לאתר מועצה איזורית מגילות ים המלח EN

צילום זה בטבע שלי!

במהלך חודש נובמבר 2014, העלו שני צלמים מקצועיים פוסטים בפייסבוק המעלים למודעות ומגנים תופעה מכוערת של זיהום סביבתי הנלווה לצילומי חתונה מסוג "Trash the Dress". תופעה זו הופכת שכיחה יותר עם הזמן ושניהם, ללא תיאום ראו צורך לגנות אותה ואף להציע אלטרנטיבה.

בעקבות כתבה שפורסמה ב"ידיעות אחרונות", שם תוארה התופעה המכוערת, החליטה המועצה האזורית מגילות ים המלח, האמונה על כמה מאתרי הטבע היפים בעולם, ושחלק מאתריה נפלו גם הם קורבן לתופעה, החליטה להיענות לאתגר הקורא לצלמים מקצועיים להקפיד על ערכי שמירת טבע וסביבה, ופתחה בקמפיין המעודד צלמים לחתום על אמנה בנושא ולקבל כרטיס "צלם נאמן טבע". כרטיס זה מזכה את הצלמים החתומים על האמנה בכניסה ללא תשלום לאתרי המועצה לצורכי צילומים, אך יותר מכך צלמים החתומים על אמנה זו יזכו לרגשות הוקרה ותודה, לכל הפחות מכלל תושבי המועצה.

 

נוסח האמנה:

"אנחנו, הצלמים החתומים מטה,

מכירים בערכי השמירה על הטבע והנוף ומתחייבים לשמור עליהם מתוך ידיעה והבנה כי כל השפעה על הטבע, הנובעת מנוכחותנו בו, פוגעת בראשוניותו של הטבע ופוגעת בערך המוסף שיש לטבע להציע בעבודתנו כצלמים. ברור לנו כי אין אמנות המצדיקה פגיעה בטבע ואנו מתחייבים לעשות כל מאמץ לעזוב כל אתר צילומים בלי שנוכחותנו בו השאירה כל חותם. "

 

תודה ליזם הפרויקט, ירון יצחק מקלי"ה, ולצלמים עודד נתן מ OR Photography ולאיילת נויפלד על הפוסטים שהובילו לפתיחת הקמפיין.

 


 

שם פרטי
שם משפחה
שם העסק
טלפון
דוא"ל
תאריך לידה
תמונה
הערות
מאשר/ת קריאת האמנה וקבלת עקרונותיה
מאשר/ת קבלת עידכונים בנושא תיירות
 

 

* האתרים בהם ניתן לצלם צילומי חתונה ללא עלות כניסה: כל חופי ים המלח בתחומי המועצה האזורית מגילות ים המלח (חוף קלי"ה, חוף ביאנקיני, חוף נוה מדבר, חוף מינרל), כל אתרי רשות הטבע והגנים בתחומי המועצה האזורית מגילות (עינות צוקים, קומראן, אתר הטבילה). מומלץ לתאם את ההגעה לצילומים (הקישו על שם האתר לקבלת הפרטים).

התמונות באדיבות ערן ואמה אסייג