פניה למוקד מוקד נגישות

ניוז לטר המועצה פברואר 2018

תושבים יקרים,

במסגרת שיפור השירות וחיזוק הקשר בין המועצה והתושבים, נציג בפניכם בכל חודש את הנעשה במועצה בחודש שקדם לו.

אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו ולשתף אותנו בנעשה ביישובים ולפנות אל המועצה במסגרת המחלקה לתלונות הציבור וכן ביום הקבלה הקבוע של ראש המועצה: יום ראשון החל מהשעה 12:00 בתאום מראש.

 


תחבורה במגילות: החודש התקיימה פגישה עם השר ישראל כץ, שר התחבורה.

במסגרת תכנית החומש לאיו"ש, יש כוונה לשפר את כביש 90 וכביש 1 במרחב המועצה. הפרויקטים שמופיעים בתכנית העבודה של משרד התחבורה הם הגדלת מעביר המים בנחל קדרון, הסדרת צומת אבנת והסדרת צומת עינות צוקים וצומת הלידו, ביצוע רמזור בצומת אלמוג, כביש 90 הישן לורד יריחו ועוד. המועצה עוקבת יחד עם משרד התחבורה על הוצאת הפרוייקטים אל הפועל.

החלטת הממשלה – עוטף ים המלח במסגרת המאמצים לקידום אישור החלטת הממשלה הנ"ל, נפגש החודש ראש המועצה עם שר האוצר ח"כ משה כחלון וקיבלת את ברכתו ותמיכתו באישור ההחלטה הנ"ל.

ההחלטה צפויה לעלות לאישור הממשלה בשבועות הקרובים.

גזבר ומזכיר המועצה:

פרוטוקול מליאה מס' 2 (2018) זמין עבורכם עכשיו באתר המועצה או בלחיצה כאן

חינוך

בית הספר מגילות (כתבה: דנית מחלב)

גינת הירק בגן קדם - החטיבה הצעירה מגילות

במתחם הגן הוקמה גינת ירק מגוונת בסיועם של אודי, נפתלי , דרור, אסף הרשטיג וניצן ניסלר. ילדי הגן שתלו בערוגות המסודרות ירקות שונים וגם הכינו קישוטים מחומרים ממוחזרים ואפילו דחליל שישמור על הגינה. לאחרונה עלה וצמח התרד והילדים קטפו את העלים, שטפו וחתכו והכינו פשטידת תרד במטבח של הגן.  כל ילדי הגן טעמו ונהנו מפרי עמלם המשותף.

 

פורים של נתינה

ערך הנתינה מואר בזרקור בחודש זה בביה"ס מגילות. במהלך כל השנה נמשכים פרויקטים שונים של תרומה וקשר עם הקהילה, אך החודש הוא חודש שיא של הנושא.

לקראת יום המעשים הטובים כיתה ד' נסעו למרכז שלוה לילדים עם תסמונת דאון. הכיתה קנתה יחד ערכות יצירה לפורים וכל תלמיד ותלמידה ישבו והכינו כובעי ליצנים עם ילדי הגן של מרכז שלוה. הכיתה והמחנכת שרית שמחו מאוד מיכולתם לתת ולהיות משמעותיים לילדים אחרים ולהעניק חום, שמחה ואהבה.

לכבוד פורים אספו כל ילדי ביה"ס כסף למשלוחי מנות שקנייתם הם תרומה לחקר מחלת דושן, מחלת ניוון שרירים, ולעזרה לעמותת "חיים לאלון" – התומכת באלון, ילד המתמודד עם מחלה זו.

מאחלים שלכולם יהיה פורים שמח ומבדח!

מפגש הורים עם בן מנהל ביה"ס עין גדי:

 

ביום שלישי האחרון נפגשו כ- 40 הורים, מדריכי נוער ואנשי חינוך עם בן מנהל ביה"ס ואודי איזק מנהל מח' החינוך במועצה.

הפגישה נועדה לקבלת עדכונים ולמתן במה לשיח בונה אמון בין ההורים לבין צוות בית הספר.

בכוונתנו לקיים פגישות נוספות מסוג זה.

הורים שמעוניינים להיות מעורבים יותר מוזמנים להצטרף להנהגת ההורים ולהיות חלק פעיל בתהליך ההתחדשות של בית הספר התיכון האזורי.

 

כנס מדריכי נוער

החודש יצאו מדריכי הנוער של היישובים, ביחד עם מורן אברשימי רכזת פעילות הנוער האזורית, ליומיים של למידה בכנס המרחב כפרי השנתי

שמארגנים תנועות הנוער ביחד עם מנהל חברה ונוער והתנועה הקיבוצית .

נושא הכנס השנה היה "התחדשות החינוך הבלתי פורמאלי ,לכנס הגיעו כ- 400 מדריכי נוער, רכזי נוער ומנהלי יחידות נוער מכל הארץ.

במשך יומיים הקיפו המדריכים את הנושא מכמה כיוונים בקבוצות קטנות של עשרים עד שלושים מחנכים.

כן, מדריכי נוער הם מחנכים. כולם יושבים יחד בקבוצות, כולם מנהלים שיח מכבד ולכולם מכנה משותף אחד: אנשים שבחרו לעבוד עם נוער.

אין ספק שכנס כזה מחדש כוחות לקראת עשייה חשובה עם רעיונות חדשניים.

 

הנוער העובד והלומד – קן צפון ים המלח:

ביום שבת ה10.2 יצאנו לטיול בנוער העובד והלומד עם השכבה הצעירה בקן, וגילינו שלא חייבים להתרחק מהבית כדי להינות מטיול מאתגר ומנוף יפה. בטיול עשינו בישולי שדה טעימים ותחנות מהנות ובסופו קיבלו החניכים סווצ'ר כצ'ופר מפנק של סוף הטיול. אנו מצפים לטיולי פסח המתקרבים אלינו בהם נלון מחוץ לבית, וכל שכבה מטיילת באיזור אחר בארץ - שכבות ד'-ז' יטיילו באזור בית שמש, שכבה ח' תצא למסע עוטף ישראל באזור שדרות, שכבה ט' תעשה את המסע המסורתי "העלייה לתל חי", שכבה י' תצא לטיול  ניווטים כקבוצה באזור הכנרת ושכבה י"ב תקיים טיול עם גרעינים החדשים שלהם.  

לפרטים על הטיולים השונים אפשר לפנות לרוני טורקניץ - במס' הטלפון 0506407306 או במייל

 roniturkeni@gmail.com

פעילות התנועה מתקיימת בקיבוץ קליה מידי שלישי בין השעות 14:00-17:30  

כולם מוזמנים להיות חברים בנוער העובד והלומד, תמיד אפשר להצטרף

בינוי ותשתיות

הסתיימו העבודות בכביש 90 על מעביר מים מתחת לכביש בנחל קומראן בעלות של 14 מליון ₪ במימון "נתיבי ישראל". הפרוייקט הבא של החברה במרחב מגילות הוא מעביר מים בנחל הקדרון (יצא לביצוע בחדשים הקרובים).

בט"ו בשבט חגגו בטקס נטיעות משותף בשכונה הקהילתית בקיבוץ קלי"ה את פתיחתו של פארק השעשועים שהוקם שם.

פרוייקט שיפור חזות היישוב:

ורד יריחו: העבודות הסתיימו ומיד עם מתן אישור מכון התקנים ולרשות התושבים יעמוד מתחם פנאי וספורט מרשים ומושקע.

בית הערבה: הסתיימו עבודות הפיתוח, שבילים ומדרכות לאמפי למופעים ופארק שעשועים והחלו עבודות הצבת מתקני המשחקים לפארק השעשועים החדש.

אלמוג: עבודות הפיתוח בקיבוץ בעיצומן. הובאו מתקני המשחקים לקיבוץ ומתבצעות עבודות להקמת פארק שעשועים לרווחת התושבים.

מגרש כדורגל בית הספר מגילות: החלו עבודות ההקמה במקום. צפי לפתיחה: מאי 2018

בטחון:

כלי גובה במצפה עלה באש בתחילת פברואר. מתנדבי  המועצה רבש"צים וצוות המטע כיבו את השריפה עם גרורי הכיבוי החדשים שהועברו לאחרונה ליישובים.  לכלי נגרם נזק כבד לא היו נפגעים בנפש.

 

מורשת צפון ים המלח

ליאורה אלון, מילדי השכונה העברית של חברת האשלג, ביקרה עם בני משפחתה במועצה.

ליאורה פונתה בגיל 9 במטוס עם שאר ילדי השכונה ב 19 למאי 1948. הפינוי היה מהיר, ורוב המשפחות לא יכלו לקחת איתן תמונות מסמכים ומזכרות. ליאורה זוכרת ילדות נהדרת על חוף ים המלח. חוץ מזכרונות נותרו לה מעט תמונות, שאחת מהן תלויה אצלנו במועצה.  

תיירות:

 יריד התיירות השנתי IMTM

במסגרת שיתוף הפעולה עם מ.א. תמר ומיתוג משותף  של "ארץ ים המלח" , השנה הייתה למגילות נוכחות מרשימה בכנס התיירות הבינלאומי  IMTM שהתקיים כבכל שנה בגני התערוכה בתל אביב.

 בכנס הייתה חשיפה לכלל תיירני שתי המועצות, לבתי העסק הגדולים והמוכרים במועצות כמו כפרי הנופש, בתי מלון, חופים וגם ליזמים הפרטיים כמו צימרים, מסעדות, ארוחות ביתיות, מטפלים, סדנאותסיורים חקלאיים ואטרקציות נוספות.

 השנה התמקדנו בתיירות הכפרית אותה הצגנו לקהל הרחב שהגיע ליריד. המטרה הייתה להנגיש ולחשוף את כל תיירני ים המלח לכל ארכו לסוכני התיירות, מורי דרך, וגופים.

 

אין ספק ששיתוף הפעולה בין 2 המועצות העצים את מיתוג ים המלח בפני הבאים, הדוכן של ארץ ים המלח היה ססגוני מאיר ומסביר פנים לכל המתעניינים הרבים שעצרו לשאול על ים המלח על האפשרויות הרבות ולקבל גם חומר כתוב.

אנו תקווה שכל חשיפה כזו שמפגישה את הציבור עם הפנים של ים המלח תעודד עוד ועוד אנשים לבקר אצלנו ולהגדיל את מספר התיירים המגיעים לכאן בכל שנה

מול הים... מועדון עסקי נשי

יש במגילות  נשים מדהימות, יצירתיות עם רעיונות עסקיים מופלאים.

אז לא הגיע הזמן שנכיר?

נפרה אחת את השנייה, נדבר על מה שהולך ועל מה שמציק,

ניצור שיתופי פעולה עסקיים, נלמד איך לקחת את העסק עוד צעד אחד קדימה.

מועדון עסקי נשי – נפגש אחת לחודש בדיוק בשביל זה!

הכנו מפגש ראשון מרתק   שיתקיים בתאריך 20.3.18 בין השעות 09:00-12:00ועכשיו מחכות רק לך.

לפרטים נוספים ולהרשמה לחץ על התמונה

תהילה- 052-3848340

צמיחה דמוגרפית:

במסגרת תכנית שנתית להכשרה והתמקצעות צוות רכזי הקליטה האזורי, יצא החודש פורום רכזי הקליטה מחוזק בחלק ממנהלי הקהילות, לביקור והשתלמות במועצה האזורית גליל עליון. המועצה הצפונית ארחה את הצוות בליווי ירון לינדמן, מנהל הצמיחה הדמוגרפית בתנועה הקיבוצית ובהובלת הגב' נורית אשל מנהלת המחלקה לצמיחה דמוגרפית בגליל עליון.

במסגרת הסיור התוודענו לפעולות המחלקה לצמיחה דמוגרפית וקיבוצי המועצה וביקרנו גם בקיבוץ שניר שם נפגשנו עם צוות הקליטה ושמענו על התהליכים הקהילתיים לחיזוק הקשר בין הנקלטים לקהילה. היה מעניין ומעשיר.

 

במסגרת אותה התכנית השנתית להכשרת העוסקים בתחומי הצמיחה הדמוגרפית, יצאה נציגות מהמועצה ומקיבוץ בית הערבה לקורס צמיחה דמוגרפית שהחל החודש במכללת ספיר, בשותפות עם התנועה הקיבוצית.

פיקוח, תברואה, וטרינריה, הסעות תלמידים ואיכות סביבה:

 

במהלך חודש אפריל 2018 יוצבו בכל יישובי המועצה פחים כתומים למחזור אריזות. הצבת הפחים תלווה בקמפיין הסברתי ובמערך מידע מקיף לכלל תושבי המועצה.

הפחים הכתומים יוצבו בסמוך לכל פח אשפה ביישובים. סך הכל 43 יחידות ברחבי המועצה.

מערך פינוי פסולת אלקטרונית במגילות

המועצה האזורית מגילות חתמה על הסכם לאיסוף ופינוי פסולת אלקטרונית, עם חברת "אקומיוניטי": תאגיד חברתי למחזור פסולת אלקטרונית.

במסגרת בניית המערך ישנן מספר פעולות שיש לבצע, על מנת שאיסוף ופינוי הפסולת האלקטרונית יצליח ובכך נעבה את מערך המחזור המועצתי מארבעה לחמישה זרמי פסולת.

פעולות המועצה וחברת אקומיונטי:

1 – אספקת מכלי מחזור לאיסוף סוללות משומשות שיוצבו במבנה המזכירות של כל יישוב.

2 – מעקב אחרי כמות הפסולת הנאספת במרכזי האיסוף בכל יישובי המועצה.

3 – הזמנת משאית וביצוע פינוי של הפסולת הנאספת במרכזי האיסוף.

4 – הזמנה והתקנת שילוט ייעוד למרכזי האיסוף.

5 – אספקת חביות למרכזי האיסוף לטובת אחסנת סוללות משומשות.

פעולות הנהלת היישוב:

1 – בניית מרכז האיסוף ע"י גידור מתחם בגודל 2.5 על 2.5 מטר עם שער בקר.

2 – שינוע הסוללות שייאספו במבנה המזכירות למרכז האיסוף ביישוב.

פעולות התושבים:

1 - להקפיד לא לזרוק פסולת אלקטרונית לפח האשפה אלא למרכז הייעודי לאיסוף הפסולת הנ"ל

2 - פסולת כגון מכונת כביסה, מייבש כביסה, מדיח, תנור, טלוויזיה ומזגנים, כנגזרת מגודלם ואופי הפינוי שלהם, יש להניח על משטחים במרכז האיסוף.

מחלקת תרבות

שוק איכרים בקלי"ה- שיתוף פעולה של המועצה עם קיבוץ  קלי"ה בחג ט"ו בשבט המלבלב.

זה כבר הפך למסורת – שוק איכרים או בשמו החגיגי "יריד ט"ו בשבט" התקיים ברחבת הדשא של הקיבוץ עם דוכני תצוגה של אמנים מקומיים וגם חיצוניים, דוכני אוכל, דוכני יצירה והפעלה לילדים ועמדת קפה מפנקת לקהל הרחב שהגיע מיישובי המועצה ומחוצה לה. השמש גם היא האירה פנים לבאים שהסתובבו בין הדוכנים, טעמו, קנו, שתו קפה עם עוגה וכל זאת לצד קולות צוהלים של הילדים שקפצו על המתנפחים המיוחדים שהביאו עבורם.

זה היה מפגש ססגוני מהנה ומאד קהילתי.

 

אחד משלנו- אדריאן ברסקה

והפעם היה זה אדריאן ברסקה מקיבוץ אלמוג, כלכלן ובנקאי, יועץ השקעות, יועץ פיננסי שסיפר לנו כיצד אפשר להשקיע את הכסף שלנו ולהרוויח ממנו..

המפגש התקיים בקיבוץ אלמוג , למדנו מושגים מעולם הבורסה שבעבר תמיד נשמעו לנו כמו סינית, איך לזהות את רמת הסיכון ואיך דרך הבנה זו נשקיע את כספנו בצורה הכי טובה. הבנו שאחרי כל ירידה צפויה גם עלייה.

אין ספק שזהו עולם מרתק שקורץ לכולנו ללמוד ולהעמיק בו יותר ומי יודע אולי אפילו להרוויח עוד קצת ...

טורניר כדורסל- כ-80 שחקנים, שחקניות, בני נוער ומבוגרים התכנסו ביום שלישי האחרון באולם הספורט בקיבוץ קליה, לאחה"צ של טורניר כדורסל הראשון של מגילות, שהופק ע"י מחלקת הספורט של המועצה.

הטורניר התקיים במסגרת הפעילות השנתית של מחלקת הספורט החדשה של המועצה, אשר הוקמה השנה במועצה בהובלת מורן אברשימי. 

הטורניר כלל כעשר קבוצות מיישובי מגילות, מועצה אזורית תמר ואף ממקומות עבודה שהתמודדו ביניהם במשחקי כדורסל מרתקים ומותחים ובתחרות שלשות.

לטורניר הגיע קהל רב שעודד את קבוצתם לאורך כל הטורניר, בהפסקה בין המשחקונים נערכה תחרות שלשות בה השתתפו 24 משתתפים מהקבוצות השונות ואף מהקהל. לאחר תחרות מותחת במיוחד זכה גיא מקיבוץ עין גדי לאחר שקלע במקום הראשון.

לאחר סיום תחרות השלשות ולאחר שעתיים וחצי של משחקונים זכו במקום הראשונים הקבוצות:

דור המשך מגילות, אבנת, נוער עין גדי ומבוגרי תמר שהמשיכו לטורניר קצר על המקום הראשון....

בסיום הטורניר נערך טקס הענקת הגביעים למקומות 1-2-3-

במקום הראשון זכו- מבוגרי תמר

במקום השני זכו- יישוב אבנת

במקום השלישי זכו- דור המשך מגילות

יישר כח לזוכים ולמעודדים! נתראה בטורניר הבא!

חודש מרץ מביא איתו שפע של אירועים:

2.3.18 – להכיר את השכנים סיור בפזורה הבדואית

9.3.18 – חגיגות יום האישה במגילות

14.3.18 –  יום המדע במכון מחקר מצדה

21.3.18 הצגת ילדים: דנידין וספינת המעפילים

22.3.18 – שלום שבת- קבלת שבת עם משה להב, ג'קי לוי וקובי אריאלי

פרטים על כל האירועים נמצאים באתר המועצה.

נולדו החודש במגילות:

מזל טוב לשירן וניצן ניסנלר מקיבוץ אלמוג להולדת הבן!

מזל טוב לתום ואשחר רגב מקיבוץ קלי"ה על הולדת הבן ירדן!


תושבי המועצה \ נציגי יישובים המעוניינים לשלוח עדכונים או לכתוב לניוז לטר, מוזמנים לפנות ללירון klita@dead-sea.org.il

לתלונות הציבור:
איריס שש כוכבי, מבקרת פנים והממונה על תלונות הציבור  02-9945000 או irisc@dead-sea.org


אנחנו מזמינים אתכם להתעדכן באופן שוטף בפייסבוק המועצה "מועצה אזורית מגילות ים המלח"

ולהירשם לקבלת ניוז לטר המועצה באופן קבוע אליכם למייל, באתר המועצה בכפתור "הרשמה לעדכונים"

www.dead-sea.org.il | 02-9945000 | 

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft