פניה למוקד מוקד נגישות

ניוז לטר המועצה נובמבר 2018

מידעון המועצה לסיכום חודש נובמבר  2018

תהליכי תכנון במגילות

החלטת הממשלה לעוטף ים המלח מגדירה תהליכי תכנון משמעותיים לאזור הן בתחום התכנון התיירותי והן בתחום תכנית אב לעשורים הקרובים. במועצה פועלים צוותים בנושאים השונים המובילים את תהליכי התכנון הללו בתחומים השונים ומטרתם לייצר מגוון רחב של תכניות שיישומן ייצא לפועל בשנים הקרובות. במסגרת התהליכים הנ"ל יופעלו גם תהליכי שיתוף ציבור שייקח חלק בתכנון המרחב לטווח הקרוב והרחוק.

פירוט התכניות:

תכנית אב כוללנית במימון מלא של משרד השיכון למרחב מגילות עד 2048,  במסגרתה יבואו לידי ביטוי צרכי היישובים וצרכי האזור במגוון נושאים כגון: צירי תחבורה, מבני ציבור, שרותי מסחר ואזורי תעסוקה, צמיחה דמוגרפית וכו'.

תכנית תיירות כוללת למגילות: בהובלת חל"י – החברה להגנת ים המלח, המתכננת אזורי תיירות ברחבי המועצה כולל תכנון משולש ורד יריחו והמתחם התיירותי החדש במצפה שלם. התכנית תהיה סטטוטורית ומתוקפה ניתן יהיה להוציא בהמשך היתרי בניה לביצוע.

תכנית שטחים פתוחים במימון משרד החקלאות:  במסגרתה יוגדרו השטחים הפתוחים ושטחי החקלאות במרחב וכן יוגדרו שטחים לשמירה על ערכי הטבע בהם.

החלטת הממשלה:

דיון שלישי התקיים החודש בוועדת ההיגוי  להוצאה לפועל של החלטת הממשלה לסיוע ליישובים ורשויות באזור ים המלח. ראש המועצה הציג בוועדה את התכנית המועצתית לשימושים לתקציב של 25 מלש"ח לאורך 5 שנים שיתוקצבו על ידי משרד הפנים למועצה האזורית מגילות . התכנית שהוצגה לוועדה אושרה במלואה.

להלן השימושים שהוצגו:

 

קובי אלירז – עוזר שר הבטחון לענייני התיישבות, סייר החודש בליווי ראש המועצה, באזורנו.  הביקור נועד להבהיר מול משרד הביטחון את נושא העברת השבט הבדואי מאזור חאן אל אח'מר אל מתחת ליישוב ורד יריחו, כפי שתוכנן על ידי המנהל האזרחי.

אריה כהן, ראש המועצה האזורית מגילות מתנגד בתוקף להעברת ההתיישבות הנ"ל אל מתחת ליישוב ורד יריחו והביע התנגדותו בסיור הנ"ל וגם קודם לכן מול הדרג המדיני.

אלירז, עוזר שר הבטחון הבטיח בעת ביקורו לגנוז תכנית זו. בסיור ולאחריו נבחנו חלופות נוספות, מרביתן אינן בתחומי המועצה.

כביש 90

לאור רצף תאונות הדרכים המזעזעות להן היינו עדים בשבועות האחרונים לאורך כביש 90, הצטרף ראש המועצה, אריה כהן, לפורום כביש 90 המאגד את המועצות שיישוביהן פרוסים לאורך הכביש. כחלק מן הפעולות להגברת המודעות הציבורית לנושא, התראיין ראש המועצה לכתבה נרחבת בנושא השינויים שנדרשים בכביש במוסף סוף השבוע של ״ישראל היום״ ולערוץ הדיגיטלי של העתון.  לקריאת הכתבה לחץ כאן

בנוסף, אנו מציעים לתושבי מגילות לקחת חלק במיזם של המועצה האזורית "תמר" להכשרת "שומרי דרך":

על מנת להיערך אנו מבקשים ומעודדים כל נהג ותיק וצעיר להירשם בלינקhttp://shomrey.activetrail.biz/pt161
לאחר ההרשמה, בהתאם למספר הנרשמים, יפורסם מועד הכנס ומיקומו.

לפרטים נוספים ניתן לפנות בפייסבוק למיזם שומרי הדרך או במייל  achifa@rsa.org.il

גזבר ומזכיר המועצה:

מליאת המועצה:

החודש התכנסה לראשונה מליאת המועצה בהרכבה החדש, לאחר סיום הליך הבחירות.

ראש המועצה אריה כהן קיים מפגשים אישיים מקדימים עם כל אחד מחברי המליאה לצורך תיאום ציפיות והנעת תהליך העבודה המשותף.

נציגי היישובים במליאה:

קלי"ה – אפי מושקטו, איתי מאור, רונן בר אברהם

מצפה שלם – חיים לוי ושחר דרורי

בית הערבה – סוזי שלו

אלמוג – אילן בנוביץ' ורביב צחי

ורד יריחו – איציק דניאל ופרחית אלדן

אבנת – עמית וייס

 

בהצלחה!

חינוך

השירות הפסיכולוגי החינוכי במגילות:

 השפ"ח (שירות פסיכולוגי חינוכי) הינו חלק מאגף החינוך של המועצה האזורית מגילות ים המלח. ייעודו של השפ"ח הוא לקדם את רווחתם ואת בריאותם הנפשית של התלמידים במערכת החינוך במועצה. ייעוד זה מתממש בעבודת השפ"ח ברמת מערכת החינוך והקהילה, הפרט והמשפחה, בעיתות שגרה ובחירום.

עבודת השפ"ח מתבטאת בסיוע לצוותי החינוך באיתור מוקדם ובהתערבות פסיכו-חינוכית מותאמת לצרכי הילד ומערכת החינוך. במקביל הפסיכולוג החינוכי שותף בעיצוב תפיסת המסגרת החינוכית בכל הנוגע לרווחה ולבריאות הנפש של הילדים הלומדים בה. בנוסף, לשפ"ח יש נציגות קבועה בוועדות השמה, בוועדות זכאות ובוועדות מועצתיות נוספות (על פי צורך).

השפ"ח שם דגש על התפתחותו הרגשית של הילד, תפקודו החברתי והסתגלותו לחברה ולערכיה ומכיר בהשפעתם על מימוש יכולת הלמידה. השפ"ח נותן מענה לתלמידים, להורים ולצוותי החינוך בגני הילדים, בחטיבה הצעירה ובבית-הספר היסודי "מגילות" וכן לגורמים הקהילתיים במועצה. במסגרת תפיסת השפ"ח משולבות זו בזו הראייה הכוללנית והמערכתית יחד עם ראייה פרטנית של הילד ומשפחתו.

השפ"ח מחויב לסטנדרטים גבוהים של מקצועיות, אמינות ונגישות בעבודתו עם ציבור הפונים. השפ"ח מתחייב לשמור על סודיות המידע הרגיש הנמצא ברשותו ולהשתמש בו בהתאם לכללים הקבועים ב"חוק הפסיכולוגים" ובתקנון האתיקה של הפסיכולוגים.

לפרטים אודות דרכי יצירת קשר עם השירות הפסיכולוגי חינוכי לחץ כאן

כל פנייה תכובד בהקדם האפשרי                                 

בברכה,

ענבר שלו

פסיכולוגית חינוכית מומחית

 

מכינת מלח הארץ – מצפה שלם 

אנחנו מכינה קדם צבאית בעלת שתי שלוחות: שלוחת בנות שממוקמת בקיבוץ מצפה שלם ושלוחת בנים בקיבוץ עין גדי. זוהי מכינה שנתית הכוללת עשרה חודשים. השנה זהו המחזור הרביעי של שלוחת הבנות. במהלך שנת המכינה אנו לומדות על עצמנו, נושאים שיסייעו לנו בצבא ובהמשך החיים, מטיילות וחוות תהליך משמעותי.

אחת המטרות שהמכינה שמה לנגד עניה היא הכרת החברה הישראלית על כל רבדיה. הדבר בא לידי ביטוי ראשית דרך הרכב הקבוצה. ההרכב משלב בנות מכל רחבי הארץ- מצפת ועד באר שבע. בנוסף כל בת פה מגיעה עם רקע שונה.

במהלך השנה הקרובה נשתף אתכם בכמה מהחוויות שאנו חוות במכינה באמצעות המידעון החודשי ו"נתבל" בנימה אישית של אחת המכיניסטיות.

את שנת המכינה פתחנו בספטמבר בטיול פתיחה בו התחלנו להכיר אחת את השנייה. במהלך הטיול ישנו וטיילנו בהרי ירושלים ובמצוקי דרגות ובסופו הגענו לקיבוץ, שם תושבי הקיבוץ קיבלו אותנו בבריכה בהתרגשות רבה.

את יום כיפור ציינו יחד במכינה עם בוגרות ומדריכות מהמחזורים הקודמים.

בשובנו מסוכות חשנו מעט שגרה. חזרנו לשבוע שנושאו היה מדבר יהודה וים המלח ומטרתו הייתה להכיר ולפגוש את האזור בו אנו חיות. במהלך השבוע ביקרנו במפעל אהבה, שטנו בים המלח, טיילנו במצוקי דרגות ונפגשנו עם תושבים ותושבות מעניינים/ות מהקיבוץ.

במהלך שבוע זה גם השתתפנו בחגדיד, נפגשנו עם ילדי המועצה תוך כדי הפעלת התחנות, נהננו בהופעה של "בלקן ביט בוקס" וצבענו יחד את המבנים הירדנים. פעילותנו במהלך החגדיד היתה מאוד חוויתית ומהנה, שמחנו לעבוד עם הילדים ולפגוש תושבים/ות נוספים/ות מהמועצה.

כחלק משנת המכינה אנו יוצאות לסדרות- שבועות שטח. סדרת השטח הראשונה שחווינו הייתה סדרת הניווטים. במהלך הסדגרה למדנו מהו תוואי שטח, כיצד להשתמש במצפן ומפה. בסדרה חולקנו לחוליות של חמש וכל חוליה טיילה וניווטה יחד. שבוע ניווטים היה משמעותי עבורנו, למדנו על עצמנו, על הקבוצה שלנו, על הטבע והמדינה שבה אנו חיות.

לאחר סדרת הניווטים שבנו למכינה לשבוע שגרה בנושא דמוקרטיה. כחלק מהשבוע נפגשנו עם ראש המועצה אריה כהן, למדנו על מחלוקות שבדרך כלל מופיעות במועצות ויצאנו לבחור ולהשפיע בישובים שלנו.

מלבד הטיולים והלימודים אנו יודעות להציב לעצמנו אתגרים, לפני מספר שבועות יצאנו לרוץ את ריצת הלילה של תל אביב. רצנו כקבוצה- התחלנו יחד וחצינו את קו הסיום יחד- 10km . לריצה הצטרפו דודי ושרון שמש מהקיבוץ שהעלו את המורל הקבוצתי. ניתן להגיד כי הריצה לא הייתה פשוטה עבור רובנו ואף לחלקנו הייתה נראית בלתי אפשרית אך עמדנו בזה, למדנו כי ביכולתנו לעשות הרבה מעבר למה שאנחנו חושבות וכי עלינו להציב לעצמנו מטרות ולשאוף גבוה.

כחלק מההיכרות עם החברה הישראלית, בחודש האחרון יצאנו לסדרה "חברה ישראלית בנגב" שבנו כמה מחברות הקבוצה. במהלך הסדרה למדנו על המורכבויות בחברה הבדואית, ביקרנו בחוות בודדים, התנדבנו עם קשישים למדנו על סוגי התיישבויות ונפגשנו עם אנשים ונשים מעניינים/ות מהאזור. הסדרה הייתה משמעותית עבורנו, נפגשנו עם הפריפריה מקרוב, למדנו ונהננו.

כל זאת על קצה המזלג, נמשיך לספר בחודש הבא על אירועי חנוכה, שבוע עבודה וימי השגרה שלנו במכינה… :)

פינת יומני היקר

"ביום שלישי נסענו לתל-אביב לנייטראן

אני ממש פחדתי שאני לא אצליח לרוץ ואעצור את הקבוצה כי אנחנו רצות ביחד. כשהגענו קיבלתי על עצמי החלטה שלא משנה מה אני לא עוצרת פשוט ארוץ לאט. התחיל המרוץ והלך לי מדהים, בקבוצה היה מורל מדהים שרנו כל ה10 קילומטר ולא עצרתי בכלל שסיימתי ההרגשה היתה כמו של מנצחת הייתי בשיא שלי, הקבוצה מאוד עזרה בזה אני חורטת תמרוץ הראשון שלי כחוויה מדהימה והוכחה שאפשר לעבור את גבול היכולות".

בתיה, חניכת ״מלח הארץ״

 

הנוער העובד והלומד – קן צפון ים המלח

״חג המעלות״, החג שבו מציינים את עלית החניכים לשכבה חדשה בקן בתנועת הנוער העובד והלומד צויין החודש באמפי החדש  שבקיבוץ בית הערבה. את הערב שכלל פעילות לילית מדברית, טקס וכתובות אש הפיקו חניכי הקן הצעירים והבוגרים.

 

כפר הסטודנטים "קדמה" אלמוג (כתבה: אור טל ברון)

פתיחת שנה סוערת בכפר הסטודנטים !

החודש האחרון היווה תקופה מאתגרת של התחלות חדשות בכפר, והיה גדוש באירועים רבים הקשורים לשיפור הנראות של הכפר, לגיבוש ולהווי קהילתי. לצד הגשם, השיטפונות וקריסת הכביש שליוו את השבועות האחרונים, גם הפעילות בכפר הסטודנטים נפתחה בסערה עם אירועי ההפנינג'ה ופתיחת פאב "הקאמל" המופעל על ידי הסטודנטים בכפר, בהופעתה של האחת והיחידה - קורין אלאל


הפנינג'ה - הפנינג פתיחת שנה

בתאריך 6.11 בשעות הערב, על אף שיום למחרת התקיימו הלימודים כסדרם, התקבצו משפחות רבות מרחבי המועצה, להפנינג'ה מטורף ! בהפנינג זכו הילדים וההורים ליהנות משלל מתנפחים, לאתגר את עצמם בקיר טיפוס, להשתתף במשחקי כדור, להכין מד גשם, לאזור כוחות ולנשנש פופקורן ושערות סבתא, ולקנח עם פיתות בטאבון

הנינג'ות, קטנות וגדולות כאחד, חזרו הביתה לאחר שעתיים מהנות, עם תמונה למזכרת ועם חיוך גדול על הפנים. גם אנחנו...

הערב שכולכם חיכיתם לו... פתיחת "הקאמל" !

בערב יום חמישי 22.11, התקבצו רבים בפאב "הקאמל", וזכו להשתתף באירוע פתיחת השנה!

את מזג האוויר הקריר ששרר בחוץ, חיממה הופעתה המדהימה של הזמרת המוכשרת קורין אלאל, שכיבדה אותנו בנוכחותה. קורין שרה את מיטב להיטיה, עינגה את הנוכחים בסיפורים משעשעים ומרתקים כאחד, והפכה את ההופעה לחוויה מיוחדת. הפאב היה מלא עד אפס מקום ! 

בירה, יין, פופקורן ואדממה, הם רק חלק קטן מהליווי הלא-מוסיקלי אך הכרחי שליווה את ההופעה... היה (זן) נדיר !

מזכירים לכם, שבכל יום חמישי, הפאב נפתח כמיטב המסורת וכולם מוזמנים.

 

תודה רבה על ההירתמות ושיתוף הפעולה !

מחכים לראותכם באירועים נוספים

 


אירועי "יום המורה" (כתבה: מאיה היימן, יו"ר הנהגה הורית במגילות)
ביום שישי בסוף נובמבר לקראת חופשת חנוכה התקיים יום המורה גם במגילות. ההורים והתלמידים הביעו את הערכתם למורות ולמורים המשקיעניים שלהם
מועצת התלמידים בליווי המורה אילנית אירגנו בסודי סודות (בשיעורי אומנות עם יוליה) ברכות לכל הצוות. ביום שישי התלמידים הפתיעו את צוותי החינוך והעבירו פעילויות בכיתות.
הנהגת ההורים הבית ספרית העניקה לצוות הפסקה מפתיעה ומתנה צנועה (ספלים עם פינוק) לחדר המורים וארוחת בוקר עשירה.
תודה לאריה ואודי על עזרת המועצה במימון.
תודה גדולה ל 24 הורים מתנדבים שהחליפו את הצוות בגנים, בכיתות ובהפסקה כדי שהצוות יהנה מארוחת הבוקר וההפסקה.
תודה ענקית לכל צוות ביה"ס שבשגרה משקיע המון כדי שהילדים של כולנו יקבלו יחס חם, ילמדו ויהנו ממפגש יומיומי של כל הקהילות במגילות!
 


מורשת – צפון ים המלח

האלוף (מיל) שלמה אראל נפטר בגיל 97. שלמה היה חלק בלתי נפרד ממחנה העובדים המתישבים בצפון ים המלח בשנות ה-40. הוא ניהל ביד רמה את צי כלי השייט של חברת האשלג, ובלעדיו אי אפשר היה לקיים את המפעל בסדום אליו הובילו רק סירות, כי לא היתה דרך לאורך החוף.

 

שלמה הוביל את מבצע כיבוש עין גדי ומצדה בדרך הים בסוף מלחמת העצמאות, המשיך בשירות הצבאי עד למטכ"ל והיה מפקד חיל הים במלחמת ששת הימים.

 

יוסי לנגוצקי, בנו של מוסיה לנגוצקי המתיישב הציוני הראשון בים המלח הספיד את שלמה בלוויה. יוסי ביקש להפיץ לתושבי חבל ים המלח את ההספד.  

לקריאת ההספד לחץ כאן

 

אודי איזק

מנהל מח' חינוך.

איך מצטרפים?

שומרים את המספר 050-8881549

שולחים הודעה למספר ומבקשים להצטרף לרשימת התפוצה!

רווחה ושירותים חברתיים:

קול קורא להגשת פרויקטים ויוזמות קהילתיות (כתבה: מעין סימון)

"יום מעשים טובים" שיתקיים השנה ביום שלישי, 2.4.19, הוא יום שיא המסכם פעילות מתמשכת של עשיית טוב, המתקיימת לאורך כל השנה ומקדמת את הקשר הקהילתי, מגדילה ערבות הדדית ומרחיבה מעגלי התנדבות.
יום זה הינו פרויקט הדגל של עמותת "רוח טובה" המחברת לאורך השנה בין יחידים וקבוצות המבקשים לתת מעצמם לבין עמותות וגופים הזקוקים למתנדבים כדי לממש את מטרותיהם.

אנחנו מזמינים אתכם להגיש הצעות לפרויקטים אותם תרצו להוציא אל הפועל ביום מעשים טובים.

אילו סוגי פרויקטים ניתן לבצע?

  1. פרויקט חד פעמי - פרויקט המתחיל ומסתיים ביום מעשים טובים ומקדם את ערכי הסולידאריות, התנדבות וקהילתיות.
  2. פרויקט תהליכי הכולל פעילות ייחודית ביום מעשים טובים – פרויקט הכולל מספר מפגשים אשר מקדם עשייה קהילתית-חברתית סביב נושא משותף.

להלן עקרונות מנחים לפעילויות ביום מעשים טובים:

  • על הפרויקט לקדם ערכים של התנדבות, ערבות הדדית ושייכות קהילתית.
  • תינתן עדיפות לפרויקטים תהליכיים.
  • פרויקטים בהשתתפות אוכלוסיות מגוונות בטווח גילאים רחב.
  • פרויקטים הפתוחים להשתתפות הקהל הרחב.
  • פרויקטים הכוללים מספר רב ככל האפשר של משתתפים ומתנדבים.
  • השתתפות במשאבים כגון תקציב (צנוע), פרסום, חולצות וציוד.

הבהרה: עמותת רוח טובה והמועצה אינן מתחייבות להעניק לפרויקט סיוע תקציבי. כל בקשה לסיוע תקציבי תבחן בהתאם לעקרונות המנחים ולאישור העמותה.

רעיונות ופרטים נוספים ניתן למצוא באתר האינטרנט של עמותת רוח טובה:

http://www.good-deeds-day.org.il

במסגרת ההיערכות המועצתית לקראת פעילות היום ולקידום יצירת חיבורים לפעילות הארצית התקיימה פגישת סיעור מוחות. בפגישה השתתפו תושבים נציגי מועצה, ביה"ס וכפר הסטודנטים. הועלו רעיונות ויוזמות וחלקם כבר יצאו לדרך בהובלת המשתתפים.

אז אם אתם רוצים לעשות טוב השנה, תהליך, מפגש בין אנשים, שותפויות,
אם אתם מחפשים שותפים לעשיית הטוב, אם אתם רוצים להגשים חלום-

מוזמנים להצטרף לעשיית הטוב. להגשת הבקשות, יש למלא את הטופס הנמצא באתר המועצה או בלחיצה כאן ולשלוח למייל: maayan@dead-sea.org.il  עד לתאריך 13.12.18

לשאלות: מעין סימון – רכזת עבודה קהילתית והתנדבות , מחלקה לשירותים חברתיים, מועצה אזורית מגילות 052-2373003.


פעילות פנאי פלוס לבני 50+ במועצה אזורית מגילות. כי 50 זה הפלוס החדש! (כתבה: מעין סימון)

פעילות "פנאי פלוס" לבני 50+, תושבי מגילות יוצאת לדרך!

הגעתם לגיל 50 או שעברתם אותו?

אתם כבר לא חייבים לחפש רחוק! מגיע לכם ליהנות, לפרגן לעצמכם, להיפגש עם עצמכם, עם בן הזוג או עם חברים, כאן ליד הבית.

 במגילות הוקם צוות היגוי, "פנאי פלוס", אותו מרכזת מעין סימון, עובדת סוציאלת קהילתית מהמחלקה לשירותים חברתיים בשיתוף עם נציגי יישובים, ומחלקות נוספות רלוונטיות במועצה. תכלית צוות ההיגוי וצוותי העבודה במסגרתו לפתח מקומות מפגש ותכנית שנתית לפעילות ייעודית לבני 50+, סביב תכנים שמעניינים את המשתתפים. 

בתכנית אחת לשבוע פעילות קבועה ועשירה בשעות הבוקר שתכלול פילאטיס, ארוחת בוקר קלה, הרצאת העשרה וחוג אומנות בורד יריחו

אחת לחודש מתוכנן "בר דעת" - הרצאה מרתקת על בירה בפאב בנושאים שיבחרו ע"י צוות ההיגוי בפאב של קלי"ה בשעות הערב.

ואחת לחודשיים לערך יתקיימו טיולים בימי שישי של "קהילה מטיילת". טיול ראשון: יום ו' 9/11 נערך לנחלת שבעה בירושלים. השתתפו 29 חברים מהמועצה ונהנו מקפה ומאפה בבוקר, ביקור בשני מוזיאונים ייחודיים וחדשניים וסיור מודרך בשכונה.

למה +50?

כי הילדים כבר גדולים ואולי עזבו את הבית, אבל אתם עדיין תומכים בהם. ואולי ישנם הורים מתבגרים שנתמכים גם הם ואתם בשביל כולם. או שמצד שני, התפנה לכם זמן, הילדים עזבו את הבית או שפרשתם לפנסיה מוקדמת; וזו הזדמנות לעשות לעצמכם בזמן הפנוי שנוצר, או לפנות פסק זמן, גם בשביל עצמכם, ליד הבית.

אנחנו מזמינים אתכם לקחת חלק בבניית הפעילות, להציע רעיונות, מוזמנים להצטרף לצוות ההיגוי אנחנו כאן בשבילכם להקשיב,  וביחד אתכם,  לתכנן,  לבנות,  להיפגש,  לעשות,  וליהנות.

או שאפשר להיכנס לקישור בכדי להצטרף לקבוצת ה WhatsApp של "פנאי פלוס", להתעדכן ONLINE ברעיונות והזדמנויות, מפגשים ותחביבים במועצה ובסמיכות לה: (להצטרפות לקבוצת ה WhatsApp   לחץ על הקישור)  https://chat.whatsapp.com/H5xWfjZci11Es2KtG7NWWN

ניתן לפנות בכל שאלה למעין סימון  - 052-2373003,  maayan@dead-sea.org.il (רכזת עבודה קהילתית והתנדבות במחלקה לשירותים חברתיים במועצה אזורית מגילות).

כי 50 הוא הפלוס החדש במגילות!

 

תרבות, תיירות ופנאי:

פסטיבל יוצא לאור – חנוכה 2018

לכל הפרטים, לתשלום והרשמה – לחץ על התמונה

פיקוח, תברואה, וטרינריה, הסעות תלמידים ואיכות סביבה:

במסגרת מהלך מועצתי נוסף בתחומי איכות הסביבה וחינוך לאקולוגיה (מח' איכות סביה ומח' חינוך)  פוזרו בגני הילדים במגילות פעמוני האכלה ושתיה לציפורים וכן משקפות. זאת על מנת לאפשר לילדי הגנים לצפות בציפורים במהלכן הטבעי ולהתחבר לטבע המקיף אותנו.

טיפול במחלת הלישמניה במגילות:

במסגרת פעולות המועצה להתמודדות עם מחלת הלישמניה (שושנת יריחו) במרחב, התקבלה תמיכה מהמשרד להגנת הסביבה , במסגרתה בוצעו מספר פעולות:

הדברה פיסיקלית: סילוק שיחי המלוח על מנת להרחיק פסמונים ממקומות יישוב

הדברה ביולוגית: הצבת תיבות קינון לתנשמות אשר מפחיתות באופן טבעי את קהילת הפסמונים במרחב

פעולות הדברת זבוב החול עצמו לאורך הגדר ההיקפית של היישובים.

 

הדברת יתושים באזור:

באופן תדיר פוזרו ומפוזרים מכלי הדברה בגבים לאורך הנחלים במרחב המועצה, זאת על מנת להפחית קיומם של יתושים אשר מתרכזים סביב מקווי מים; זאת בנוסף על הפעולות המתבצעות באופן שגרתי לניטור מקורות מים עומדים במרחב בכלל ובמטעי התמרים בפרט.

נולדו החודש במגילות:

מזל טוב לליהיא ונבות שוהם מאלמוג להולדת הבת מתן!

מזל טוב לדן ומיכל מקיבוץ אלמוג להולדת הבן עמוס!

מזל טוב לסתיו ובני לשץ מקלי"ה להולדת הבן!

מזל טוב לגיל ומאור דדון מקלי"ה להולדת הבת!

מזל טוב למירי ועידו גדות מקדם ערבה להולדת הבת יסמין!

מזל טוב לניצן ודותן דהמן ממצפה שלם להולדת הבת יעל! וגם לסבא וסבתא המאושרים מוצי ואביבה דהמן!

תושבי המועצה \\ נציגי יישובים המעוניינים לשלוח עדכונים או לכתוב לניוז לטר, מוזמנים לפנות ללירון
klita@dead-sea.org.il

לתלונות הציבור:
איריס שש כוכבי, מבקרת פנים והממונה על תלונות הציבור  02-9945000 או irisc@dead-sea.org

אנחנו מזמינים אתכם להתעדכן באופן שוטף בפייסבוק המועצה "מועצה אזורית מגילות ים המלח"

ולהירשם לקבלת ניוז לטר המועצה באופן קבוע אליכם למייל, באתר המועצה בכפתור "ניוזלטר חודשי"

www.dead-sea.org.il | 02-9945000 | 

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft