פניה למוקד מוקד נגישות

ניוז לטר המועצה מרץ 2019

מידעון המועצה לסיכום חודש מרץ 2019

אישור סטטוס קרקעות נסיגת הים

בשעה טובה ולאחר מאמצים רבים שהושקעו בשנים האחרונות, נרשמו החודש קרקעות נסיגת הים בחלקו הצפוני של ים המלח, כקרקעות בבעלות המדינה. משמעות הדבר היא אפשרות להשתמש בקרקעות הנ"ל לטובת פיתוח, תיירות וכיוצא באלה.

 

המועצה אצלכם בבית!   מטה מול מטה באלמוג:

כבכל חודש, צוות המועצה נפגש עם הנהלות היישובים ועם בעלי התפקידים. החודש התארח מטה המועצה בקיבוץ אלמוג. הקיבוץ סקר את מגוון הנשואים: קליטה, חינוך, קהילה, משק וכן את ההישגים שהושגו בשנת 2018. צוות המועצה מפיק מהמפגשים הללו דיוק במיפוי צרכי היישובים, וחיזוק הקשר ושיתופי הפעולה.

 

פרידה מח"כ איתן ברושי

החודש נפגש אריה כהן, ראש המועצה, יחד עם נציגי היישובים במגילות, עם חבר הכנסת איתן ברושי לציון סיום תפקידו של ברושי כחבר כנסת מטעם מפלגת "העבודה". כהן הודה לברושי על תרומתו לאזור לאורך שנות פעילותו במפלגה  וגם קודם לכן, כמזכ"ל התנועה הקיבוצית ואיחל לו הצלחה רבה בהמשך דרכו. ברושי התייחס לקשר המיוחד שיש לו עם האזור והוסיף "אני מודה לכם שנתתם לי את ההזדמנות לסייע ולפעול למענכם".

 

ביקור ופרידה משר החקלאות  ופיתוח הכפר, ח"כ אורי אריאל

החודש התקיים במועצה סיור פרידה של שר החקלאות, ח"כ אורי אריאל.

הסיור החל בטקס מרגש לחנוכת המבנה החדש אשר במימון מ. החקלאות שופץ עבור בנות מכינת "מלח הארץ" במצפה שלם. את הטקס כיבד בנוכחותו גם יו"ר החטיבה להתיישבות מר גאל גרינוולד.

לאחר הטקס התארח השר בקיבוץ ובמפעל "אהבה".

בהמשך ביקורו סייר השר גם במצוקי דרגות ובתיכון "יפתח" אשר ביישוב אבנת.  בקיבוץ אלמוג השתתף השר בטקס נטיעת עץ בסמוך לכניסה לקיבוץ ששודרגה כחלק מפרוייקט  "שיפור חזות היישוב 358"  שיצא לפועל בשנת 2018 במימון משרד החקלאות והמועצה.

בהמשך הביקור התקיים טקס חנוכת השכונה החדשה ביישוב קדם ערבה, במעמד השר, יו"ר החטיבה, מזכ"ל אמנה ומכובדים נוספים.

השר סייר באזור גם באתר הטבילה וקינח בביקור בשוק ומשפחה חקלאית: משפחת אורון בוורד יריחו המפעילה שוק חקלאי אחת לשבוע.

ראש המועצה אריה כהן "פועלו של השר למען המועצה האזורית מגילות, יישוביה ותושביה לאורך השנים היה משמעותי ורב, אנו מוקירים לו תודה והערכה רבה על כך, כעת בסיימו את תפקידו."

שר החקלאות ופיתוח הכפר אורי אריאל: "המועצה האזורית מגילות, בה שכן אברהם אבינו, היא התגשמות הציונות. חקלאים ואזרחים נהדרים יחד עם משרד החקלאות, החטיבה להתיישבות, ראש המועצה והתושבים ממשיכים להרחיב ולפתח את ההתיישבות והקהילות באיזור.

החקלאות וההתיישבות שזורות זו בזו ואני רואה בכך משימה לאומית ועלינו להמשיך ולקלוט משפחות נוספות. אני מודה לראש המועצה, התושבים ולכל העוסקים במלאכה על העשייה הברוכה, נמשיך לפעול ולפתח את הארץ לטובת החקלאים והתושבים. חג פסח שמח לכולם!"

גזבר ומזכיר המועצה:

פרוטוקול ישיבת מליאה מס 3 (2019) זמין עבורכם כעת באתר המועצה או בלחיצה כאן

חינוך

"ועדת האות" לתכנית מארג בבית הספר מגילות

בחמישי האחרון התקיים בבית הספר 'מגילות' יום ייחודי ומרגש בו התארחו חברי "ועדת האות" של תוכנית "מארג". בית הספר, הציג בפני חברי ועדת האות, המורכבת מנציגים ממשרד החינוך, האקדמיה, העשייה הציבורית, החברה והרוח, את התפיסה הייחודית הבית ספרית הבאה לידי ביטוי בעשייה החינוכית הכללית  ובפרט בעיסוק בזהות יהודית, ציונית ואזרחית- דמוקרטית.

במהלך היום המרגש אליו התכוננו רבות הצוות ותלמידי בית הספר, הוצגו תוכניות למידה שפותחו ע"י ביה"ס, כשחברי ועדת האות לוו על ידי התלמידים מרגע הגיעם לביה"ס והובלו על ידם בעזרת קטעי קישור קצרים בין הכיתות להיכרות עם התוכניות ולמפגש עם התלמידים הצוות וההורים.

לאחר הביקור בכיתות והתרשמות מתוכניות הלמידה המגוונות והייחודיות, התקיים טקס מרגש בו הציגו התלמידים לאורחים בשיר ובריקוד את סיפורו של המקום לאורך ההיסטוריה ועד ימינו, במחזה "גלגולה של מגילה"  שנכתב בסיועה של אילת כהן (מקיבוץ אלמוג).

בסיום היום התקיים שיח הנהגות, שכלל את חברי הוועדה, צוות המורים, הורים ותלמידים. בשיח עלו האתגרים שבית הספר התמודד עימם, שיתוף הפעולה החיובי עם ההורים, היחס המכבד לתלמידים, והאוזן הקשובה במועצה ובבית הספר לצרכים השונים.

 

זו השנה הרביעית בה פועלת בבית הספר היסודי שלנו תכנית "מארג"; התכנית פועלת בבתי הספר של החינוך הממלכתי בכל הארץ ומקדמת את המצוינות בחינוך יהודי-ציוני-אזרחי ואת הערכים הנובעים מרכיבי זהות אלו. התכנית שייכת לארגון ״כל ישראל חברים״ והיא פרי יוזמתה של קרן "אבי חי" ועובדת בשיתוף המטה לתרבות ישראל, אשר במזכירות הפדגוגית של משרד החינוך.

לאורך ארבע שנות פעילות התכנית, זיהו בבית הספר את נושא הזהות המקומית כציר המרכזי שסביבו גם כלל תושבי המועצה יכולים להזדהות ולהתחבר, ומכיוון שכך הזהות המקומית באה לידי ביטוי בתוכניות שנכתבו ואליהם נחשפו ומהם התרשמו המבקרים ביום זה.

החיבור לאזור, לסביבה ולהיסטוריה, הוא הנרטיב החוזר בתוצרים השונים: "בית ספר מגילות- סיפור של: אדם – עַם – זמן – מקום".

בתפיסה הייחודית הבית ספרית המפרטת את המוצרים שפותחו נכתב: "מעגלי הזהות של קהילת בית הספר נגלים ומתגבשים מתוך מפגש רב-פנים בין מגוון קהילות ותרבויות המהוות את הפסיפס האנושי הייחודי של המקום. המפגש מזמן דיאלוג אודות הסיפור של אדם לאדם ושל אדם ועם, ואדם ומקום. הדיאלוג מברר את שאלות יסוד הזהות היהודית, ציונית, אזרחית – דמוקרטית, המבקשות להתגבש כמלח הים האחד והמיוחד שלפניו אנו שוכנים..... מתוך נווה המדבר שאנו שותפים ביצירתו אנו מתחברים אל השורשים שלנו במסע ייחודי ומרתק בדרך הדעת וההשראה. כדי להגביר אצל תלמידינו את תחושת השייכות לאזור... ולפתח בהם זהות יהודית, ציונית ודמוקרטית, מתוך מקום של תחושת גאווה של שייכות לחבל ארץ מיוחד זה."

למידע נוסף לגבי התכנית ותוצריה בבית הספר מגילות לחץ כאן

חלק מהמופעים שהוצגו ביום המרגש על ידי תלמידי מגילות המוכשרים שלוו בצוות המסור, תוכלו למצוא בערוץ היוטיוב של המועצה האזורית מגילות או בלחיצה כאן

אודי איזק – סיום תפקיד כמנהל החינוך במועצה

החודש הודיע אודי איזק על סיום תפקידו כמנהל מח' חינוך במועצה.

אודי משמש כמנהל מח' החינוך במועצה האזורית מגילות משנת 2002. בחודש מאי הקרוב יתחיל את תפקידו החדש: מנהל מח' החינוך בעירית כרמיאל.

המועצה האזורית מגילות מודה לאודי על תרומתו ארוכת השנים לאזור בתחומי החינוך, המורשת ועוד ומאחלת לו הצלחה רבה בתפקידו החדש.

מסע ים אל ים עם חטמ"ר יואב:

בני הנוער ממגילות לקחו חלק החודש במסע "מים אל ים" של החטיבה המרחבית יואב: כחלק מהמסע הצטרפו בני הנוער ממגילות ומתמר לפעילות משותפת עם החיילים.

בפעילות צעדו בני הנוער והחיילים כארבעה ק"מ והשתתפו בפעילויות משותפות.

לסיכום היום, נהנו כולם בארוחת ערב משותפת ובשיחה עם מפקד החטיבה.

 

כפר הסטודנטים קדמה אלמוג (כתב: אסף אליאס, סטודנט בכפר)

לקראת בוא האביב החלטנו לחדש קצת את פאב הקאמל: צבענו, הוספנו פינות ישיבה נמוכות וישנה תוכנית של הופעות ואירועים לחודשים הקרובים. כולם מוזמנים מאוד לבוא ולהנות מאווירה שמחה, שתיה ומוזיקה! (בכל יום חמישי בערב)

נזכיר שבחודש האחרון היו לנו כמה אירועים בפאב: באירוע 'אחד משלנו' בשיתוף המועצה, הגיעו 4 מתנדבים מישובים שונים באזור לספר על מפעל ההתנדבות שלהם. הגיע קהל מכובד מרחבי המועצה והסיפורים היו מרתקים ומרגשים. תודה למתנדבים שהגיעו לספר, לקהל שהקשיב ופרגן ולמארגני האירוע.

בנוסף, הזמרת והיוצרת רוויה רייש נתנה הופעה אקוסטית נעימה וביתית. לאחר ההופעה התהוותה יופי של אפטר-פארטי עם אחלה אנרגיות, ריקודים ומוזיקה.

בערב פורים הקאמל לבש חג והיה מלא מפה לפה באנשים שבאו לרקוד ולשמוח. היה כל-כך כיף עם כל מי שהגיע מקרוב ומרחוק (היתה אפילו נוכחות מרשימה של צעירים אמריקאים מ'תגלית' שהיו במקרה באזור). הלוואי ויהיו עוד הרבה ערבים שמחים ביחד.

חוץ מפאב הקאמל הפעילות בכפר ממשיכה בשגרה. מרכזי ההעשרה ביישובים השונים פועלים ויוצרים תהליך ביחד.

מרכז ההעשרה בקדם ערבה יצא לקיר הטיפוס באיצטדיון טדי, הרבה הורים הצטרפו וזה הפך להיות יציאה ישובית. הילדים עטו רתמות, והחלו לרוץ להשתולל, לרוץ ולטפס. היה ממש כיף!

מרכז ההעשרה באלמוג עשה לא מזמן ערב פלאפל בהובלת שני מכיני הפלאפל המקצועיים של הכפר (מוזמנים לבוא לבקר את יואב ויוסף בפלאפל בצומת כפר אדומים, אומרים שהוא אחלה לגמרי ובטוח שתקבלו אחלה שירות).

כיף גדול שיש הרבה אירועים, אנשים טובים ועשיה. שיהיה אחלה אביב לכולם!

 

הנוער העובד והלומד: קן צפון ים המלח(גלעד שמש, קן צפון ים המלח)

אז מה היה לנו בחודש מרץ?

הפעילות שלנו ממשיכה בהובלת המדריכים המקסימים, ואחרי שסיימנו פורימון מוצלח ומהנה בורד יריחו- פנינו לקראת טיולי פסח שכבר בפתח. 

רגע לפני הטיולים הגדולים של השכבות השונות, יש לנו טיול מיוחד שיוצא לדרך השנה במועצה- טיול י"א באדר בנושא גבורה יהודית!

הטיול יצא בתאריך ה-2 לאפריל ובו ייפגשו חניכי תנועת הנוער העובד והלומד במועצה עם חניכי בני עקיבא מאבנת לחצי יום טיול שכולו בהפקה משותפת של המד"צים משתי התנועות. לא מעט סיפורים של גבורה יהודית התרחשו סביב התאריך המיוחד הזה של י"א באדר ודרך סיפורים, הצגות והפעלות שונות חניכי התנועות יכירו וילמדו עליהם. 

אין ספק שהחיבור השורשי והציוני לארץ ולעם הוא מכנה משותף משמעותי בין שתי התנועות.

הטיול מיועד לחניכי שכבות ד-ו, ההשתתפות בחינם אך נדרש רישום מראש עם אישור הורים. גם חניכים שלא מגיעים לפעילות הסדירה מוזמנים להצטרף לטיול המהנה והחשוב הזה.

 

בתמונות:

קצת משגרת הפעילות שלנו, תמונות מהדרכת יום הרצל בבית ספר מגילות, ביקור של הקומונרים(ש"שנים) של מחוז ירושלים של הנוער העובד והלומד, ותמונות מהפורימון הצבעוני שלנו בורד יריחו

הנדסה

החודש נערכה הדרכה לנציגי היישובים על מערכת המיפוי GIS.

המערכת מאפשרת ליישובים ולעובדי המועצה להזין על גבי צילום אוויר או מפה, שכבות  המסיעות ליישוב לנהל מערכות שונות (מערכות מוניציפליות, קרקעות, מים וכיו"ב).

בהדרכה השתתפו נציגים מכלל היישובים במגילות.

דוברות ומידע לציבור:

לאחרונה הקימה דוברות המועצה קבוצות ווטסאפ ייעודיות המפולחות לפי יישובים.

לקבוצות הנ"ל שתי מטרות:

1.   להוות צינור תקשורת יעיל בין המועצה לכלל התושבים להודעות חשובות בשגרה בחירום

2.   לשמש את צוות הדוברות ומידע לציבור של הצח"י בכל יישוב לתקשורת מהירה ויעילה עם כלל תושבי היישוב

הקבוצות משמשות לצורך העברת הודעות חשובות בלבד, בחירום ובשגרה.

הקבוצות בנויות כך שהן חד כיווניות - רק מנהליהן יכולים לשלוח בהן הודעות

אנו מתחייבים שרק מידע חשוב ורלוונטי יישלח ומבקשים מתושבי מגילות להישאר בקבוצה על מנת לאפשר לנו תקשורת ישירה ונגישה, כשמתעורר הצורך.

תושבים שאינם חברים בקבוצה יכולים להצטרף באמצעות לחיצה על הקישור המתאים, או במשלוח הודעת בקשה להצטרפות לטלפון 050-8881549

להצטרפות לקבוצת קיבוץ בית הערבה – לחץ כאן

להצטרפות לקבוצת קיבוץ אלמוג – לחץ כאן

להצטרפות לקבוצת קיבוץ מצפה שלם – לחץ כאן

להצטרפות לקבוצת קיבוץ קלי"ה – לחץ כאן

להצטרפות לקבוצת קדם ערבה – לחץ כאן

להצטרפות לקבוצת ורד יריחו – לחץ כאן

להצטרפות לקבוצת אבנת – לחץ כאן

פיקוח, תברואה ואיכות סביבה:

חינוך לאיכות סביבה בגני הילדים במגילות:

החודש הסתיים פיזור קומפוסטרים בכלל גני הילדים במגילות, במקביל הועברה גם הדרכה לצוותים החינוכיים בגני הילדים על השימוש בקומפוסטרים.  בהמשך ילוו הצוותים בתפעול המתקנים ויועברו חומרי הסברה בנושא.

 

חיסונים נגד כלבת לחיות בר:

החודש פוזרו במרחב המועצה וסביב היישובים פיתיונות אוראליים לחיסון חיות הבר בסביבה, כנגד מחלת הכלבת.

 

פחי אשפה ביישובים:

החודש נמשכה החלפה ותיקון של חלק מפחי האשפה ביישובים, זאת כחלק ממהלך כולל לשדרוג מערך איסוף האשפה האזורי וכשירות לתושב.

 

מרכז מחזור בקדם ערבה:

החודש הוקם מרכז מחזור יישובי בכניסה ליישוב קדם ערבה.  במרכז המחזור מרוכזים פח האשפה, פח כתום למזור אריזות, קרטונייה, כלוב למחזור בקבוקי פלסטיק. בהמשך מתוכנן במקום גם אתר לריכוז ולמחזור פסולת אלקטרונית.

 

הדברת זבובים במרחב:

החודש החלה המועצה בהדברת האזור לצורך הפחתת כמות הזבובים: הותקנו מחדש מלכודות זבובים בכלל היישובים, המלכודות מתוחזקות על בסיס שוטף וממולאות בחומר מושך זבובים בכל שבוע. בנוסף מתקיים על בסיס קבוע ריסוס של כלל פחי האשפה ביישובים ובוצעו פעולות ואמצעים נוספים להרחקת זבובים.

 

פחי מחזור אריזות – פח כתום:

תכולת פחי מחזור האריזות הנאספים במגילות נמדדת ונדגמת על בסיס חדשי וקבוע. פחי המחזור במגילות מגיעים לתוצאות טובות בתחום כמות פסולת האריזות הממוחזרת ולאחרונה יש גם שיפור בדיוק פסולת האריזות המושלכת אליהם.

להזכירכם: אל הפחים הכתומים יש להשליך פסולת אריזות בלבד הכוללת: 

פלסטיק - אריזות מזון, מוצרי ניקיון, מוצרי טיפוח, שקיות פלסטיק

מתכת- תרסיסים , קופסאות שימורים ,קופסאות מתכת 

קרטוני משקה- קרטוני חלב, קרטוני מיץ 

המשיכו למחזר!

רווחה ושירותים חברתיים:

 

יום מעשים טובים - מגילות:

תושבי מגילות מוזמנים להצטרף ליוזמות השונות המתקיימות במועצה לרגל יום המעשים הטובים, באותו השבוע. 

לפרטים נוספים לחץ כאן

תרבות, תיירות ופנאי:

יום האשה הבינלאומי בארץ ים המלח.

השנה קיימנו את יום האשה בעין גדי בשיתוף פעולה של 2 המועצות, מגילות ותמר.

הנשים זכו לפינוקים החל מהסעה מכל היישובים עד לעין גדי והמשך בקבלת פנים טעימה של מאפים מיוחדים שתייה חמה וקלה.

פעילות התוכן, הוסיפה נופך מיוחד לערב זה, סדנת זומבה בהנחייתו של ניב כהן מאלמוג, הנשים פזזו ורקדו לצלילי שירים ברזילאיים ושרפו קצת קלוריות לקראת ארוחת הערב.

במקביל העבירה יונית שמיר מעין גדי סדנת יצירה, צביעת תיקי בד מחומר מקומי, תיקים שיכלו לקחת כבר בסוף הערב איתן.

ארוחת ערב ססגונית ומפנקת סיימה את החלק הראשון של הערב, לאחריה עברנו לאולם המופעים לצפות בהצגה "שוקו וניל", ההצגה בכיכובו של ארז שלם גרמה לצחוקים רבים בקרב הנשים שיצאו מרוצות ושמחות.

ורגע לפני שעלו בחזרה להסעה קיבלה כל אחת שי מתנת חברת AHAVA  שתרמה באהבה לכל נשות ארץ ים המלח . ולקינוח :פסק זמן קטן להמתיק את הסיום, להזכיר לכולנו שמגיע לנו...

 

יום כיף לגברים של מגילות

יום כיף כשמו כן הוא- מי שיצא ליום הזה, זכה לפינוקים לאורך כל היום המדהים שהיה.

התחיל בסנדוויצ'ים טעימים במיוחד שחביב הכין במו ידיו לכל הגברים, המשיך בהפלגה ביאכטות לאורך המרינה בתל אביב עם בירות מוסיקה וצחוקים והמשיך בהפסקה בתל אביב יפו, שיטוט בעיר, ארוחת צהריים מקומית וההרפתקנים הוסיפו גם נסיעה בקורקינט..

בשעת הצהריים נערך סיור בהדרכתו של צביקה בוכמן שוטר לשעבר שסיפר על תופעת הסחר באנשים ובנשים בפרט לאורך ההיסטוריה עוד ביפו ועד ימינו דרך דרום תל אביב ואזור התחנה המרכזית הישנה.

בסוף היום חיכתה ארוחת ערב מפנקת מלאת בשרים, תוספות וסלטים וכמובן בירה טעימה וביתית. שקשוק המזלגות והכוסות הוסיף צלילי שמחה לחיך שנוספו לחיוך שהתחיל מהבוקר ועד לסוף היום..

תודה לכל צוות המארגנים מצוות התרבות המועצתי: חמי לייב מקלי"ה, חביב כץ מבית הערבה, דודי שמש ממצפה שלם, ולעזרא מזרחי מאלמוג.

 

צעדת החורף של מגילות, לזכרו של אלי אביזדריס זל

הפעם מזג האוויר האיר  לנו פנים והצעדה התקיימה כמתוכנן.

חברים, מכרים, תושבים ובני משפחה הגיעו על מנת להשתתף בצעדה ולקחת חלק בהוקרת זכרו של אלי אביזידריס שחקוק בלב כל אחד ברובד האישי והקהילתי שלו. בחיוך, בעזרה לזולת ובעשייה גורפת לכל הקהילה.

המסלול היה מותאם לכולם בלב המדבר הפורח, הודות לגשמים הטובים שירדנו עלינו לטובה השנה.

איווט ריגשה בדבריה בטקס שנערך לכבודו, במלאת 3 שנים, במילים שנאמרו ואלו שלא, במשפחה שגדלה והתרחבה מאז ובכוחם של החיים להמשיך ולנוע.

כל משתתף קיבל חולצה ומפה בתחילת המסלול ובסיום מנה פלאפל באדיבות המשפחה המקסימה.

שעת סיפור "תיאטרון הקרון":

בתאריך ה-4.3.19, אירחנו בספריית בית הספר את "תיאטרון הקרון" לשעת סיפור לקטנטנים ולגדולים יותר.

ההורים והילדים גדשו את המקום, לסיפור הראשון "גמדי החורף", הגיעו הורים עם ילדים קטנים שזו להם הפעם הראשונה במופע שכזה. המתיקות הורגשה באוויר!

לסיפור השני "ארץ יצורי הפרא" הגיעו הורים עם ילדים גדולים יותר שצפו במופע בהתפעלות, לקחו חלק בהפעלה ונהנו מאד.

חוגים:                

כבר למעלה משנתיים, ממש כאן אצלנו במגילות, מתרחש מספר פעמים בשבוע אירוע יוצא דופן – שכבר הפך לשגרה! קבוצות ביישובי המועצה מתכנסות לעת ערב, ברקע נשמעת מוזיקה שעושה חשק לזוז ומתחיל... שעור זומבה!!!

ניב כהן מקיבוץ אלמוג, מדריך זומבה מוסמך, הפך את המועצה האזורית מגילות למעצמת זומבה!

באופן קבוע מתכנסות הקבוצות בקיבוץ אלמוג בימי שלישי ושבת בשעה 20:30 ובמצפה שלם בימי רביעי בשעה 20:00 קשה לעצור את האנרגיה ואת החיוכים...

המעוניינים להצטרף, מוזמנים ליצור קשר עם ניב 054-200-6777

אל תאפשרו להם להמשיך בלעדיכם!

 

נולדו החודש במגילות:

מזל טוב לעמית ונדב רקח מקלי"ה להולדת הבת!

מזל טוב ליהונתן ויערה אילת מורד יריחו להולדת הבת!

 

 

תושבי המועצה \\ נציגי יישובים המעוניינים לשלוח עדכונים או לכתוב לניוז לטר, מוזמנים לפנות ללירון
klita@dead-sea.org.il

לתלונות הציבור:
איריס שש כוכבי, מבקרת פנים והממונה על תלונות הציבור  02-9945000 או irisc@dead-sea.org

אנחנו מזמינים אתכם להתעדכן באופן שוטף בפייסבוק המועצה "מועצה אזורית מגילות ים המלח"

ולהירשם לקבלת ניוז לטר המועצה באופן קבוע אליכם למייל, באתר המועצה בכפתור "ניוזלטר חודשי"

www.dead-sea.org.il | 02-9945000 | 

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft