>

תחרות צילום בינ"ל בים המלח

ים המלח מתעורר לחיים!

תחרות צילומים בינלאומית ראשונה במקום הנמוך בעולם

המועצה האזורית מגילות ים המלח, שמחה לקחת חלק בפרויקט "ים המלח בהתחדשות" (ע"ר) עם מוזיאון האמנות הוורטואלי בים המלח  בשיתוף GuruShots , ובהכרזה על יוזמה לקידום מודעות למצבו של ים המלח:

אנו מזמינים את תושבי חבל ים המלח בכלל ותושבי מועצה האזורית מגילות בפרט, יחד עם כל תושבי מדינת ישראל לקחת חלק ולשלוח אלינו לתחרות צילומים של ים המלח. ההשתתפות ומשלוח הצילומים בלחיצה כאן

ים המלח, המקום הנמוך ביותר על פני כדור הארץ, אזור בינלאומי של תיירות, טבע ומרקם חיים ייחודי ואחד מפלאי העולם הפופולריים ביותר למבקרים, הבאים בין השאר ליהנות מהסגולות הרפואיות הרבות הנובעות מריכוז עשיר וייחודי של מינרלים ומלחים. למורת רוחם של מיליוני המבקרים בשנה, מערך מורכב של גורמים סביבתיים, כלכליים ופוליטיים גורם לים המלח להיעלם בקצב מדאיג.

המודעות לכך שים המלח זקוק גם לתיעוד הגיע משניים: נועם בדין וארי לאון פרוכטר. נועם הוא צלם עיתונות שהקים מרכז תקשורת חברתית בשדרות וכבש את ים המלח בצילומי ציר-זמן במשך ארבע השנים האחרונות. ארי לאון פרוכטר הוא יזם ואוסף אמנות לשעבר ומשפחתו נמנית עם מייסדי מוזיאון ישראל. השניים פנו אל ראש המועצה האזורית מר אריה כהן וקיבלו את ברכתו לפרויקט ואת הנכונות לשיתוף הפעולה.

"ים המלח הוא אזור תיירות בין לאומי ייחודי" אומר אריה כהן, ראש המועצה האזורית מגילות אשר בצפון ים המלח. "המקום הנמוך בעולם משלב באופן יוצא דופן סגולות חד פעמיות של טבע, בריאות, מראות בראשית וחיבורים אנושיים המתקיימים רק כאן. תחרות הצילום נותנת מענה לחשיפה והתיעוד שהאזור ראוי להם כמו גם לביטוי של הבינלאומיות והחיבורים האנושיים המיוחדים המתקיימים בו".

"באפריל 2020, ציינתי ארבע שנים מאז שהתחלתי לתעד את ים המלח בצילומי זמן" אומר בדין. "הובלתי וקידמתי מאות סיורי שייט מודעות בים המלח, תיעוד דוקו מצולמים וכתבות שטח בתקשורת המקומית והעולמית כאשר אני חושף בפני מיליונים ברחבי העולם את השינויים הדרמטיים החלים בים הקסום והיפהפה הזה. לרוע המזל, משבר נגיף הקורונה מונע ממני לחזור ולתעד את השינויים המתמשכים בים המלח. זו ההזדמנות הייחודית שלנו להראות את הערכתנו לטבע ולסביבה שלעיתים קרובות מתעלמים מהם מחוסר זמן ומודעות."

"מעציב אותי לראות את ים המלח נעלם", אומר פרוכטר. "אז הרעיון הוא לשמר את מה שיש לנו היום כדי שהדורות הבאים יעריכו אותו. המסע שלי עם ים המלח החל לפני תשע שנים כשהבאתי את האמן ספנסר טוניק לישראל. מיצב האמנות שהתקבל כלל 1,200 משתתפים צפים בעירום בים המלח. החלום האחרון שלי הוא לבנות מוזיאון פיזי בים המלח, בעקבות המצב הפכתי את המאמצים האלה לפיתוח מוזיאון וירטואלי לאמנות. תחרות הצילומים הבינלאומית בים המלח היא דרך נהדרת לאפשר לציבור להיות חלק מיוזמה זו. "

 

ניתן להגיש תמונות לתחרות הצילומים הבינלאומית בים המלח החל מה 21 באפריל 2020 עד 21 במאי 2020 בלחיצה כאן

התחרות נושאת פרסים כספיים, שווי הזכייה: 6,000$.

בחבר השופטים: ספנסר טוניק, רועי גליץ, קייסי קלבו וקרן בר גיל. 

הזוכים יוכרזו ב -16 בספטמבר במסיבת עיתונאים ותערוכה בים המלח.

 

 

לפרטים: נועם בדין: noam@deadsearevival.org     לירון סימון, דוברת המועצה: klita@dead-sea.org.il

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft

נגישות