטיול ברמת קושי קלה ומתאים לכל הגילאים.  

היכן: שמורת טבע עין פרת  
מתי: בימי שישי שבת באוגוסט- 6-7.8, 13-14.8, 20-21.8, 27-28.8, בשעות: 10:00 ו- 12:00.
הסיור ללא תשלום וללא דמי כניסה לאתר ובהרשמה בלבד בקישור:

 www.parks.org.il/siyurim
 

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft