פניה למוקד מוקד נגישות

משולחן החינוך במגילות - מהנעשה במחלקת החינוך במגילות 15.4.21‎

תושבים, הורים ואנשי חינוך,

לשם שקיפות התהליכים וחיזוק הקשר בין המועצה לתושבים, תפרסם מחלקת החינוך עדכון קבוע אודות הנעשה בתחום במרחב מגילות. העדכון יפורסם לסירוגין אחת לשבועיים: בפרסום הנ"ל ובניוזלטר המועצתי. העדכון הקבוע יופץ באתר המועצה וברשימת התפוצה המועצתית ישירות לתיבות המייל של התושבים, להרשמה לקבלת העדכון לחץ כאן.

  1. השתלמות קיימות וחינוך סביבתי – לצוותי החינוך בגיל הרך – מפגש חמישי בסדרה,התקיים בישוב ורד יריחו. את הסדנה העבירה כרמית ארבל, מדריכת טיולים המתגוררת במתת ומנהלת אורח חיים המבוסס בעיקר על  ייצור וצריכה עצמיים ופחות קניה תעשייתית. כרמית היא בעלת תואר שני במיקרוביולוגיה, במסגרת המפגש היא שילבה את הידע הרב שלה בנושא חיידקים עם אורח החיים המקיים בו היא דוגלת. במפגש למדנו איך מכינים מתנות מחומרים זמינים וטבעיים, איך רוקחים חומרי ניקוי והגיינה ממוצרים טבעיים וזמינים ועוד. צוותי החינוך עברו סדנת ליקוט ובישול בריא ומקיים בגן ויחד הכנו קרקרים, לחם מחמצת ועוד. הגננות כבר ישמו בגנים את מה שלמדו והכינו עם הילדים קרקרים כמו שלמדנו.
  2. תהליך "המענה המחודש לנוער" כפי שכבר עודכן כאן, התחלנו בתהליך של שיתוף ציבור, מבוגרים ובני נוער, לגבי המקום היישובי והאזורי של תחום הנוער – ישוב אחד כבר קיים אצלו את התהליך. בשאר הישובים נקבעו תאריכים לערבי שיח יישובייםבנושא, שיתקיימו בחודש אפריל. עקבו אחר הפרסומים אצלכם בישוב!
  3. פורום מדריכי הנוער  – הפורום התקיים במועצה במפגש פנים אל פנים. התקיימה סדנה בנושא: פיתוח מנהיגות בקרב בני הנוער, שהועברה על ידי שירה רום, מנחה במטעם התנועה הקיבוצית. במסגרת הסדנה, למדו מדריכי הנוער דרכים לקידום שיח משמעותי עם בני הנוער בנושאי מנהיגות, פיתוח פרויקטים קהילתיים והתנדבותיים כאשר בני הנוער הם חלק משמעותי לאורך כל התהליך.
  4. סיור מנהל אגף ההסעות במשרד החינוך במגילות -  מר שמעון אבני וצוותו הגיעו אלינו ליום סיור להבנת צרכי הסעות התלמידים באזור, ללמידת השטח והאתגרים המלווים אותנו לאורך שנת הלימודים. לשם היכרות מיטבית והבנה של האזור, הסיור החל במצפה שלם והסתיים בורד יריחו, עם עצירה בקדם ערבה.
  5. דרוש/ה סייע/ת למסגרות החינוך למועצה האזורית מגילות ים המלח. פרטים באתר המועצה או בלחיצה כאן יש למלא טופס מועמדות למשרה באתר המועצה. יש לשלוח קורות חיים, המלצות, תעודות השכלה/הכשרה  למייל hinuch@dead-sea.org.il
  6. השירות הפסיכולוגי חינוכי של המועצה עובד וזמין עבורכם גם בתקופה זו. אנו מפעילים את שרות "דלת פתוחה"                                                 עבור הורים המעוניינים בהתייעצות פסיכולוגית דיסקרטית. ההתייעצות תינתן בתיאום מראש עם הפסיכולוגית אורלי דרטלר.                                                               לקבלת השירות, יש לשלוח הודעה לנייד 050-8296096.
  7. היכונו לרישום המקוון לגנים ולבתי הספר לשנה"ל תשפ"ב – עקבו אחר הפירסומים במהלך חודש אפריל.

 

אנו זמינים עבורכם! לשירות במחלקת החינוך בטלפון 02-9945020  בין השעות 8:00-15:30  או במייל לכתובת hinuch@dead-sea.org.il

 

בברכה

 

                                                                                 טלי מוסקל

                                                                                                   מנהלת מחלקת החינוך

 

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft