פניה למוקד מוקד נגישות

מחלקת החינוך -מידעון המועצה לסיכום הפעילות – אפריל 2023

"תכנית ניצנים" בחופשת הפסח בביה"ס ובגנים

תכנית ניצנים בחופשת הפסח בגנים ובבית הספר מגילות עברה בהצלחה רבה.

הילדים נהנו משלל פעילויות בנושאים מגוונים: תיפוף, ספורט, עבודה בעץ, יוגה, משחקים של פעם, בועות סבון ועוד שלל פעילויות חווייתיות בהקשר של חג הפסח, גם כחג החירות וחג האביב.

אנו רוצים להודות לצוות על הובלת הקייטנה בהצלחה רבה, על המקצועיות, על ההשקעה ועל המסירות הגדולה:

לרכזת הקייטנה- אלינור דרורי, רכזת הגנים- חני טאוס, נפתלי אריאל- אב הבית שלנו, צוות הסייעות והמד"צים ולכל העוסקים במלאכה!


פורום מנהלי חינוך יישוביים

במהלך החודש התכנסנו לפורום מנהלי חינוך אזורי שהתארח הפעם ביישוב קדם ערבה, בנושא "בניית תוכנית שנתית".

במהלך המפגש ערכנו סיור והכרנו את מבני החינוך ביישוב. בהמשך קיימנו שיח עמיתים בנושא הקמת מועדון נוער ואיך מערבים מתנדבים ביישוב לתמיכה בקיום הפעילות.

בשיח בנושא בניית תוכנית שנתית, הועלו דרכים ליצירת תוכנית שנתית מבוססת מטרות ויעדים הנשענים על החזון היישובי. במסגרת השיח התפצלנו לקבוצות קטנות במסגרתן כל יישוב בחר שתי מטרות לשנה החדשה והדרכים ליישומן במהלך השנה בפעילות החינוכית וע"י הקשר עם הקהילה והיישוב. לבסוף התכנסנו למליאה בה כל יישוב הציג את תוצריו וערכנו חשיבה כיצד לקדם שיתופי פעולה בין היישובים ובין היישובים למועצה. תודה לדוד וללימור מקדם ערבה על האירוח ביום זה ועל הסיור המעניין ביישוב.


מועצת נוער

החודש המשכנו במפגשי מועצת הנוער הראשונה של מגילות. התמקדנו בגיבוש והיכרות הקבוצה. למדנו על התפקידים הקיימים במועצה ועל היכולת של הקבוצה להשפיע ולהוביל את הפעילות ואת הקול של הנוער. בסוף החודש יצאו 9 נציגים לוועידה המחוזית השנתית של משרד החינוך, מחוז ירושלים, שם פגשנו את כל הנציגים מכל הרשויות במחוז. נושא הועידה השנה היה "מתחברים - המבוגרים של המחר משנים את היום" ובמסגרתו שמענו הרצאה על המהפכה הסלולרית. בהמשך יצאנו למעגלי שיח וסדנאות הידברות על המהפכה המשפטית. בסוף הכנס ניסחנו אמנה משותפת בנושא. מחכים ומתרגשים מהמפגש הבא בו תגיע מפקחת המחוז האחראית על מועצות הנוער ומפגש בו נתכונן לבחירות הפנימיות במועצה.


מבנה נוער אזורי

בחודשים האחרונים נבנה מועדון הנוער האזורי החדש. המועדון נמצא בצמוד לאולם הספורט בקיבוץ קלי"ה. בסוף החודש יחד עם מפקחי המבנה, מנהל מחלקת ביצוע ותשתיות יצחק דנון, טלי מוסקל מנהלת מחלקת החינוך ומורן אברשימי מנהלת יחידת הנוער, נערך סיור במבנה ובו הוצגה התקדמות הבנייה. בשלב זה המבנה "נמסר" למועצה להמשך פיתוח חיצוני ותשתיות ובקיץ הקרוב תחל הפעילות במבנה. כולנו מלאי התרגשות לקראת פתיחת המועדון.

תנועות נוער

הנוער העובד והלומד

החודש ציינו את "מחזור החירות". בתוך המחזור אנחנו עוברים דרך חג הפסח, יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, יום העצמאות ויום השואה ובנוסף לכל אלה גם ציינו את יום האישה. מועדים וסיפורים מהם אנו שואבים השראה מההיסטוריה שלנו, הקשר שלנו לארץ וגם מתחנכים לאור ערכים אוניברסליים של חירות ומוסר.

אז מה היה לנו החודש?

בפסח, שכבה ט' יצאה לטיול העלייה לתל חי, זהו טיול ארצי ומסורתי ומסמל נקודה חשובה בתהליך לקראת הדרכה. התחלנו את הטיול על הר מירון ומשם הלכנו עד יער ברעם שם ראינו הצגות שסיפרו על קרב תל חי וההתיישבות בגליל העליון בתקופות העלייה השנייה והשלישית, בישלנו ארוחה שהחניכים הכינו בעצמם וגם הביאו את כל המצרכים מראש. למחרת יצאנו למסלול נוסף באזור כשבערב בגלל מזג אוויר גשום עברנו ללינה בקיבוצי האיזור שאירחו אותנו באולמות הספורט שלהם, ביום האחרון לטיול נסענו לשמורת החולה ולאנדרטת "האריה השואג" שם קיימנו טקס זיכרון לנופלי תל חי.

שכבות י'-י"א יצאו למסע הפלוגות ממרגלות התבור לרמת יבניאל והעמיקו בסוג ההנהגה של יגאל אלון.

שכבות ד'-ח' יצאו לטיול פסח המחוזי ברמת הנדיב ונחל תנינים עם לילה בחורשת אנדרטת הנח"ל בפרדס חנה.

בסה"כ יצאנו קרוב ל-100 חניכים מהמועצה לכלל הטיולים וכולנו חזרנו עם חוויות.

לאחר החג ציינו במשותף את ימי הזיכרון ויצאנו למבצע "זר לנופל" הכולל חלוקת זרים למשפחות שכולות בהר הרצל עם 20 חניכים מהשכבה הבוגרת.

חודש אפריל הוא אחד מהחודשים הכי מאתגרים למדריכים והקומונרים, עליהם גם להדריך טיול ראשון עם לינה מחוץ לבית וגם תוכן עמוק ובוגר יותר בימי הזיכרון. מזל שגם הם זכו לטיולים משלהם כדי להתאוורר קצת. שאפו ענק לצוות ההדרכה!


בני עקיבא:

שמחה רבה שמחה רבה, אביב הגיע פסח בא!

אז מה היה לנו?

שבוע המעשים הטובים - בתחילת החודש נסענו לשמח חולים בשערי צדק, היה משמח ומרגש! תודה למועצה על העזרה והמימון!

ניקיון סניפי- לכבוד חג הפסח הבא עלינו, עשינו ניקיון יסודי בסניף.

 ויצאנו אל מסע פסח האגדי! ביום הראשון היינו בחולות בניצן, הילדים היו עייפים אך מרוצים ומיד בערב חזרנו לפוייקה ושינה בסניף. בוקר קמנו לארוחות בוקר שבטיות בים!

והמשכנו לפעולות בשגרה, ושבתות סניפיות!

בשביעי של פסח חגגנו מימונה יישובית! ובשבת האחרונה של החודש, עשינו לימוד סניפי ושירי סעודה שלישית לזכר רינה, לאה ומאיה די זצ״ל.

שבעז״ה נזכה לאחדות בעם ישראל!

סניף אבנת מעצמה


ביקור מפקחת חט"צ

בבית הספר מגילות נערך החודש ביקור של מפקחת החטיבות הצעירות, בו הועמקה עבודת החט"צ במודל הייחודי לו, "איתי ולידי". התקיים סיור בכל בית: בבית "מדבר" ובבית "יהודה" ומפגש מסכם לתובנות ולהסתכלות קדימה.


מפגש אמצע שנה - כפר הסטודנטים "קדמה" אלמוג

הפעילות בכפר הסטודנטים במועצה מתקיימת זו השנה השמינית! החודש ערכנו מפגש אמצע שנה לסקירת הפעילות במרחב, כולל הפעילות בתחום החינוך, בחונכויות האישיות לתלמידי היסודי ובמרכזי ההעשרה בישובים, בהם משתתפים עשרות תלמידים. כן עסקנו כבר בתכנון שנת הלימודים הבאה. המשתתפים המפגש:  טלי מוסקל  מנהלת מחלקת החינוך, לירון סימון מנהלת אגף קהילה וצמיחה, אדריאן ברסקה מנהל קהילת אלמוג, להבה רכזת האזור בקדמה, רינת פינסקי מנהלת כפר הסטודנטים.

קישורים חשובים:

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft