לאתר מועצה איזורית מגילות ים המלח EN

אירועי חנוכה תשע"ז בצפון ים המלח

אירועי חנוכה תשע"ז בצפון ים המלח

ברחבי המועצה האזורית מגילות שבצפון ים המלח מכינים שפע פעילויות לחג החנוכה במזג אויר נפלא, שלל אתרי התיירות, הטבע והטיולים ובחופי ים המלח

 

במועצה האזורית מגילות ים המלח מזמינים את המטיילים והמשפחות להגיע לחוות, לטעום, לצוף, לטייל, ללון, להתפנק והכי חשוב ליהנות ולנפוש באחד האזורים היפים בארץ, באגן הטבעי של ים המלח במרחק נסיעה של חצי שעה מירושלים ורבע שעה ממעלה אדומים.

לתושבי מגילות בלבד הכינו במועצה השנה את פסטיבל "יוצא לאור" (בשיתוף משרד התרבות והספורט). בין התאריכים  28-29/12.2016 מרוכזים מגוון מופעים ברחבי המועצה:
מופע תיאטרון לילדים של להקת קולבאן דאנס הצגת מחול-"מי לקח את הגבינה שלי. מופע ביטלס לכל המשפחה במצוקי דרגות, מופע תיאטרון פלייבק "דן סודרי וחברים" במועדון קיבוץ אלמוג, מופע שקטק-קצב בתנועה, לכל המשפחה (17 רקדנים!) ערב הרכבים מקומיים צעירים במסעדת "הצ'אנס האחרון" ועוד ועוד..  

הכניסה לכל המופעים חופשית לתושבי המועצה האזורית מגילות

 

סיור עם חוקר המגילות בקומראן  

סיור  עומק מרתק בקומראן עם ד"ר אדולפו רויטמן מנהל היכל הספר חוקר ואוצר מגילות יהודה.  
בניגוד לתפיסת רוב עם ישראל שראה את בית המקדש המטוהר על-ידי המקבים כ"טבור העולם", היו קבוצות חסידיות שהתנגדו נחרצות למוסד מרכזי זה. בין אלה נמנתה "עדת היחד", שהתגוררה בחורבת קומראן, שבסמוך לים המלח. במסגרת הסיור בין השרידים הארכאולוגיים שבאתר, נעמיק באורחות חייה ואמונותיה של אותה קבוצה שקראה תיגר על הכהונה הירושלמית, ואשר ראתה את עצמה כתחליף רוחני למקדש הפיזי שעמד בהר ציון.  

היכן: פארק (גן לאומי) קומראן 

מתי: שישי 30.12

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

 

 

שחקנים מנגינות וקמעות בקומראן

סיור מומחז ומצחיק לכל המשפחה על רקע צלילי מנגינות בעתיקות .בסוף הסיור נתנסה בכתיבה בדיו על קלף ונכין  קמע אישי עם ברכת הכוהנים -כפי שנהגו לשאת יהודים בימי בית שני . במהלך הסיור התיאטרלי נפגוש, במוחמד א-דיב , נער בדואי שנכנס למערה חבויה במצוקים ומצא בה כדי חרס עתיקים ובהם סוד בן 2000 שנה ונצא למסע בעקבות סוחרי עתיקות, סוכני מוסד, ציידי אוצרות וארכיאולוגים, שכולם רוצים לשים את היד על דבר אחד - המגילות הגנוזות של קומראן.
היכן: פארק  ( גן לאומי )  קומראן

מתי: שבת 31.12  סיורים מומחזים יתקיימו בשעות:  10:00, 12:00 ו-14:00                                    

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

עוד באתר: חוברת "פקחים צעירים" לכל המשפחה. מטיילים בשמורה עם חוברת ההפעלות והמשימות והופכים לפקחים צעירים השומרים על ערכי הטבע והמורשת. ניתן להוריד את החוברת כאן או לרכוש באתר (עלות החוברת 10 ₪).   

 

סיור מדליק עם בני האור בקומראן 

סיור חווייתי בין עתיקות היישוב העתיק מימי בית שני ששכן בצל מצוק ההעתקים המרשים. נצפה בסרט על האתר והסביבה נסייר במוזיאון המציג את הממצאים הארכיאולוגים ונשמע על כת 'היחד', מגילות ואוצרות גנוזים במערות . 
היכן: פארק (גן לאומי) קומראן 
מתי: ראשון עד חמישי  25-29.12 בשעות 12:00 – 13:30. הסיור יצא מהכניסה לאתר.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

 

 

LOGO_FINAL_RGB-01כתובות בשטיח מאבן בשומרוני הטוב

סיור בעקבות כתובות במוזיאון הפסיפסים באתר השומרוני הטוב. על הדרך הראשית בין ירושלים לים המלח, ממוקם אתר "השומרוני הטוב" בו נמצא מוזיאון מקסים האוגד בתוכו מגוון פסיפסים מרחבי יהודה ושומרון וממצאים ארכיאולוגים נוספים, המספרים סיפור מרתק של מעשה חסד ועזרה לזולת, אחווה רעות וסובלנות בין אדם לחברו.סיפור שהפך לסמל מושג וגם חוק. 

היכן: אתר השומרוני הטוב

מתי: שבת 24.12 בשעות 14:00 - 15:30.

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה, חינם למנויים.

בנוסף ניתן לסייר בכל יום באתר ובמוזיאון בהדרכה עצמית (בעזרת מערכת הדרכה קולית).  
 

 

נר שמן ופתילת מדבר בעיינות צוקים

בעבר השתמשו בנרות שמן לתאורה והפתיל נוצר מחומרים טבעיים שונים כגון פשתן גומא או סיבים. לכבוד חנוכה נצא לטיול "בשמורה החבויה" המסתתרת בין מעיינות וצמחייה עשירה ונערוך הדלקת חנוכייה מסורתית בחנוכייה מיוחדת עם הצמח "פתילת המדבר הגדולה". הדלקת הנרות תתקיים בכל יום בשעה: 15:30.

היכן: שמורת טבע עיינות צוקים

מתי: ראשון עד ראשון 25.12–1.11 בשעות 10:00, 12:00 ו-14:00.  

ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

 

משחק מטמון חנוכה בשומרוני הטוב

משחק משימות בעתיקות וחוויה מגבשת ותחרותית לכל המשפחה: בין העתיקות מוצפנים רמזים, חידות ומשימות המובילים לחלקי הפסיפס שהחביאו שודדי עתיקות במנוסתם. כדי לזכות בהם ולהרכיב את פסיפס המנורה מחדש, עליכם לצאת למסע חווייתי ומגבש אל העבר וכנגד הזמן. למשימה הזו נדרש אומץ לב, חושים חדים, משפחה וחברים ו-waze...  

היכן: מוזיאון השומרוני הטוב ומנזר אוותימיוס .

מתי: שבת 24.12 בשעות 11:00 – 14:00.

בהרשמה וללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר השומרוני בלבד ! , חינם למנויים .