פניה למוקד מוקד נגישות

ניוז לטר המועצה ינואר 2019

מידעון המועצה לסיכום חודש ינואר 2019

ועדת חינוך של מליאת המועצה:

במסגרת פעילות מליאת המועצה שלאחרונה נכנסה לכהונתה, נבחרה ועדת חינוך. תפקיד הוועדה: קביעת מדיניות בנושאי חינוך באופן כללי בכל שלבי החינוך, לצורך גיבוש מדיניות טובה וארוכה שנים כולל חלוקת עבודה מיטבית עם היישובים. הוועדה בראשות רונן בר אברהם מקלי"ה ובהובלת ראש המועצה אריה כהן.

ביקור ועדת היישובים של משרד הפנים:

החודש התקיים ביקור ועדת היישובים של משרד הפנים במגילות בליווי נציג של רשם האגודות. הועדה הנ"ל היא ועדה בין משרדית, המייעצת לשר הפנים בכל הנוגע לתקנות מרשם האוכלוסין, ועדכון רשימת הישובים במועצות האזוריות. כמו כן מייעצת הוועדה בכל הנוגע להכנתה ועדכונה של רשימת היישובים היוצאת לאור מטעם הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ''ס) אחת לשנה, לרבות מתן סמלים לישובים וקביעת סיווגם. הוועדה הגיעה לביקור במגילות והתארחה ביישוב קדם ערבה.

ביקור אלוף פיקוד מרכז:

החודש ארח ראש המועצה את אלוף פיקוד מרכז, האלוף נדב פדן.  הסיור התמקד בקאסר אל יהוד לקראת השלמת פינוי המוקשים באזור וקידום אתר התיירות המשותף למגילות ולבקעת הירדן במקום וכן באפשרויות להרחבת שטחי החקלאות ליישובי מגילות. בהמשך ביקר האלוף בבית הערבה ההיסטורית והנחה להמשיך ולקדם הסדרת המקום כאתר הנצחה רשמי, ולסיום הכיר האלוף את היישוב קדם ערבה והנחה לקדם את תהליך הרישום ליישוב לצורך קידום התב"ע.

מטה מול מטה - המועצה אצלכם בבית!

החודש החל מטה המועצה (ראש המועצה וצוות מנהלי המחלקות), בסבב יישובים. במהלך המפגשים יושבים יחד הנהלת היישוב ובעלי התפקידים בו, מול מטה המועצה. כל יישוב מציג את כל מגוון תחומי העשייה ביישוב ומציף צרכים ובקשות לשיתופי פעולה או חיזוקם, עם המועצה. 

המפגש הראשון התקיים בקיבוץ מצפה שלם.

סיור פיתוח תיירות:

 החודש התקיים במועצה סיור עם חברת חל"י – החברה הממשלתית להגנות ים המלח. בהתאם להחלטת הממשלה, מרכזת חל"י את תחום פיתוח התיירות במרחב. במסגרת התכנון גויס יועץ תיירותי כלכלי המלווה את התהליך וכן משרד מתכננים לתכנון תיירותי במרחב.

סיור נוחי מנדל, הממונה על ההתיישבות במשרד הבטחון:

החודש ביקר במועצה נוחי מנדל, הממונה על ההתיישבות במשרד הביטחון. בביקור לקחו חלק גם נציגי פיקוד העורף והמנהל האזרחי. במסגרת הביקור סייר ראש המועצה עם המשלחת ביישובי מגילות ושמע מבעלי התפקידים על האתגרים הבטחוניים עמם מתמודדים התושבים ועל הצרכים בתחום זה. מנדל הדגיש בסיכום הביקור את הזיקה החזקה שלו לאזורנו (בעברו שימש מח"ט הבקעה) וציין כי המחלקה להתיישבות במשרד הביטחון רואה חשיבות רבה בהתיישבות באזור זה ותסייע ככל שביכולתה בכל הנוגע להרחבות ביישובים.

 

 

גזבר ומזכיר המועצה:

הטבות מס ביישובי מגילות, שנת 2019:  על פי סעיף 11 לפקודת מס הכנסה.

בשנת 2017 ניתנה 'הוראת שעה' למתן הטבות מס ליישובי מגילות, כיישובי קו גבול. בסוף שנת 2018 בחלק מיישובי המועצה היו אמורות להתבטל אותן הטבות (שכן הן ניתנו בתוקף הוראות שעה ולא חוק).

בפעולה משותפת של מרכז השלטון המקומי בשיתוף מרכז המועצות האזוריות, הצלחנו להאריך את תוקפה של ההטבה לכלל היישובים – בחלקם הוארכה הטבת המס עד 30.6.19 ובחלקם עד 31.12.19.

המועצה פועלת על מנת להכניס את הטבת המס ליישובי מגילות באופן קבוע בחוק.

לצפיה במסמך המפרט הטבות מס ביישובים לשנת 2019 לחץ כאן  

יש לציין כי הטבות המס מחושבות על פי פרמטרים שונים, בינהם: המרחק מן הגבול והמדד החברתי – כלכלי יישובי. במועצות האזוריות הוראת השעה הורחבה ליישובים נוספים בהתאם לכללים.

להלן פירוט הטבות המס ביישובי מגילות:

 

מליאת המועצה:

פרוטוקול מליאה מספר 15 זמין עבורכם כעת באתר המועצה או בלחיצה כאן

חינוך

מכינת מלח הארץ – מצפה שלם 

אנו מכינת "מלח הארץ" שלוחת הבנות ששוכנת בקיבוץ מצפה שלם.

במהלך החודשיים האחרונים שתפנו אתכם/ן בחוויות מהשנה שלנו בבמכינה. בחודש שעבר סיפרנו לכם על ההתנדבויות שלנו בערד, בקיבוץ ובמועצה, על נוהל תחילת השבוע שלנו ועל סדרת "כביש 1" שאנו צפויות לעבור.

הפעם נשתף אתכם/ן בחודש שעבר:

חלק מהאחריות שלנו כמכיניסטיות הוא לערוך פעם בשבוע מליאה. המליאה היא משבצת קבועה בלוז שבמהלכה כל בנות המכינה נאספות יחד ומחליטות החלטות אשר יתרמו לרווחתינו, באופן דמוקרטי. לדוגמה: האם ואיך להצטרף לאירועים של הקיבוץ המתקיימים בשבת כאשר חלק מהמכיניסטיות בקבוצה שומרות שבת.

מעבר לתחושה המשפחתית שיש בינינו המכיניסטיות, אנו חשות משפחתיות בדרך נוספת. לכל שתי בנות יש משפחה מאמצת בקיבוץ. במהלך כל יום שלישי בשעות הערב אנו נפגשות עם המשפחה שלנו ומתארחות אצלה. מעבר לחיבור שלנו לקיבוץ, המפגש עם המשפחות נועד גם לתת לנו תחושה של בית, של ביטחון ושיש לנו לאן ללכת ברגע של משבר. אנו מאוד נהנות מהמפגש שלנו עם המשפחות ונוהגות לפגוש אותן גם בזמננו החופשי בשישי ושבת.

לפני כשבועיים היינו בסדרת "כביש 1", נזכיר כי סדרה היא שבוע בו אנו יוצאות מהקיבוץ מטיילות, לומדות ופוגשות אנשים. בסדרה האחרונה טיילנו בערים תל אביב וירושלים. למדנו על המורכבויות שבהן, סיירנו במקומות יפים, במוקדי הכוח, שמענו על פעולות של אקטיביסטים/יות חברתיים/ות (פליטים, בחורה שיצאה ממעגל הזנות, רבה קונסרבטיבית ועוד…)  ונהננו במיוחד!

על מנת לשמר את ההווי והמסורות המכינתיים בכל שנה שתיים מבנות המחזור הקודם נשארות לחצי שנה נוספת על מנת ללוות את המחזור החדש, ללמד אותן קודי התנהגות נהוגים, נהלים, מסורות והעברת התחושה המשפחתית, ממש כמו אחיות גדולות עבורן. תפקידן מוגדר כ"מלוות בוגרות".  בחודש הקרוב המלוות המהממות שלנו אביב ורחל יסיימו את תפקידן במכינה ויתגייסו לצה"ל. העובדה שיש את המלוות בוגרות יוצרת אצלנו תחושת ביטחון, תחושה שיש מי שמבינות אותנו ועברו את מה שאנחנו עוברות.

בחודש הבא נספר לכם על סמינר "לכי לך", ההכנה שלנו לצה"ל, שבוע הישרדות שנעבור וההשתפות שלנו בפרוייקט "עוטפים את העוטף".

הודעה:

היי, אנו בנות מכינת מלח הארץ מתנדבות בכל יום שלישי בגני ילדים מטעם משרד הרווחה, מדובר בילדים מדהימים שמגיעים בשעה 07:30 עד השעה 19:00.

משחקי הילדים הנמצאים בגן לא תורמים להתפתחות שלהם ובנוסף לא היגייני במיוחד, הכל נורא מאולתר (קופסאות של תרופות, גלילי נייר, קרטון, בקבוקים וכו׳).

מטרתנו הוא למלא את הגן במשחקים חדשים וכמובן למלא את הילדים בשמחה (גילאי 3-6).

נשמח שתיצרו איתנו קשר :)

הודיה - 053-5240210

נעמה - 058-7019100

 

יומני המכיניסטית:

״בכל יום שלישי במעורבות החברתית בערד אני מתנדבת בשעות הבוקר עם אנשים הלוקים בהפרעות נפש ולאחר מכן בשעות הצהריים אני נפגשת עם ניצול שואה מדהים וכותבת את הסיפור האישי שלו ושל משפחתו במלחמת העולם השנייה.

ההתנדבות ממלאה אותי בסיפוק ובאושר אינסופי שנותן לי כוחות פיזיים ונפשיים להמשיך בעשייה האינטנסיבית במכינה.

אני שמחה שבשנה הכל כך משמעותית הזו עבורי יש לי הזדמנות גם להיות משמעותית לאחרים/ות :)״

הודיה

 

הנוער העובד והלומד – קן צפון ים המלח (כתב: גלעד שמש)

אז מה היה לנו החודש בתנועה?

פעילות הקן האיזורי בימי שלישי המשיכה והתפתחה כמו שאפשר לראות בתמונות:

חניכי שכבת ד' ציינו את "שבוע החקלאות" ודיברו על חשיבות החקלאות הישראלית, קבוצת "סטיב" משכבת ז' בקן חיזקה את ההסמלה והזהות הקבוצתית שלה בציור הסמל שלהם על אחד מקירות המועדון, וצוות המד"צים המקסימים של הקן ממשיכים לעבוד על פעילות חינוכית ומושקעת לחניכיהם.

 

טיול החורף שלנו שנדחה בגלל שיטפונות יהיה בתאריך 2.2 יום שבת משעות הבוקר עד הצהריים. החניכים יצאו בהסעות מהיישובים לתחילת המסלול ויסיימו בפיקניק משפחות קהילתי באיזור מאגר האוג(איפה שמסתיים המסלול).

לכל שאלה בנושא הטיול אפשר לפנות לאיתמר לוין- 052-4667252

 

במהלך חודש ינואר המדריכים הבוגרים במועצה התחילו להשתלב וליזום פעילויות שונות ביישובים בתיאום עם מערכות החינוך. 

הכל עובר דרך רכזות החינוך, אבל כמובן שנשמח לשתף פעולה עם כל רעיון ויוזמה שיעלה מהקהילה. לצורך העניין אני מצרף כאן את שמות הרכזים לפי יישובים עם הטלפונים כדי שיהיה נגיש לציבור:

ורד יריחו- איתמר לוין 052-4667252

אלמוג- ניצן קימל 052-4459911

בית הערבה- ניצן קימל 052-4459911

קלי"ה- גלעד שמש 054-6133042

מצפה שלם- גלעד שמש 054-6133042

קדם ערבה- גלעד שמש 054-6133042

 

נשמח להיות בקשר וליצור עוד ועוד פעילות חינוכית וערכית ביישובי המועצה.

 

 

רווחה ושירותים חברתיים:

פעילות צח"י ביישובי מגילות

יישובי מגילות נמצאים בשלבים שונים של הכשרת צוותי הצח"י (צוות חירום יישובי) עם המנחה ד"ר רובי רוגל.  מעין סימון, רכזת עבודה קהילתית במחלקה לשירותים חברתיים, מרכזת ומלווה את הפעילות והכשרות צוותי החירום ביישובים מטעם המועצה, בשיתוף עם מחלקת הבטחון. בורד יריחו התקיים מפגש חשיפה ותיאום ציפיות ובאלמוג החלה ההכשרה. בחודש האחרון הסתיימה השתלמות צח"י במצפה שלם ובאבנת. בהכשרה השתתפו ראשי תחומים בצח"י (ביטחון, בריאות, חינוך, מידע לציבור ודוברות, לוגיסטיקה, ורווחה-קהילה), סגני ראשי התחומים ואף חלק ממערך המתנדבים שהתגייסו לסייע לצוות ולקהילה בעת חירום. מטרת ההכשרה היתה למסד דרכי עבודה בצוות ומול בעלי התפקידים בישוב ובמרחב, הפועלים בחירום ובשגרה. במפגשים למדו מתי ואיך מפעילים את הצוות ואיך מסיימים את הפעלת הצח"י, בכדי לסייע לקהילה בעת משבר לתת מענה ולהחזיר את המצב לתפקוד שגרתי תקין, כמה שיותר מהר ובטוב. 

הלמידה בוצעה בשילוב הפקת לקחים מאירועי אמת כשכל בעל תפקיד בצוות הבין מה תפקידו, מה נדרש ממנו בשגרה ובעת אירוע ומה גבולות האחריות שלו. 

שחר דרורי, מנהל החמ"ל היישובי במצפה שלם ומשמש בפועל גם סגן יו"ר צח"י, מסכם את ההכשרה: "באופן אישי, ומשיחות עם הצוות, המפגשים תרמו רבות למקצועיות הניהולית של הצוות והתחומים. לצד זה גם נהנינו מהמפגשים, בעיקר בגלל המנחה. יש לציין שרובי מעביר את ההשתלמות בצורה אינטראקטיבית ומעודדת השתתפות. במפגשים נכחה גם מעין סימון מהמועצה, אין ספק שמעין נתנה את ההרגשה שיש יד מכוונת ושיש על מי לסמוך בחירום. תודה רבה!!"

מעין  מוסיפה: "תודה גדולה למי שלקח על עצמו את הובלת התחום בכל יישוב – יו"ר צח"י היישובי, ויתר בעלי התפקידים בצוות. 

יושבי ראש צוות חירום יישובי:

ורד יריחו – יעקב יוסף

אלמוג – משה גזי

בית הערבה – סוזי שלו

קדם ערבה – עופר נסון אסודי

קלי"ה – יוסי צופי

אבנת – יאיר רבין

מצפה שלם – חיים לוי

בנוסף, במצפה שלם משמש סגן יו"ר צח"י ומנהל החמ"ל שחר דרורי. שחר בעל ניסיון וידע רב בתחום. אני מבקשת להודות לשחר על נכונותו להעביר מהידע שיש לו ליו"רי צח"י בישובים אחרים במועצה. אין ספק שיש גם לישובים אחרים מה ללמוד מהניסיון והידע שצבר ומקווה שיעזרו בו ובכלל בידע האחד של השני ככלל, בשגרה ובעת חירום. 

ולצד זאת, מסיימת באיחול ובתקווה שלא יהיה צורך לשימוש בידע ובארגון הנרכש, ושנדע רק ימים טובים ורגועים..."

 

מעין סימון

התנדבות אמהות למען אמהות במגילות

בשעה טובה יצאה לדרך הכשרה של 8 אימהות ותיקות, תושבות במועצה שיתנדבו למען אימהות לאחר לידה.

ההכשרה יצאה לדרך בשיתוף פעולה עם מתנ"ס מעלה אדומים,  בהובלה של מיטל הראל-כהן,  שהתנדבה קודם במעלה אדומים וכיום מרכזת את התחום בהתנדבות במגילות, ובליווי וסיוע של מעין סימון,  רכזת עבודה קהילתית והתנדבות במחלקה לשירותים חברתיים.

לדברי מיטל: "ההתנדבות במעלה אדומים העצימה אותי מאוד , גם הרגשתי נהדר שיש לי מה לתרום לאמהות וגם מילאתי את עצמי. החלטתי שגם במועצה שלנו צריך אמהות מתנדבות ואני מאוד שמחה שהתכנית יצאה לדרך".

תודה למיטל שלקחה על עצמה את הריכוז בהתנדבות. נשים אחרי לידה מוזמנות לפנות. דיסקרטיות מובטחת.

פנאי פלוס – אירועי החודש!

בתחילת ינואר התקיימה מסיבת פתיחת 2019 של מועדון "פנאי פלוס"!

תודה ענקית לצוות ההיגוי - מתנדבי פנאי פלוס.  האירוע לא יכול היה להתקיים בלי ההתגייסות של חברים-מתנדבים ובניצוח של ענת מואב מקלי"ה, וכמובן 3 הדיג'יי המהממים: 

מלווין בלאו – ממצפה שלם, זבובי הרטי – מקלי"ה , ומורן אברשימי – מאלמוג.

חשוב לציין שהאירוע הוא תוצר של עשיה משותפת של כולם ביחד, של מתנדבים,  ישובים עצמם והמועצה שחברו במטרה לשים את בני ה50 פלוס במרכז.

נשמח לחברים נוספים,  שמוזמנים להיות שותפים, לקחת חלק בתכנון ובעשיה.

מועדון פנאי פלוס בורד יריחו יצא לדרך
 

בשעה טובה החודש נפתח מועדון בוקר "פנאי פלוס" בורד יריחו ויצא לדרך. המשתתפות נהנות מפעילות פילאטיס, ארוחת בוקר וסדנת קדרות. היתה היענות מרשימה והמשתתפות הודו על מפגש מהנה ומחבר במיוחד. 
הפגישות מתקיימות קבוע בימי שני בבוקר. הפילאטיס מיועד לנשים בלבד, ולמפגשי ארוחת הבוקר וסדנת הקדרות מוזמנים ליהנות גם גברים בני 50+. 

 

חשוב לציין שפתיחת המועדון התאפשרה בזכות שיתופי פעולה פוריים במיוחד עם מתנדבים מתוך הישובים, החברים בצוות ההיגוי, הנהלת הישוב של ורד יריחו, משרד הרווחה והמועצה. 

ולאור הביקוש, נבחנת אפשרות לפתיחת פעילות בבוקר נוסף. 

בר דעת – הרצאה בנושא "אסלאם ויהדות – המאבק על ירושלים" בלנגוצקי בר בקלי"ה

עוד החודש, נפתחו מפגשי "בר-דעת" בפאב לנגוצקי עם הרצאה מרתקת של ד"ר מוטי קידר, מזרחן מומחה בתחומו. במסגרת זו של "בר-דעת" מתוכננות הרצאות אחת לחודש. הפעילות הראשונה נועדה לבני 50+ בלבד. במפגשים הבאים מועדון פנאי פלוס מזמין את כל הקהילה על בסיס מקום פנוי, כאשר לבני 50+ יהיה מחיר מסובסד. 


כל הפעילויות במסגרת "פנאי פלוס" נועדו לייצר מפגשים מקדמי רווחה ובילוי לבני ה-50+, תושבי המועצה. כי גם לכם מגיע!
הפעילויות הן חלק ממערך שלם ביוזמת המועצה ובהובלת המחלקה לשירותים חברתיים ושותפים אליו בהובלה המתנדבים מהישובים, הנהלות הישובים, מחלקות המועצה ומשרדי ממשלה. המערך כולל בנוסף גם טיולים מרתקים אחת לתקופה, בשיתוף עם הגורמים השונים.

 

במידה ויש המעוניינים להצטרף לצוות ההיגוי ולהיות שותפים בארגון הפעילויות, מוזמנים לפנות למעין סימון  052-2373003 רכזת הפעילות ורכזת עבודה קהילתית והתנדבות במחלקת הרווחה והשירותים החברתיים.

 

ולשאלות נוספות -  מוזמנים לפנות למתנדבים המדהימים מהישובים:

קלי"ה - ענת מואב, הדס אבי-אור, זהבה שרעבי (תכנים); גילי בארי (קהילה מטיילת)

מצפה שלם - ארתור טרוצקי, שוש ז'סן, דודי שמש (תכנים); חיים לוי  (קהילה מטיילת)

ורד יריחו - סימה ריפטין, רחל בקר (תכנים); גרי אורון (קהילה מטיילת)

אלמוג - שי ליפשיץ (תכנים וקהילה מטיילת)

תרבות, תיירות ופנאי:

טיול משפחות

בשבת יפה ושמשית יצאנו 11 משפחות מאלמוג, בית הערבה, קליה ומצפה שלם לטיול משפחות לגבי פרס, היה כיף להכיר משפחות חדשות וותיקות. מזג האויר היה מושלם. הגבים היו מלאים במים ונהדרים.

 

תרבות חודש פברואר במגילות

ההרשמה עד 5.2 לפרטים והרשמה לחץ על התמונה

שיתופי פעולה בתחום התרבות: יישובי מגילות ומחלקת תרבות במועצה:

 

קדם ערבה: בישוב התקיימה פעילות מרגשת במיוחד.  בישוב הצעיר המונה 22 משפחות חנכו את מבנה הספרייה, אשר נתרם ע"י גילה ומאיר רולהאוס. באירוע התקיימה ההצגה "שבת הזהב" של תיאטרון אורנה פורת - אגדה יהודית אשר מספרת על אושר ועל עושר. עוד התקיימו במהלך האירוע שעות סיפור שהופעלו ע"י תושבי הישוב ובעיקר היה מרגש ומשמח. הישוב קדם ערבה נמצא בתנופת קליטה והקמת הקהילה. תושבי קדם ערבה מינפו את האירוע גם לאירוע היכרות עם המשפחות הנמצאות כעת בתהליך הקליטה ליישוב.

קלי"ה – ט"ו בשבט קהילתי ושוק איכרים אזורי: כמיטב המסורת נחגג גם השנה הפנינג ט"ו בשבט קהילתי מסורתי: שוק האיכרים הכי שווה באזור חזר עם פינות יצירה לילדים, מתנפחים, פעילויות, דוכני מזון, ביגוד, תכשיטים, אמנות ועוד... והכל באווירה שמחה ופורחת!

 

פיקוח, תברואה ואיכות סביבה:

פסולת האריזות ניתנת למחזור! ובשנה האחרונה, גם אצלנו במגילות:

במקום להטמין את פסולת האריזות בקרקע, אפשר למחזר את רובה. אספו אריזות פלסטיק, מתכת וקרטון בפח נפרד והשליכו לפח הכתום הקרוב לביתכם.

למחזור פסולת יתרונות רבים, במדינות מתקדמות 70% מהפסולת ממוחזרת. ניתן למדוד את התרומה של פעולת המחזור במספר תחומים כגון כלכלה, חברה וסביבה. ביישובי מגילות תשתית המחזור הוסדרה לאחרונה ושיתוף הפעולה מצד התושבים קיים. אז מה נשאר? למחזר יותר להטמין פחות!

להלן פירוט סוגי הפסולת השונים אותם יש להשליך אל הפחים הכתומים המוצבים ביישובי מגילות:

פלסטיק-אריזות מזון, מוצרי ניקיון, מוצרי טיפוח, שקיות פלסטיק

מתכת- תרסיסים , קופסאות שימורים ,קופסאות מתכת 

קרטוני משקה- קרטוני חלב, קרטוני מיץ         

 

במהלך שנת 2017 תושבי מגילות מחזרו 6 טון.

במהלך שנת 2018 תושבי מגילות מחזרו 62 טון!!

היעד המשותף לשנת 2019 - 100 טון!

המשיכו להפריד פסולת!!

 

 

שימו לב! ממש לפני סגירת הגיליון הגיעו אלינו התוצאות הרבעוניות של מחזור פסולת אריזות במגילות: מתוך סך הפסולת המושלכת לפחים הכתומים ביישובי מגילות, 92% הינה פסולת המיועדת לפחים הללו! כל הכבוד!

 

איכות סביבה בגני הילדים במגילות:

גם בגן "חוואר" שבבית הערבה מתייחסים ברצינות לאיכות הסביבה: ילדי הגן בהובלת הגננת סוזי שלו (בית הערבה), מקפידים על הפרדת פסולת לפחי המחזור שחילקה המועצה בגני הילדים, לוקחים חלק בניקיון מרחב הקיבוץ, מגדלים שפע של ירקות בגינת הגן (וגם מכינים מהם מרק!) ופועלים במרץ למחזור אריזות. 

                     

מהנעשה ביישובי מגילות:

קיבוץ אלמוג חוגג 40!

ב 16 בינואר חגג קיבוץ אלמוג חג משק 40, החגיגות נפרסו על פני כל סוף השבוע: ביום שישי מיד לאחר הלימודים, צוותי החינוך קיבלו את הילדים מההסעה כמיטב המסורת עם קישוטי יום הולדת ופינוקים, אחה"צ התקיימה קבלת שבת עם הזמרת שולי נתן וכן ארוחה חגיגית, ברכות ומסכת חג בחדר האוכל.

בשבת יצאו התושבים לסיורים שונים- בעין מבוע, וואדי קלט, שביל האופניים חווארי אלמוג והר הזיתים בירושלים, ובמוצאי שבת נהנו כולם מהופעה של לאה שבת האחת והיחידה.

שיהיה המון מזל טוב קיבוץ אלמוג יקר, מי ייתן ועוד שנים ארוכות תמשיכו לחגוג יחד כמיטב המסורת!

 

חג משק 42 לקיבוץ מצפה שלם!

גם בקיבוץ מצפה שלם חגגו החודש בשמחה יום הולדת 42 לקיבוץ. החגיגות נקבעו לט"ו בשבט והתפרסו על פני סוף שבוע שלם, במהלכו נערכו נטיעות משותפות והרמת כוסית לכבוד החברים החדשים שנקלטו החודש לחברות בקיבוץ (10 חברי קיבוץ חדשים!). למחרת יצאה קהילת מצפה שלם לטיול משק בערבה, במגוון מסלולים שיועדו לכל המשפחה!

מזל טוב קיבוץ מצפה שלם! לעוד שנים רבות של חגיגות וצמיחה!

 

ורד יריחו: פעילות שת"פ קהילה מת"ק יריחו בסימן ט"ו בשבט
החודש ביצע המת"ק פעילות שת"פ קהילה עם מועדונית "בית הילד"  ביישוב ורד יריחו, הסמוך למת"ק.
במסגרת שיתוף הפעולה הוביל המת"ק פעילות נטיעות לרגל ט"ו בשבט, בה השתתפו קציני וחיילי המת"ק, אשר נטעו שתילים יחד עם ילדי היישוב.

 

ט"ו בשבט קהילתי ונטיעות בקלי"ה (כתב: אפי מושקטו, קלי"ה)

בבוקר שבת  בחג טו בשבט בבוקר קיצי קריר עם שמש מדהימה יצאנו סבים, סבתות , אבות אמהות, בנים , בנות , נכדים ונכדות  לשתול עצים רבים בקיבוץ קליה המדהים בשכונה הקהילתית היפיפייה שלנו , לאחר מכן הגענו לשוק איכרים מדהים בו היו הפעלות , דוכנים והמון דברים מדהימים לכול הגילאים.

כולנו תקווה שבנטיעות בשנה הבאה נהיה רבים יותר עם משפחות צעירות וילדים רבים אשר יבואו להיקלט ולחיות איתנו במקום המדהים שלנו.

״קליה היא הדובדבן שבים המלח״

 זוגות צעירים בואו לחלום ולבוא לגור איתנו.

 

בית הערבה: לשתות משהו חם בלב מדבר...

החודש (16.1) בליבה של סערת מזג האוויר, התארחו כ 130 חיילים מגדוד "לביא הבקעה" בקיבוץ בית הערבה אשר במועצה האזורית מגילות, צפון ים המלח לאירוח ביתי מפנק.

---

מזג האוויר הסוער שפקד את מדינת ישראל, לא פסח גם על צפון ים המלח. את האזור המדברי הנמוך אשר נהנה על פי רב ממזג אויר חורפי חמים ונוח פקדה אמש סערת רוחות וגשמים והטמפרטורות היו נמוכות.

בתוך כך, פנו חיילי גדוד "לביא הבקעה" המשרתים בקרבת מקום אל חברי קיבוץ בית הערבה בבקשה להעביר בקיבוץ את הלילה במקום בשטח המדברי.

חברי קהילת בית הערבה נענו מיד בחיוב לפניה, ההתארגנות הקהילתית הייתה מהירה ויעילה ובתוך זמן קצר הפך מועדון הקיבוץ לחלל אירוח מאולתר אך מפנק שכלל מטעמים ממטבחן של משפחות הקיבוץ.

האווירה היתה חמימה חיובית ושמחה, לאחר הארוחה המפנקת לקראת לינה, הציעו משפחות הקהילה לחיילים מקלחת חמה ולינה בבתי הקיבוץ.

לאחר האירוח החם התקבלו עשרות מכתבי תודה מחיילי היחידה לחברי הקיבוץ על האירוח החם וקבלת הפנים המחבקת.

 

 

נולדו החודש במגילות:

מזל טוב ליוני ועטרה אלפרט – פרץ מכפר הסטודנטים קדמה אלמוג להולדת הבן!

מזל טוב לאביגיל ויוחאי חדד מאבנת להולדת הבן דניאל אברהם!

מזל טוב לערן ואתי גלאור מקדם ערבה להולדת הבת דרור!

מזל טוב לעירא ואפרת ניומן מקדם ערבה להולדת הבן שקד שמואל!

מזל טוב לאיתמר וטלי קדוש מקלי"ה להולדת הבן!

תושבי המועצה \\ נציגי יישובים המעוניינים לשלוח עדכונים או לכתוב לניוז לטר, מוזמנים לפנות ללירון
klita@dead-sea.org.il

לתלונות הציבור:
איריס שש כוכבי, מבקרת פנים והממונה על תלונות הציבור  02-9945000 או irisc@dead-sea.org

אנחנו מזמינים אתכם להתעדכן באופן שוטף בפייסבוק המועצה "מועצה אזורית מגילות ים המלח"

ולהירשם לקבלת ניוז לטר המועצה באופן קבוע אליכם למייל, באתר המועצה בכפתור "ניוזלטר חודשי"

www.dead-sea.org.il | 02-9945000 | 

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft