פניה למוקד מוקד נגישות

מהנעשה במחלקת חינוך במגילות 1.7.2021

תושבים, הורים ואנשי חינוך,

לשם שקיפות התהליכים וחיזוק הקשר בין המועצה לתושבים, תפרסם מחלקת החינוך עדכון קבוע אודות הנעשה בתחום במרחב מגילות. העדכון יפורסם בניוזלטר המועצתי בראשון לכל חודש. העדכון הקבוע יופץ באתר המועצה וברשימת התפוצה המועצתית ישירות לתיבות המייל של התושבים, להרשמה לקבלת העדכון לחץ כאן.  

  1. ועדת היגוי תהליך "מענה מחודש לנוער":

במהלך חודש יוני התקיימה ועדת היגוי בתחום הנוער. התקיימו שלושה מפגשים:

במפגש הראשון -  קיימנו היכרות בין חברי הוועדה, התכנסו 12 נציגים מיישובי המועצה למפגש ראשון מתוך ארבעה של ועדת ההיגוי לתהליך "מענה מחודש לנוער".

טלי מוסקל, מנהלת מחלקת החינוך ומורן אברשימי, רכזת הנוער של המועצה סקרו בפני הועדה את תהליך המענה המחודש לנוער שהתקיים השנה. במפגש דובר רבות על חשיבות עבודת ועדת ההיגוי ועל מטרותיה: להמליץ על מתווה פעילות אזורי וממשק יישובי בתחומי הליבה הרלוונטיים לנוער, תחומי הליבה נאספו מכל היישובים בשיח היישובי שנערך בחודשים הקודמים. הועדה חולקה לשלוש קבוצות למידה וחקירה לפי תחומי הליבה שהוחלטו על ידה ויצאה לדרך.

במפגש השני- כל קבוצה העמיקה בתחום הליבה אותו קיבלה: חקרה, בדקה מה היה בתחום זה בשנים עברו, מה קורה ברשויות נוספות בארץ ובנתה הצעה לשנים הבאות.

במפגש השלישי- התקיים מפגש בו כל שלושת הקבוצות הציגו את המסקנות הסופיות שלהן והמליצו מה ואיך נכון לקיים במרחב מגילות, בשנים הבאות בכל הנושאים שנבחרו.

המפגש הרביעי יהיה "האקתון" מיוחד לבני הנוער שיתקיים ב-8.7.21. פרטים נוספים בקרוב אצל מדריכי הנוער.

  1.  פורום מנהלות חינוך אזורי

החודש נפגשנו בפעם האחרונה עם פורום מנהלות החינוך החברתי והגיל הרך רגע לפני היציאה לפעילויות הקיץ.

המפגש הונחה ע"י שירה רום מ"שבילים"- מחלקת החינוך בתנועה הקיבוצית.

במפגש קיבלו המנהלות כלים והנחייה לתכנון ובניית תוכנית שנתית שתענה לצרכי הקהילה והילדים בקבוצות הגיל השונות תוך הצבת מטרות ויעדים לפני היציאה לתכנון.

במפגש זה נפרדנו מלימור יער און, מנהלת החינוך היוצאת של בית הערבה. לימור הובילה במקצועיות במשך שלוש השנים האחרונות את מערכת החינוך החברתי והגיל הרך של בית הערבה. נאחל לה בהצלחה בהמשך דרכה החינוכית.

נאחל מכאן גם לכל מנהלות החינוך וצוותי ההדרכה ביישובים, קיץ נעים עם עשייה מרובה בפעילויות לכל הילדים ובני הנוער!

כנס מתגייסים- 31 בוגרים מסיימי י"ב מכלל ישובי המועצה נפרדו החודש מבית הספר לקראת הגיוס לצבא, למכינה ולשנת השירות (כעשרה בוגרים.ות ממשיכים.ות לש"ש ומכינות). בכנס, קיבלו הבוגרים שי מועצתי ושמעו ברכות מפי עובדי המועצה והתושבים, בינהם ראש המועצה שאיחל: "דרך צלחה בוגרים יקרים שלנו. לא משנה מה קורה, זכרו תמיד - יש מי שמחכים לכם כאן בבית".

בהצלחה לכולם. לכו לשלום ושובו בשלום!

  1. מסיבות סיום  - מסיבת בוגרי כיתות ו' של בית הספר מגילות ומסיבת בוגרי י"ב בתיכון עין גדי, התקיימו בשמחה ובששון ובהשתתפות כלל התלמידים בהפקות המרשימות שהועלו. נאחל הצלחה בהמשך הדרך למסיימים ולמתחילים דרך חדשה. – לצפיה במזכרת ממסיבת סיום י"ב בעין גדי לחץ כאן
  2. סיום השתלמות חינוך סביבתי – השתלמות חינוך סביבתי לצוותי הגיל הרך שהתקיימה לאורך שנת הלימודים האחרונה הגיעה לסיומה. נודה לצוותים שהשתתפו: גננות וסייעות. לצפיה בסרטון מסכם של הפעילות לחץ כאן
  3. הרשמה לפעילות הקיץ לנוער

קיץ חם 2021 לנוער במגילות יוצא לדרך!

ההרשמה והתשלום לפעילות הקיץ לבוגרי ד'-ו' (תאריך אחרון להרשמה עד 29.6.21):

https://www.dead-sea.org.il/?item=3605&section=587

ההרשמה והתשלום לפעילות הקיץ לבוגרי ז'-יב' (תאריך אחרון להרשמה לכל פעילות בנפרד):

https://www.dead-sea.org.il/?item=3602&section=587

בעת ההרשמה לפעילות יש לדאוג לביצוע שתי הפעילויות הבאות:

1. אישור הורים דיגיטלי (להרשמה לחצו כאן)

2. תשלום מקוון לכל פעילות בנפרד (לתשלום לחצו כאן)

 

 

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft