פניה למוקד מוקד נגישות

ניוזלטר המועצה פברואר 2023

Image

מידעון המועצה לסיכום הפעילות פברואר 2023

להמשך קריאה לחץ על הכותרת

משולחנו של ראש המועצה
נלחמים בעשן השרפות - דיון ועדת הפנים והגנת הסביבה בכנסת, מקדמים את נושא הטבות המס לכלל יישובי מגילות בוועדת הכספים בכנסת, מנגישים שרותים דיגיטליים לאזרחים ותיקים, מקדמים החלטת ממשלה לקידום בקעת הירדן וצפון ים המלח, פגישה עם שר הבינוי והשיכון ועוד...

מנכ״ל המועצה
פרוטוקולים של ישיבות מליאה

ים המלח בפינה
יש פתרון להצלת ים המלח! תושבי מגילות מתגייסים!

אגף קהילה וצמיחה
עובדים במרץ ובהתרגשות לקראת צעדת ראשוני ים המלח! שפע של תוכן ופעילויות למבוגרים ולכל המשפחה במגילות, וממשיכים במרץ לקדם צמיחה דמוגרפית במרחב.

חינוך
טורניר פינג פונג, מה עשו החודש בתנועות הנוער? פורום מדריכי נוער וילדים, פרויקט אהבה בני הנוער ב"משמר החופים" ועוד המון דברים מעניינים שקרו החודש

פרויקטים, בינוי ותשתיות
בונים מרכז נוער אזורי, סיימנו להרחיב את מבנה המועצה, התחדשות ביישוב קדם ערבה ועוד...
 
Image

משולחנו של ראש המועצה

 

 

השבוע חווינו את המורכבות הביטחונית, ממש ליד הבית.

אנו משתתפים בצער משפחתו של אלן גנלס ז"ל.

 

מרחב מגילות היה ויוסיף להיות מרחב של שקט, תיירות ושכנות טובה.

 

המועצה נמצאת בקשר שוטף עם כוחות הביטחון ודואגת לתגבור הכוחות באזורנו ולהתאמת המענים, כמו גם להנגשת צוותים מקצועיים למענה רגשי.

 

שנדע רק ימים שקטים.

 

דיון ועדת הכספים של הכנסת

ראש המועצה נכח החודש בדיון ועדת הכספים בכנסת בדיון בנושא הסדרה מחודשת להטבות מס בין השאר ליישובי מגילות. הנושא נמצא על שולחן הדיונים ונעשים מאמצים רבים ביזמת ראשי הרשויות הרלוונטיות, לקדם את הנושא. בלחיצה כאן מכתב שנשלח אל ועדת הכספים של הכנסת, מטעם ראשי הרשויות.

 

פגישה עם שר הבינוי והשיכון ח"כ הרב יצחק גולדקנופף

החודש נפגש ראש המועצה יחד עם ראשי מועצות נוספים לאורך הערבה עם השר הבינוי והשיכון הרב יצחק גולדקנופף, מנכ"ל משרדו יהודה מורגנשטרן ובעלי תפקידים נוספים.

במהלך הפגישה בוצעה סקירה כללית של תחומי הפיתוח בכל אחת מהרשויות, תכנונים עתידיים ומימוש פוטנציאלי של הרחבה ובניה.

הרב יצחק גולדקנופף הביע הערכה רבה והכרה בחשיבות ההתיישבות וקיום ענף החקלאות בישראל ואף הראה נכונות לסייע ולקדם את העשייה ומימוש תכנית האב 2048 של המועצה.

המפגש בפורום הנ"ל, הדגיש כי איחוד וגיבוש כלל המועצות בערבה ובים המלח יוצרת כוח ועוצמה רבה יותר!

 

ביקור היחידה להתיישבות - משרד הביטחון

ראש המועצה אריה כהן, מהנדס המועצה אוריאל אהרונוב וקב"ט המועצה דרור סיני, נפגשו החודש עם נציגים מטעם היחידה להתיישבות של משרד הביטחון לצורך שיתוף תכנית העבודה וכוונה לשיתוף פעולה. בכוונת המועצה להקים מרכז הפעלה לחירום בסמוך למבנה המועצה. המרכז המתוכנן תואם את צרכי המועצה לניהול בזמן חירום. תכנית העבודה שהוצגה כוללת גם בין היתר אבזור מרכז ההפעלה, שיקום דרכים ביטחוניות, שיקום גדרות, גנרטורים ורכש לכיתות הכוננות בישובים.

 

המאבק בעשן השריפות מיריחו - דיון ועדת הפנים והגנת הסביבה בכנסת ישראל ופתרונות בשטח

במהלך משותף ומתואם של המועצה עם מטה המאבק בשריפות של תושבי מגילות, התקיימו החודש מספר פעולות:

החודש הגיעו לכנסת אריה כהן ראש המועצה, נציגי המועצה ונציגי היישובים במגילות לדיון בועדת הפנים והגנת הסביבה. הדיון התמקד בזיהום אוויר חמור שנגרם כתוצאה משרפות פלסטיק סמוך לשטחי המועצה האזורית מגילות ים המלח, מדבר יהודה וגוש עציון. לצפיה בקטע מתוך הדיון, לחץ כאן.

 

אריה כהן פתח ואמר: "הבעיה חמורה ביותר במיוחד במגילות. הורגים אותנו כל יום. הפחד הגדול שלנו הוא שתושבים יתעמתו עם פלסטינאים כיוון שאין מספיק משאבים למיגור התופעה. צריך יותר שיתופי פעולה מגורמים שונים."

לאחר דיון מלא תוכן, שיתופים ופתרונות ממשיים להמשך, יו"ר הוועדה ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה) קבע כי תתקיים ישיבה נוספת של הוועדה למעקב אחרי הדברים שעלו ואחר ההסכמות וביניהם:

  • המנהל האזרחי יהיה הגורם המוביל והמתכלל לטיפול בעניין כולל הקמת יחידת אכיפה ייעודית או הרחבת יחידות קיימות. יו"ר הוועדה קרא למנהל האזרחי ולנציגי המשרד להגנת הסביבה להקמת מוקד אחד מרכזי המתכלל את המענים המיידיים למפגעי השרפות
  • הובלת מהלך לכבישי שירות ייעודיים למשאיות אשפה לצורך בידוק ואכיפה.
  • כניסה לשטח לכיבוי והגדלה של תדירות מבצעי אכיפה בשטחי A ו B ככל הניתן.
  • ממשרד הבריאות דרש יו"ר הוועדה לקחת על עצמו לחקור לעומק את הפגיעה באזורים שלנו בשל מפגעי העשן ולהציג נתונים בנושא.

בנוסף, קמ"ט הגנת הסביבה במנהל האזרחי הבטיח סביב שולחן הוועדה להוסיף לשתף פעולה עם המועצה ולהוסיף ולתת מענים מיידים ולעשות הכל למניעת השרפות ולמיגור העשן.

 

בתוך כך, מיד לאחר קיום הדיון בוועדה בכנסת, התקיים סיור של צוות המועצה עם מת"ק יריחו (מפקד תאום וקישור ליריחו) וקמ"ט איכות הסביבה במנהל האזרחי. מטרת הסיור היתה להוציא לפועל פתרון לפסולת בשטחי A ו C. בהמשך, יופעל גם קבלן שאמון על פינוי הפסולת לשם מניעת ההצתה, וריסוק גזם התמרים. את סיכום הסיור ניתן למצוא בלחיצה כאן.

 

זאת ועוד, אנחנו שמחים לבשר על תחילת פעולות אכיפה על ידי המנהל האזרחי למניעת הגעה ופריקה של משאיות פסולת מחוץ לאזור.

 

אנחנו ממשיכים בעבודה הרציפה להגברת המודעות באמצעות התקשורת, דוגמאות לפרסומים נוספים ניתן למצוא כאן, כאן וגם כאן.

 

דרך ארוכה עוד לפנינו למיגור התופעה ולנשימת אוויר נקי וצלול. המאבק הזה הוא של כולנו, לא ננוח עד שהתופעה תפסק.

 

 

ועדה סטטוטורית למניעת אלימות, סמים ואלכוהול

החודש התקיימה ועדה סטטוטורית למניעת אלימות, סמים ואלכוהול בה השתתפו נציגים ממחלקות החינוך והרווחה, נציגים מהמשרד לביטחון לאומי, תוכנית ביטחון קהילתי ונציגות קהילתית.
את הוועדה הוביל אריה כהן ראש המועצה יחד עם מורן אברשימי מנהלת תוכנית ביטחון קהילתי במועצה.
בועדה הוצגו נתונים שונים כמו מספר מקרי האלימות וכן מספר מקרי השימוש בסמים בקרב תושבי מגילות בשנת 2022. בין היתר הוצגו הפעולות לצמצום התופעה שיבוצעו בתוכנית העבודה של שנת 2023 בתחום ביטחון קהילתי.

 

טקס חניכה לאנדרטה ליחידת החילוץ

בחודש הבא 30.03.23 בשעה 16:30 יערך טקס הצגת אנדרטת הזיכרון לזכרם של נופלי יחידת החילוץ מגילות ים המלח במרכז לשירותי חירום בצומת הלידו.
זה הזמן שלנו להזכיר ולזכור את מתנדבי יחידת החילוץ שעוזבים הכל כדי לעזור ולתת למען האחר. נוקיר תודה על כל מתנדבי יחידת החילוץ ים המלח על העשייה החשובה ומלאת הנתינה.
המתנדבים נענים לכל קריאה בנחישות ומוטיבציה רבה למען סיוע לתושבי מגילות ומטיילי האזור.

 

פגישה עם נציגי אשכול יהודה ושומרון ומחלקת שירותים חברתיים

מיזם חדש וחשוב ביותר הוצג לראשונה החודש במעורבות של ראש המועצה אריה כהן, עו"ס טיפול בצעירים וותיקים נועה לוי מהמחלקה לשירותים חברתיים ועוד שתי רכזות ממועצות שכנות.

המיזם נרקם במסגרת פלטפורמת יזמות של אשכול יו"ש, הרעיון למיזם נבחר כאחד המיזמים המובילים וסומן כהצלחה לטווח ארוך.

לאחר תהליך פיתוח ממושך, מדובר בהקמת מוקד ייעודי לצרכיהם של חברי האוכלוסיה הוותיקה במגילות שמטרתו לסייע ולתת מענה לקשיים בתפעול הממשקים הדיגיטליים באמצעות הדגמה מרחוק: המוקדן יכול להדגים למשתמש באופן ויזואלי כל פעולה שנעשית.

הייחודיות של המוקד מתבטאת ביכולת של האוכלוסיה הוותיקה להשתמש בו בכל תחום שהם חווים בו קושי בתפעול, החל מגלישה באתרים, קניות אינטרנטיות, שימוש באפליקציות ומילוי טפסים מקוונים.

מאחר והיוזמה הגיעה מטעם המועצה, תושבי מגילות יזכו להשתתף במהלך שלושה החודשים הקרובים בפרויקט ניסיוני ובו התושבים הוותיקים יוכלו ליצור קשר עם המוקד ולקבל את השירות.

בקרוב נפרסם פרטים ליצירת קשר.

 

דיון לקידום החלטת ממשלה לקידום בקעת הירדן וצפון ים המלח

ראש המועצה אריה כהן בשיתוף ראשי מועצות שכנות והחטיבה להתיישבות הגיעו לדיון במועצה אזורית בקעת הירדן בהמשך ליוזמה לקידום החלטת ממשלה לפיתוח משמעותי של אזורי בקעת הירדן וצפון ים המלח.
בין היתר הוצגה במפגש טיוטה של תוכנית הביצוע להחלטת הממשלה.
את הפגישה סיכמו המשתתפים בהגדרה של מספר דרכי פעולה לקידום הנושא וכן דיוק ההצעה בימים הקרובים כדי לקדם את ההחלטה לגורמים ממשלתיים במהירות האפשרית.

 

הצלת ים המלח

המאבק להצלת ים המלח נמצא בעיצומו. החודש נפגשו אריה כהן ראש המועצה ולירון סימון מנהלת אגף קהילה וצמיחה ודוברת המועצה, עם נציגי ארגון "שומרי ים המלח" לצורף שיתוף פעולה במאבק החשוב לכולנו.

ראש המועצה התחייב לא להקל ראש בדבר ולסייע ככל הניתן להעלאת המודעות לדבר ובכל הזדמנות לפעול למען התערבותם של גורמים מדיניים.

ראו הפינה החדשה בניוזלטר שתשמור גם אתכם תושבי מגילות – מעודכנים בנושא הצלת ים המלח!

Image

עקבו אחרינו!

פייסבוק "המועצה האזורית מגילות ים המלח"

אתר המועצה זמין עבורכם בלחיצה כאן

תושבי המועצה / נציגי יישובים המעוניינים לשלוח עדכונים או לכתוב לניוזלטר, מוזמנים לפנות ללירון klita@dead-sea.org.il

 
לתלונות הציבור:
איריס שש כוכבי, מבקרת פנים והממונה על תלונות הציבור 02-9945000 או irisc@dead-sea.org

Image

משולחנו של ראש המועצה
נלחמים בעשן השרפות - דיון ועדת הפנים והגנת הסביבה בכנסת, מקדמים את נושא הטבות המס לכלל יישובי מגילות בוועדת הכספים בכנסת, מנגישים שרותים דיגיטליים לאזרחים ותיקים, מקדמים החלטת ממשלה לקידום בקעת הירדן וצפון ים המלח, פגישה עם שר הבינוי והשיכון ועוד...

מנכ״ל המועצה
פרוטוקולים של ישיבות מליאה

ים המלח בפינה
יש פתרון להצלת ים המלח! תושבי מגילות מתגייסים!

אגף קהילה וצמיחה
עובדים במרץ ובהתרגשות לקראת צעדת ראשוני ים המלח! שפע של תוכן ופעילויות למבוגרים ולכל המשפחה במגילות, וממשיכים במרץ לקדם צמיחה דמוגרפית במרחב.

חינוך
טורניר פינג פונג, מה עשו החודש בתנועות הנוער? פורום מדריכי נוער וילדים, פרויקט אהבה בני הנוער ב"משמר החופים" ועוד המון דברים מעניינים שקרו החודש

פרויקטים, בינוי ותשתיות
בונים מרכז נוער אזורי, סיימנו להרחיב את מבנה המועצה, התחדשות ביישוב קדם ערבה ועוד...
 
Image

להסרה לצמיתות מרשימת התפוצהלחץ כאן

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft