פניה למוקד מוקד נגישות

ניוז לטר המועצה אוגוסט 2020

 

מידעון המועצה לסיכום הפעילות - אוגוסט  2020

משבר הקורונה במגילות

בימים אלה ביישובי מגילות מספר המבודדים נמוך ואין נשאים. כולנו תקווה כי גם כעת, עם פתיחת שנת הלימודים והחזרה לשגרה, נמשיך ונקפיד על ההנחיות על מנת לשמור את מגילות "ירוקה".

"מודל הרמזור" אושר על ידי קבינט הקורונה ויכנס לתוקפו החל מ 6.9.2020. 

כל הפרטים אודות המודל באתר המועצה או בלחיצה כאן 

על פי המודל, מועצה אזורית נבחנת בצורה כוללת: המשמעות היא שגם אם חלילה קיים אחוז נדבקים גבוה רק בחלק מיישובי המועצה – כלל יישובי המועצה ייכנסו להגדרת "רשות אדומה" ותחול עליהם החמרה משמעותית בתנאי הריחוק עד לסגר מלא.

הערבות ההדדית שאפיינה עד כה את קהילת מגילות נשרדת כעת ביתר שאת – הקפדה אישית ויישובית משמעה השפעה כללית על המרחב כולו.

עזרו לנו לשמור על מגילות "ירוקה"!

בתוך כך, קרן הערבות ההדדית למגילות הנתמכת ממקורות שונים ובהם – תרומות תושבי האזור והקרן למען בקעת הירדן, עומדת לרשות הזקוקים לסיוע. בקשות לתמיכת הקרן ניתן להגיש באתר המועצה או בלחיצה כאן.

אנו מלאי הערכה לתושבים שבחרו לתרום את סכום המענק הממשלתי שהתקבל לאחרונה, לקרן או למקורות סיוע אחרים וקוראים שוב לתושבי מגילות לגלות סולידריות ולסייע בתרומות לחברים לקהילה הזקוקים לכך כעת. לתרומות לחץ כאן

ישיבת מנהלי קהילה

החודש התקיימה ישיבת מנהלי הקהילות הקבועה, שבחדשים האחרונה בצל נושא הקורונה עברה לפורמט המשלב גם את ראשי הצח"י היישוביים. בישיבה לקחו חלק ראש המועצה אריה כהן, מנהלת מחלקת הצמיחה הדמוגרפית לירון סימון ומנהלי הקהילה מכלל היישובים. לשיחה עם הפורום הצטרפו: אלכס גורסקי ויוסי נקש – מנהל האזור בחטיבה להתיישבות, וכן טלי מוסקל מנהלת מח' החינוך שהציגו למנהלי הקהילה את המתווה החינוכי לפתיחת השנה וקול קורא שפרסמה זו השנה השניה המועצה, המיועד לקדם נושאי איכות סביבה וחינוך ביישובים.

 

פגישה עם מנכ"לית משרד המדע  מו"פ ים המלח והערבה:

החודש התקיים ביקור במו"פ האזורי: במכון המחקר במצדה של מנכ"לית משרד המדע והטכנולוגיה גב' שי-לי שפיגלמן, עוזרת המנכ"לית רותם סלאמה, מנהלת מרכזי המו"פ האזורי רינת שפרן ומנהלת תחום מדע וקהילה, מירי חיים.

בביקור השתתפו שני ראשי המועצות האזוריות –תמר ומגילות השותפות לפעילות המו"פ, ניר ונגר ואריה כהן, יו"ר המו"פ מר אודי גת, המנהל מדעי ד"ר אלי גרונר, מנכ"ל המו"פ יעל מאור ומנהלי השלוחות והמחלקות במו"פ.

הביקור כלל סיור מקצועי על ידי ד"ר גיא כהן, מנהל מעבדת העור והצגה של מחקרים יישומיים המתנהלים במו"פ ומאפשרים קליטה נוספת של כוח אדם וסיוע לצמיחה הדמוגרפית ברחבי היישובים בתחומי המועצות בהן פעיל המו"פ.

המו"פ מהווה גורם משמעותי בפיתוח הפריפרייה ואיכות החיים בה, ובעידוד ההתיישבות באזורנו

המנכ"לית סכמה את הביקור והביעה התרשמותה מהפעילות העניפה והפורה המתבצעת במו"פ ותרומתו למרחב, עוד ציינה המנכ"לית שהסוגיות והרעיונות שעלו במפגש יילמדו וייבחנו לעומק ע"י צוות המשרד. המשרד והעומדים בראשו רואים עצמם מחוייבים לקיום המו"פ ולצמיחתו בפריפרייה.

נציגי המו"פ הביעו תודתם על הדיאלוג המפרה שהיה בביקור ועל התחושה שהותירו נציגי המשרד של רצון כן ללמוד ולסייע ולתת מענה על הסוגיות שעלו בדיון. 

מידע נוסף לרשותכם באתר המו"פ www.adssc.org, פרסומים מדעיים, המו"פ בפייסבוק

 

פגישה עם שר החינוך

החודש נפגש ראש המועצה עם שר החינוך יואב גלנט, במסגרת מפגש ראשי רשויות. שר החינוך הציג לראשי הרשויות את המתווה המתוכנן לחזרה ללימודים בעת הקורונה. בשיחה עם ראש המועצה השר חזר והביע את המחויבות והחיבור שלו לאזור מגילות.

 

העתיד כבר כאן - בואו נתכנן ביחד! - תכנית האב מגילות 2048

כזכור, בחודשים האחרונים מקדמת המועצה, בשיתוף משרד הבינוי והשיכון, תכנית אב כוללת לשטחי המועצה. התכנית מקודמת מכוח החלטת הממשלה לטיפול בבעיית הבולענים באזור ים המלח ומתוך כך לפיתוח וחיזוק האזור. התכנית עוסקת בתחומים רבים ומגוונים כגון: תחבורה, ניקוז, תיירות, חינוך, תעסוקה, מעמד הקרקעות, הגידול הדמוגרפי, שירותי ציבור ועוד. מטרת התכנית לקדם לביצוע פרויקטים בעלי חשיבות אסטרטגית להמשך פיתוח המועצה והישובים.

במקביל ובתיאום מלא, מקדמת המועצה תכנית אב לחקלאות ושטחים פתוחים במרחב מגילות. תכנית זו ממומנת על ידי משרד החקלאות ומקודמת על ידי חברת "ליגם" ומהווה חלק משמעותי בתכנית האב.

החודש התקיים משפג נוסף במסגרת סדרה של מפגשים לשיתוף הציבור בתחומים השונים בתכנית האב, במפגש (שנערך בזום) הוצגו בפני חקלאי האזור ונציגי היישובים  מטרות התכנית לשטחים פתוחים וחקלאות והתקיים דיון בכוונה לשמוע את עמדותיהם בסוגיות השונות העולות מן התכנית.

ב 10.9.2020 בשעה 20:30  יתקיים מפגש נוסף (גם הוא בזום): צעירי האזור ודור ההמשך של מגילות – בואו השמיעו עמדתכם!

המפגש מיועד לתושבי מגילות בגילאי 18-40 והורים לילדים בגילאי בית הספר היסודי, בנים ובנות למשפחות ממגילות שגרים ושאינם גרים ביישובי מגילות.

מזכיר המועצה:

פרוטוקול ישיבת מליאה מס' 7 זמין עבורכם באתר המועצה או בלחיצה כאן

חינוך:

 

תושבים יקרים,

על כולנו עוברים ימים של חוסר ודאות, בריאותית, כלכלית והתנהגותית.

בתקופה הזאת, השיח הופך ליותר תוקפני ואלים, כולנו מחפשים תשובות ולא תמיד מוצאים...

דווקא בעת הזו, יותר מתמיד חשוב שתהיה לנו, מערכת חינוך חזקה ויציבה, שמאפשרת שיח וקבלה של האחר.

אנחנו במועצה עמלים על כך ללא לאות, שואפים לרמות הביצוע הגבוהות ביותר תוך הקפדה על תכנון מקדים, ניהול אפקטיבי ויעיל ובקרה.

הפירות והתמורות ייראו לעין כבר בשנת הלימודים הקרובה.

שיתופי פעולה ושילוב כוחות בין כל הגורמים, הינו מרכיב עיקרי בהצלחה. זה כולל את כולנו: הילדים, ההורים, צוותי הגיל הרך, אנשי בית הספר, מדריכי החינוך החברתי, בעלי התפקידים ביישובים והמועצה.

כבוד לזולת וקבלת האחר הם ערכים העומדים כנר לרגלנו כבני אדם בכלל ובעולם החינוך בפרט. יחד, נעשה הכל לשמור עליהם ולחנך לאורם. 

אנחנו רוצים לאחל לכולנו, שתהה שנת לימודים זו מלאת אתגרים ועניין, שיח פורה תוך הקשבה הדדית, התבוננות פנימית, צמיחה אישית, למידה משמעותית ושיפור ההישגים.

 

שנת לימודים מוצלחת ופוריה!

אריה כהן – ראש המועצה

טלי מוסקל – מנהלת מחלקת חינוך

 

לצפיה בראש המועצה, מנהלת מחלקת חינוך ומנהלת בית הספר מכינים את בית הספר לקראת פתיחת השנה, לחץ כאן 

 

תהליך בניית הסכמות - מודל למרחב חינוכי בבית הספר מגילות:

החודש ולקראת פתיחת שנת הלימודים תשפ"א, הגיע לסיומו תהליך לבניית הסכמות ליצירת מודל חינוכי לביה"ס מגילות אשר נותן מענה לצרכים השונים המאפיינים את תלמידי האזור.

התהליך והמודל מתבססים על חזון בית הספר מגילות ובבסיסם מודל ההוראה בצמד Co Teaching המאפשר לכל כיתה להנות משני מחנכים במקביל: האחד חילוני והשני דתי.

ההוראה השיתופית תאפשר מתן מענה דיפרנציאלי לצרכים הפדגוגיים, הרגשיים והחברתיים של כל ילד.

בנוסף, נותן המודל ביטוי לשעות לימוד דיפרנציאליות, לגודל כיתות מקסימלי בהתאמה לכללי משרד החינוך, לאיכות ההוראה, למבנה הפיזי של בית הספר ועוד.

בסרטון בלחיצה כאן ראש המועצה אריה כהן ומנהלת ביה"ס רחלה אליאב מספרים על התהליך ועל המודל.

כל הפרטים ומסמך ההסכמות החתום לרשותכם גם בלחיצה כאן.

 

 

פרוטוקול ועדת חינוך של מליאת המועצה שהתכנסה ב 9.8.2020 זמין לצפיה באתר המועצה או בלחיצה כאן

 

יום הערכות לפתיחת שנה"ל תשפ"א צוותי החינוך במגילות:

בשבוע האחרון של חודש אוגוסט התקיים יום היערכות לכלל מערך החינוך במגילות לקראת פתיחת שנת הלימודים תשפ"א. ביום זה, אותו הובילו טלי מוסקל מנהלת מח' החינוך במגילות וראש המועצה אריה כהן, השתתפו מנהלות החינוך בישובים בגיל הרך ובגיל הבוגר, מטפלות במעונות/פעוטונים, סייעות בגנים, צוותי הצהרונים בגנים, צוותי בתי ילדים, מדריכי נוער ורכזי תנועות הנוער.

השנה, לאור הקורונה המלווה אותנו, קיימנו את יום ההיערכות בזום, ולמרות כל האתגרים, השתתפו כ 50 אנשי חינוך מכל רחבי מגילות.

אריה כהן, ראש המועצה, פתח את היום בברכה למשתתפים, בדגש על אתגרי התקופה בזמן הקורונה, ובדגש על צו השעה - חינוך לכבוד הדדי בין המינים.

טלי מוסקל, מנהלת מחלקת החינוך, תארה את מבנה המחלקה, את תפיסת העבודה המובילה רצף חינוכי של ראיית הילד מזמן הולדתו עד בגרותו בחינוך הפורמלי והבלתי פוראמלי כמשלימים האחד את השני בהתפתחותו לאדם בוגר, משמעותי ומיטיב. כמו כן הוצגו התכניות החינוכיות האזוריות והמודלים לעבודה של בתי הספר לשנה"ל הקרובה.

דרור סיני, מנהל מחלקת הביטחון (קב"ט המועצה ומוסדות החינוך), דיבר על בטחון ובטיחות בשגרה, חידד נהלים ונתן דגשים והנחיות לתפקוד צוותי החינוך בזמן חירום ובתקופת הקורונה.

החלק השני של היום יועד לצוותי החינוך של הגיל הרך. (אל דאגה, צוותי החינוך הבוגר יוזמנו להשלמת יום ההיערכות בתחילת ספטמבר).

צוותי החינוך הכירו את אנשי המקצוע המלווים אותם בתכניות השונות וקיבלו דגשים לעבודתם לקראת תחילת השנה:

ענבר שלו, מנהלת השירות הפסיכולוגי חינוכי (שפ"ח), דיברה על חזרת הילדים למסגרות החינוכיות, העבודה מול הילדים, ההורים ושיתוף הפעולה בין כל הגורמים.

יעל קאלו, פסיכולוגית בתכנית "מעגן" הפועלת בתוך המעונות והפעוטונים מהשנה האחרונה, הציגה את התכנית למעטפת התפתחותית לגילאים אלה.  

ענת עדס, מרפאה בעיסוק בתכנית "גלים" הפועלת בתוך גני הילדים במגילות מזה מספר שנים, הציגה את תפיסת העבודה ואת ההסתכלות הכוללת על הילד במרחב הגן.  

 

מלגות לימודים לשנת 2020

כמידי שנה, גם השנה תעניק המועצה  מלגות לסטודנטים אשר הינם תושבי המועצה. המלגות 

יוענקו, לסטודנטים הלומדים בשנת הלימודים שהחלה בנובמבר 2019 והסתיימה ביולי 2020

 

למי מיועדת המלגה?

  1. סטודנט הלומד לימודי תואר / הנדסאי או לימודי תעודה שמשך תקופת הלימודים 3 שנים לפחות.
  2. סטודנט הלומד במוסד אקדמי מוכר ע"י המל"ג (המוסד להשכלה גבוהה).
  3. סטודנט שהינו תושב  המועצה, המתגורר לפחות 3 שנים באחד מיישובי המועצה, כולל רישום בת"ז.
  4. סטודנט שהוא תושב לפחות 3 שנים (לפי ת"ז)  הלומד וגר סמוך למוסד האקדמי בו הוא לומד.
  5. סטודנט שהינו תושב המועצה הבונה את ביתו באחד מיישובי המועצה וכתובת מגוריו בתעודת הזהות שלו היא אחד מיישובי המועצה.

פרטים נוספים באתר המועצה או בלחיצה כאן

תושבים יקרים,

רבים מכם מכירים אותי מתחנות שונות בחיים, כאן במגילות, כתושבת האזור (בכמה יישובים) כאמא לילדים בכיתה משותפת, כחברה בתיאטרון מגילות שהוקם לפני כמה שנים ובעוד סיטואציות שונות.
אך רובכם מכם מכירים אותי בעיקר ממחלקת החינוך בה עבדתי במועצה מזה 13 שנה, בתחילה בשילוב עם הרווחה ולאחר מכן עם התרבות.
מחלקת החינוך מלווה רבים מאיתנו לאורך השנים בגידול ילדינו, הרשמה לגנים, לבתי ספר, לחוגים, בהסעות, בוועדות, במסיבות סיום, בכנס מתגייסים ובעוד אירועים שקצרה היריעה מלהכיל.
ואני הייתי שם איתכם, ביחד עם גידול ילדיי במגילות ומחוצה לה, מחבקת, מקשיבה, קובעת פגישות, ( מרגיעה וגם קצת לחוצה), ראיתי לנגד עיניי איך הילדים בטבלאות שלי עולים שורה בכיתה, גדלים בעוד שנה ובסוף יב' בכנס מתגייסים מקרינים להם את הסרט של כיתה ו', מתרגשת מחדש בכל שנה על סיומה ומתחילה להיערך כבר לשנה הבאה עם רשימות חדשות ומתחדשות.
לפני כמה חודשים גמלה בליבי החלטה לצאת מהחינוך ולהמשיך בתרבות ובתיירות ובעוד שירותים במסגרת המועצה, למען התושבים. הגעתי למיצוי מתוך מסע אישי שלי שהחל במשבר והביא גם לדברים טובים עם שיעור להמשך החיים. לא ידעתי אז, שכבר הכינו אותי גם לפרידה מאמי היקרה, כאב שאין לו תחתית, אך בעזרת כלים נכונים ותמיכה מהסביבה וחברות טובות, אני ממשיכה הלאה.

תודה לאריה היקר שהבין לליבי ועזר לי בקבלת ההחלטה, תודה לחבריי במועצה שתומכים ומלווים ומחזקים תמיד, תודה לאודי איזק היקר שלעבוד לצידו, מבחינתי הייתה זכות גדולה, ללמוד ממנו בכל יום משהו חדש, כ הידע שלו הוא אינסופי, לשמוע את מחקריו וסיפוריו המרתקים, על היסטורית צפון ים המלח, מתובלים בחכמה ובהומור ובעיקר לעבוד עם בוס שהוא בן אדם שמבין ומעריך.

מאחלת בהצלחה לטלי מוסקל מנהלת החינוך החדשה שהחלה לעבוד במועצה מאפריל ולמורן איטח שמחליפה אותי באופן רשמי בתפקיד המורכב הזה.

מאחלת לי ולכולנו, שנה טובה, שנה בה נראה את האחר ממקום של התבוננות פנימית לתוכנו

והבנה שכל מה שאנשים מחפשים זו מילה טובה ואהבה, הבסיס לכל מערכת קשרים בחיים.

 

שלכם,

ציונה שרביט

תרבות, תיירות ספורט ופנאי:

נשארים קרוב לבית

בימים אלה בהם עולם התרבות משווע לחזור לבמה והקורונה עדיין נוכחת בחיינו, התאמנו את עצמנו לרוח התקופה, חשבנו מחוץ לקופסא וייצרנו חבילה בסיסית של תרבות לכל ישוב וישוב על מנת להנגיש תרבות גם בזמן קורונה לתושבי מגילות. בחבילה ניסינו לתת מענה לכלל הקהילה ובד בבד לתמוך בתושבים.

רכזי התרבות הנפלאים בישובים הרימו את הכפפה, בשיתוף פעולה ובהנחיית מחלקת התרבות, בוצעה התאמה לכל ישוב של אירועי התרבות לקהילה.

עשרים ושמונה האירועים (!) יתקיימו במרחב מגילות במהלך החודשים ספטמבר ואוקטובר.

בנוסף כל ישוב בחר הרצאה/פעילות/סדנא של עסקים מתושבי המקום, אשר יתקיימו בחצרות הבתים בישובים. ההיענות של בעלי העסקים הייתה גבוהה וכך הצלחנו במקביל לייצר פעילות תוכן ביישובים ולתמוך בעסקים מקומיים.

אנו מקווים שימי הקורונה יחלפו במהרה ועד אז, מאחלים לכם הנאה מתכנית "קרוב לבית", נשמח תמיד לקבל הצעות ורעיונות נוספים.

מחלקת תרבות

לצפייה בקובץ PDF לחץ כאן

אתר ארץ ים המלח המחודש

אנו מזמינים אתכם להיכנס לאתר "ארץ ים המלח" המאגד בתוכו את כל אתרי התיירות של המועצות במרחב - מגילות ותמר.

האתר נמצא עדיין בשלבי ההקמה ותכנים נוספים יתווספו בעתיד. בינתיים, תוכלו להציץ בתכנים הקיימים, בתמונות היפות ובצילומים המרהיבים של איתמר גרינברג.

www.Deadsea.co.il   

 

 

 

הכנו לכם שנה מיוחדת, שנת חוגים קצת אחרת...

מלאה בחוגים ותיקים לצד חוגים חדשים.

שנה מורכבת לקראתנו ויחד עם זאת, אנו רואים חשיבות רבה לתרבות הפנאי במועצה.

בנינו תוכנית מותאמת שנוכל להמשיך ולקיים במהלך השנה.

החוגים יתקיימו אחר הצהרים ובישובים בהתאמה.

מפתיע כל פעם מחדש לגלות איך ההנאה מהתנסות חדשה בכל גיל, אינה נפגמת כאשר אנו רק אפשרים לעצמינו ואז עולם חדש נפתח בפנינו.

אנחנו מזמינים אתכם להתעניין, להסתקרן, להירשם

ולהישאר קרוב לבית

 

כל הפרטים בקרוב באתר המועצה ובתיבות הדואר!

 

בברכת שנה טובה ומתוקה,

שנת בריאות ושיגרה טובה.

 

בינוי ותשתיות:

החודש יגיעו לסיומן עבודות השיפוץ במבני המזכירות והמשרדים בבית הערבה ובאלמוג

תתחדשו!

 

 

נולדו החודש ביישובים!

מזל טוב לדרור ופרח לולו מורד יריחו להולדת הבת ירדן נורית!

מזל טוב לנועם ויעקב בניטה מורד יריחו להולדת הבן!

 

תושבי המועצה \\ נציגי יישובים המעוניינים לשלוח עדכונים או לכתוב לניוז לטר, מוזמנים לפנות ללירון
klita@dead-sea.org.il

לתלונות הציבור:
איריס שש כוכבי, מבקרת פנים והממונה על תלונות הציבור  02-9945000 או irisc@dead-sea.org

אנחנו מזמינים אתכם להתעדכן באופן שוטף בפייסבוק המועצה "מועצה אזורית מגילות ים המלח"

ולהירשם לקבלת ניוז לטר המועצה באופן קבוע אליכם למייל, באתר המועצה בכפתור "ניוזלטר חודשי"

www.dead-sea.org.il | 02-9945000 | 

להסרה לצמיתות מרשימת התפוצה לחץ כאן

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft