פניה למוקד מוקד נגישות

ניוזלטר המועצה ינואר 2021

 

מידעון המועצה לסיכום הפעילות – ינואר 2021

סיכום 2020

סיכום שנת 2020 במגילות – איזו שנה היתה לנו!

אנחנו מסכמים שנה לא פשוטה. שנה שזימנה לנו אתגרים שלא ידענו כמותם.

לצד האתגר והמורכבויות, זימנה לנו שנת 2020 הזדמנות ללמוד משהו על עצמנו ועל המרחב בו אנו חיים: ההתמודדות עם משבר הקורונה במגילות האירה באור יקרות את החוסן הקהילתי, המעורבות הקהילתית והערבות ההדדית שהיו כל כך נדרשות השנה.

צוות המועצה, בעלי התפקידים ביישובים, ההנהלות היישובים ובראש כולם צוותי החוסן היישוביים (צח"י) לקחו על עצמם ברצינות ובמקצועיות הראויה לציון, את מתן המענה המיטבי בתחומם השונים – לכם תושבי המרחב.

לצד זאת, התאפיינה השנה האחרונה בהסדרת המערכות, בהתבוננות אמיצה קדימה, בשיתוף ומעורבות ציבורית בתחומים השונים, ובדגש על בניית שיתוף הפעולה בין המועצה, היישובים והציבור.

אני חדור אמונה שבכוחות משותפים נמשיך ונעלה את מרחב צפון ים המלח על דרך המלך להמשך צמיחה והתפתחות

אני גאה להציג בפניכם את העשייה המועצתית הענפה, בשנת 2020.

עם הפנים קדימה,

שלכם,

אריה כהן

ראש המועצה

 

סיכום מלא של הפעילות המועצתית ביישובים ובמרחב, בשנת 2020 באתר המועצה או בלחיצה כאן

 

משרד השיכון
החודש התקיימו רצף של פגישות של ראש המועצה ומנהלי המחלקות עם אנשי משרד השיכון בתפקידים השונים, הפגישות נועדו כולן לקדם את שיתוף הפעולה עם משרד השיכון, לסיכום 2020 ולקידום התכנית לשנת 2021 . עוד התקיימה גם פגישה משותפת עם נציגי משרד השיכון ונציגי המועצה האזורית תמר בנוגע לתכניות האב בהיבטים אזוריים.

 

סיור בשיתוף רשות הטבע והגנים
החודש התקיים סיור בחירבת מזין סמוך ליישוב אבנת. בסיור לקחו חלק ראש המועצה, ומנכ"ל רט"ג מר שאול גולדשטיין, ומטרתו היתה קידום השיח המשותף בין המועצה לרט"ג להמשך פיתוח האזור.

 

גלעד בתחנת המשטרה לזכרו של סמל נמרוד כהן ז״ל
החודש נחנך בתחנת משטרת מגילות גלעד זיכון לזכרו של סמל נמרוד כהן ז"ל, בן מצפה שלם שנהרג במלחמת לבנון השנייה. שוטרי הנקודה הכשירו את השטח שמחוץ לתחנה המקומית והציבו במקום שלט זיכרון. בטקס הסרת הלוט שנערך באופן מצומצם ובהתאם להנחיות הקורונה, השתתפו אריה כהן, ראש המועצה ואביו של נמרוד, נציגי מועצה נוספים ונציגי משטרת ישראל ביניהם מפקד מרחב יהודה ניצב משנה דוד חיון, מפקד תחנת מעלה אדומים סגן ניצב יגאל לוגסי, סגן מפקד תחנת מעלה אדומים רב פקד משה אייזן, מפקד נקודת מגילות רב פקד דסטה ברק ושוטרי התחנה.

אריה הביע הערכה מעומק הלב למחוות השוטרים וציין עד כמה מרגש עבורו ועבור בני המשפחה לראות את ההשפעה שיש לנמרוד על המרחב שלנו ולשמוע על ההיכרות של השוטרים עם מורשתו.

 

תכניות עבודה מועצתיות לשנת 2021
החודש הציגו מנהלי המחלקות במועצה את תכניות העבודה השנתיות לשנת 2021. תכניות העבודה כוונו השנה בין השאר, למתן מענה ממוקד לחיזוק הקשר ומתן השירות בין המועצה לתושבים. התכניות מקושרות תקציב ומאפשרות תכנון שנתי מקדים ומוכנות מירבית לקידום הפעולות השונות. הצגת תכניות העבודה מאפשרת סנכרון וקידום שיתופי פעולה בין מחלקות המועצה לרווחת התושבים.

תכניות העבודה יוצגו למליאת המועצה בתחילת חודש פברואר.

 

גיבוש מסמך מדיניות ים המלח
החודש נפגש ראש המועצה עם נציגי המשרד לאיכות הסביבה. מטרת הפגישה היתה גיבוש מדיניות ארוכת טווח לשימור הים בשיתוף פעולה בין המועצה והמשרד. בדיון עלו נושאים שונים בינהם מרקם החיים והטבע, ההתמודדות עם המצב בהווה ובעתיד, מגמות פיתוח אזוריות וכן התחתרות הערוצים החוצים את כביש 90

בתום הפגישה הוחלט על המשך שיתוף פעולה בין הגופים לצורך ההגנה על ים המלח למען תושביו ולמען מדינת ישראל.

הטבות מס לאלמוג וורד יריחו
בהמשך לפעילות המועצה בחבירה למאמצי מרכז המועצות האזוריות ומרכז השלטון המקומי, הוארכה הוראת השעה למתן הטבות המס ליישובים ורד יריחו ואלמוג. הוראת השעה שפגה בתום שנת 2020 מוארכת זו השנה השנייה בשל חוסר יציבות השלטונית המונעת קידום חקיקת קבע בנושא. הוראת השעה הוארכה כעת עד ליום 6.7.2021

פרטים נוספים באתר המועצה או בלחיצה כאן

מהנעשה ביישובי מגילות

החודש, עם הקורונה והסגר, שני יישובים שלנו חגגו יום הולדת: קיבוץ מצפה שלם חגג 44 וקיבוץ אלמוג חגג 42. החגיגות היו בהתאם לתקופה: במצפה שלם חולקו לכל בית אב בקבוק יין וברכה ובאלמוג הואר הקיבוץ בשלל נורות, חלות חולקו לקראת שבת והתקיימה חגיגה זומית משותפת. נאחל לאלמוג ולמצפה שלם יום הולדת שמח, המשך צמיחה והתפתחות ונייחל יחד לקירוב חברתי בחג המשק הבא!

 

שיתוף ציבור – תכנית אב למגילות "מגילות 2048"

בשנה האחרונה עובדים במרץ צוותים שונים במועצה בשיתוף אנשי המקצוע, על תכנית האב "מגילות 2048". מטרת התכנית היא לתת כלי תכנוניים לקידום תכניות, תקציבים ופרוייקטים מתוך ראייה תכנונית ארוכת טווח למרחב צפון ים המלח. לפרוייקט שותפים רבים בהובלת משרד השיכון וצוות המועצה ובשיתוף מעל 10 משרדי מתכננים ואנשי מקצוע מתחומים שונים.

כחלק מקידום תכנית האב מקודם גם הליך שיתוף הציבור שמטרתו שיתוף פעולה עם אנשי המרחב (תושבים, יישובים, תיירנים, חקלאים וכו') והבעת הלך הרוח המרחבי בתכנון ארוך הטווח.

 

כחלק מתהליך שיתוף הציבור התקיימו החודש פגישות להצגת סטטוס הפרוגרמה (התכנון הדמוגרפי היישובי והאזורי) עם הנהלות כל אחד מיישובי מגילות. בדיון עם כל יישוב נכח ראש המועצה וצוותו וכן צוות המתכננים, מטרת השיחות היתה לקבל חוות דעת, הערות ושאלות על השלב הזה בתוכנית על מנת לדייק את ההתקדמות.

את החומרים השונים להצגה בתכנית האב ניתן למצוא כל העת באתר המועצה או בלחיצה כאן

חלק נוסף של מהלכי שיתוף הציבור היה הפצת סקר תושבים שכלל שאלות מתחומים שונים.  הסקר הופץ לכלל תושבי המועצה באמצעות הניוזלטר והדף השבועי המועצתי, המיילים וקבוצות הוואטסאפ היישוביות, והיה פתוח למענה במשך כ 3 שבועות במהלך חודש יולי האחרון.
ענו על הסקר 211 תושבים המהווים מעל ל – 20% מתושבי המועצה המבוגרים. בהנחה שכל עונה מייצג בית אב, מדובר על תשובות של כ -  41% מבתי האב במועצה.

ניתוח תוצאות סקר התושבים באתר מועצה או בלחיצה כאן

 

גזברות

חיובי הארנונה לשנת 2021 הופצו לתושבים. ביחד עם החיוב פרסמנו גם חוברת מפורטת להבהרה ופירוט סוגיית הארנונה וכן עלון מידע בנושא תשלום וקבלת הנחות.

באתר המועצה הוסדרו אמצעי תשלום שונים לנוחיותכם. הפרטים בלחיצה כאן

כמו כן נפתח כפתור "תיק תושב" בו תוכלו לשלם באמצעות כרטיס אשראי ולקבל פרטים על היסטוריית התשלומים והחיובים העתידיים שלהם.

מזכיר המועצה

פרוטוקולים של ישיבות מליאת המועצה זמינים באתר המועצה או בלחיצה כאן

חינוך

עדכוני מחלקת חינוך

לשם שקיפות התהליכים וחיזוק הקשר בין המועצה לתושבים,  תפרסם מחלקת החינוך עדכון קבוע אודות הנעשה בתחום. העדכון יפורסם לסירוגין אחת לשבועיים: בפרסום ייעודי  ובניוזלטר המועצתי.

הפרסום יופץ ברשימת התפוצה המועצתית ישירות לתיבות המייל שלכם התושבים,

להרשמה לעדכון לחץ כאן.

העדכונים כולם זמינים עבורכם גם בעמוד מחלקת חינוך באתר המועצה, או בלחיצה כאן

אז מה היה לנו בשבועיים האחרונים?

  1. פתיחת השתלמות אזורית שנתית לצוותי הגנים והמעונות בנושא קיימות וחינוך סביבתי לגיל הרך, מותאמת לאזור שלנו, שהתקיימה ב18.1.21, עם כ 20 משתתפות בהנחייה וליווי של "החברה להגנת הטבע". המפגש עסק בקיימות ובדגש על ערכי הגן העתידי. ההשתלמות היא חלק מרכזי מתכנית אזורית משותפת של המועצה, המשרד להגנת הסביבה, איגוד ערים יהודה לאיכות הסביבה ומשרד החינוך.
  2. פורום מדריכים אזורי למדריכי החינוך החברתי בישובים, התקיים ב26.1 בזום בהובלת מורן אברשימי רכזת הנוער של המועצה, במפגש הוצג למדריכים "כנס המגזר הכפרי  למדריכי הנוער" השנתי של מנהל חברה ונוער אליו נצא כנציגי המועצה בחודש אפריל.
    לאחר מכן, ישבו המדריכים ותכננו ביחד את הפעילויות האזוריות לחודשים הקרובים- פורים, פסח ויום העצמאות.
    בקרוב נצא בפרסום אודות הפעילויות האזוריות לנוער בחודשים הקרובים.
  3. השרות הפסיכולוגי חינוכי של המועצה עובד וזמין עבורכם במהלך תקופת הסגר. אנו מפעילים שרות "דלת פתוחה" עבור הורים המעוניינים בהתייעצות פסיכולוגית דיסקרטית. ההתייעצות תינתן בתיאום מראש עם הפסיכולוגית אורלי דרטלר. לקבלת השירות, יש לשלוח הודעה לנייד 050-8296096.

אנו זמינים עבורכם! שירות במחלקת החינוך בטלפון 02-9945020  בין השעות 8:00-15:30  או במייל לכתובת hinuch@dead-sea.org.il

בינוי, תשתיות ופרויקטים

  1. המשך עבודות תשתית ופיתוח בשכונת הבנים (15 יחידות) בקיבוץ מצפה שלם, צפי לסיום ואפשרות לתחילת בנייה: סוף מרץ
  2. בשעה טובה החלה הבניה בשכונה הדרומית בקיבוץ קלי"ה, בשני מגרשים מתוך 19 שנרכשו. הצפי לאכלוס השלב הראשון של השכונה: ינואר 2022.
  3. בשכונה הקהילתית בקלי"ה בוצעו החודש עבודות בינוי להקמת קירות תמך ומדרכות למשפחות שסיימו את בניית ביתן.

רווחה ושירותים חברתיים

אנו שמחים לעדכן כי לצוות המועצה במחלקת הרווחה והשירותים החברתיים, הצטרפה הדס-ג'ואי וייס, עובדת סוציאלית קהילתית.

הדס, תושבת אבנת,  תתמקד בעבודתה בריכוז וליווי של תחום ההתנדבות, צוותי הצח"י וכן בליווי תהליכי עומק של בינוי קהילתי במספר ישובים.

הדס עובדת במישרה מלאה בכל ימות השבוע בין השעות 08:00 ל16:00 וזמינה עבורכם לכל שאלה וצורך.

טלפון 050-4460677

מייל kehila@dead-sea.org.il

צמיחה דמוגרפית

לכבוד ט"ו בשבט וכחלק משורה של פעולות של צוות קליטת פנים במצפה שלם, חולקו חמישה עצי פרי לחמש משפחות שנקלטו הקיץ בקיבוץ. המשפחות שמחו מאוד והביעו הערכה רבה.

שנמשיך לגדול ולצמוח!

 

תרבות, תיירות ספורט ופנאי

הרצאה לילדים ונוער- אינדה גיים
ממש כאילו ידענו מראש, נכנסנו לסגר שלישי ואולי בגלל זה... היה אירוע מיוחד!

החדר כמעט קרס כאשר 140 ילדים וילדות ממועצות  מגילות ותמר הצטרפו להרצאה.

בהתחלה הילדים הנרגשים השתוללו בחדר הזום והתרגשו לפגוש חברים שאיתם לא התראו כבר תקופה.

עידן תלם – "אינדה גיים " הנודע תפס פיקוד והעביר שעה נעימה של שיח בגובה העיניים.

הילדים היו מרותקים, חלק אפילו עשו סלפי עם המסך שבו רואים  אותם ביחד עם עידן תלם.

עידן בדרכו הנעימה, הסביר שאין הצלחה המגיעה בלי עבודה קשה,  שהפרסום מגיע רק אחרי העבודה הקשה, שצריך התמדה וסבלנות כדי באמת להצליח ושאפשר ללמוד הרבה דברים לבד אבל גם בית הספר זה חשוב.

הוא נתן זמן לשאלות והילדים שיתפו פעולה ושאלו שאלות יפות על המשחקים השונים ועל חייו האישיים. הוא נתן הצצה לחדר האישי שלו והראה להם את החדר והציוד ממנו הוא מוציא את הסרטונים, הייתה הרגשה קרובה של להיות ממש  יחד אתו בחדר דבר שריגש את הילדים שעוקבים אחריו בשקיקה.

 

חוגי זום לילדים , נוער וגם...מבוגרים
אז... המדינה עצרה מלכת בפעם השלישית, כולנו ספונים בבתים ביחד עם הילדים.

המטרה הייתה ליצור שעה של הפוגה וזמן איכות של תעסוקה ולמידה.

 וככה, בחודש האחרון יצאו לדרך שני מיני קורסים מיוחדים:

 

האחד, בימי ראשון - קורס איור ורישום עם שרון רם לאור

 מה שקורה במפגשים זה קסם אחד גדול!  מבוגרים וילדים כאחד פשוט לומדים לצייר.

גם כאלה שמעולם לא ציירו , מציירים!

המפגש נעים ומעניק שעה של התרגעות והתחברות.

"כל אדם באשר הוא אדם , הוא יצירתי"

הנה טעימות ממה שציירנו במפגש האחרון

   

השני,  בימי שלישי - קורס זילוף עוגות עם טלי מימון

כדי שלא יצטרכו לצאת מהבית, קנינו ערכות זילוף לכולם.

פעם בשבוע פותחים מצלמות ונפגשים במטבח לשעה של למידה וחוויה, של אפיה ויצירה.

השיעורים גם מוקלטים  כך שיהיה אפשר להמשיך ולנסות.

הילדים נפגשים דרך המסך ומשתפים בתוצרים  ולומדים לעשות עוגות מושחתות וטעימות.

ומה שיוצא זה מדהים ולפניכם התוצרים,

תודו שנהייתם רעבים!

 

מקווים שקצת הצלחנו לייצר הפוגה בימים המורכבים  שעוברים על כולנו.

שנחזור במהרה לשגרה מבורכת,

צוות תרבות מגילות

מחלקת תברואה ואיכות הסביבה

פיקוח וטרינרי:

החודש המשכנו בקיום סיורים של לוכד כלבים ביישובים, במסגרתם נלכדו 2 כלבים, כלב בית הוכרז כמסוכן ונמצא תחת פיקוח ונמסרו מספר התראות לבעלי כלבים. בנוסף, פוזרו 200 חיסונים כנגד כלבת עבור חיות בר.

תברואה ואיכות הסביבה

גם החודש בוצע דיגומי מי שתייה ביישובי מגילות. ניתן לעקוב אחר תוצאות דיגום מי השתיה בישובכם באתר משרד הבריאות. יש להכנס לקישור, לבחור את שם הישוב, לבחור את סוג הבדיקה: מיקרוביולוגיה ולבחור שם נקודת דיגום מתוך האופציות הקיימות. למעבר לעמוד הכנסו לאתר המועצה או לחצו כאן

במסגרת פרויקט לניקיון וסילוק פסולת חקלאית במגילות, בוצע סילוק של 2000 טון פסולת חקלאית משטחי החקלאות השייכים לקיבוץ בית הערבה.

במסגרת ביצוע נקיונות בשטחים פתוחים במרחב מגילות שבוצע על ידי עובדי רשות הטבע והגנים, נאספו כשלושים טון אשפה מאזור דרגה, החופים, נחלי האזור ועוד.

בנוסף, סולקו שני אתרים עם מצבורי פסולת באזור כביש 1.

במסגרת פרסום קול קורא רשותי בנושא חינוך סביבתי, אושרו שתי בקשות תמיכה למיזם סביבתי בקהילה.

עוד החודש , בוצעו מספר עבודות לתחזוקת כלי אצירה לאשפה ופונו 11 אתרי פסולת מוצקה במרחב מגילות.

תברואה - בתי אוכל
בעקבות תוצאות ביקורת שבוצעה בבית אוכל המספק מזון לגני ילדים באזור, אותר ספק חדש ובוצעה התקשרות עמו, במספר גני ילדים ביישובים.

בנוסף, בוצע סיור אכיפת תו סגול בבתי עסק.

תברואה הדברה
גם החודש כבכל חודש, בוצעו פעולות הדברה לצמצום לישמניה,פוזרו עשרות מלכודות זבובים,ובוצעו ניטורים והדברה בשיתוף המשרד להגנת הסביבה לצמצום נגיעות יתושים.

 

תושבי המועצה \ נציגי יישובים המעוניינים לשלוח עדכונים או לכתוב לניוז לטר, מוזמנים לפנות ללירון
klita@dead-sea.org.il

לתלונות הציבור:
איריס שש כוכבי, מבקרת פנים והממונה על תלונות הציבור  02-9945000 או irisc@dead-sea.org

אנחנו מזמינים אתכם להתעדכן באופן שוטף בפייסבוק המועצה "מועצה אזורית מגילות ים המלח"

ולהירשם לקבלת ניוז לטר המועצה באופן קבוע אליכם למייל, באתר המועצה בכפתור "ניוזלטר חודשי"

www.dead-sea.org.il | 02-9945000 | 

להסרה לצמיתות מרשימת התפוצה לחץ כאן

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft