פניה למוקד מוקד נגישות

ניוז לטר המועצה מאי 2018

יישום החלטת הממשלה לתמיכה בישובי ים המלח:

החודש החל לפעול צוות היגוי ליישום החלטת הממשלה לתמיכה ביישובי ים המלח. הצוות מתכנס בראשות משרד ראש הממשלה וכולל נציגי כלל משרדי הממשלה השותפים. נציגי המועצה שותפים לצוות ויחולקו בהמשך לצוותי עבודה לקידום מיטבי של הנושאים השונים.

פיתוח התיירות במרחב:

החודש התקיים סיור במדבר יהודה לצורך חשיבה מרחבית על פיתוח התיירות באזור. בסיור השתתפו נציגי המועצה,  ונציגי משרד התיירות וכן נציגי אגף התקציבים ממשרד האוצר, המנהל האזרחי, רשות הטבע והגנים ועוד

ביקור מנהל המחוז – המשרד לשרותים חברתיים: החודש ביקר במועצה יורם אזולאי מנהל מחוז ירושלים במשרד לשירותים חברתיים יחד עם סגניתו. צוות המועצה ארח אותם בביקור במח' רווחה שבקיבוץ קלי"ה.

אימון מטה רשותי:

החודש התקיים במועצה בשיתוף רשות החירום הלאומית, נציגי משרדי הממשלה,פיקוד העורף ומפקדת פיקוד מרכז, אימון מטה רשותי, להכנה לחירום. מחלקות המועצה ערוכות למתן מענה לתושבים בשעת חירום, בתחומים השונים.

אירופה אוריינט ראלי

אירופה אוריינט ראלי (ארגון ללא מטרות רווח), מתאפיין בהיותו מסע נסיעה חוצה יבשות שמתגאה במטרות ומשימות לשיתופי פעולה אזוריים, כמו גם פרויקטים לתמיכה וסיוע לקהילה. פרויקטים שהתפתחו לאורך הדרך ולאורך השנים בסימן ידידות אהבה ושלום.

המסע שיוצא בכל שנה בנסיעה מגרמניה לירדן ומתפרש על כ- 7000 ק"מ, מתקיים השנה בפעם ה-13.
החודש, הגיעו משתתפי הראלי לחוף נווה מדבר לביצוע משימת- MESSAGE IN A BOTTLE
כחלק מהמשימות אותן קיבלו המתמודדים בראלי, המשתתפים קיבלו משימה למלא בקבוק במים ממקור מים במקום מגוריהם. הם תיעדו את מילוי הבקבוק, נסעו עימו מרחבי אירופה ושמרו אותו כל הדרך עד ים המלח.
המשתתפים שטו בקייק בעזרת חברת "on the kayak" לעבר מצוף בים ושם, שפכו את המים שהגיעו מרחבי אירופה אל תוך ים המלח, כאקט סמלי להעלאת המודעות לסכנת היכחדותו של ים המלח.

המסע מנה השנה 30 צוותים, ב-90 מכוניות, אשר למעשה מהווים 180 אנשי ראלי אוהבי מכוניות ומסעות. ללא הבדלי דת, צבע או מין ובגילאי 19 עד 80.
רוב אנשי הראלי מגיעים ממדינות אירופה השונות, ויש גם צוותים מיוחדים מישראל, ירדן וטורקיה.
כללי הראלי מנחים שכל צוות בנוי מ-6 אנשים (בשלוש מכוניות) כשכל מכונית לא נקנתה ביותר מ-1111 יורו או שהיא לפחות בת 20 שנה.
הניווט הוא על ידי מפות וספר דרך בלבד, הנסיעה בכבישים צדדיים בלבד, והלינה במכוניות/ באוהלים או במלונות שלא עולים על 11 יורו לאדם.

תודה רבה לציון מזרחי מורד יריחו על הארוח בחוף נווה מדבר ולמלווין בלאו ממצפה שלם על צילום האירוע!

צילום: מלווין בלאו, מצפה שלם

גזבר ומזכיר המועצה:

פרוטוקול מליאה מס' 4 (2018) זמין עבורכם עכשיו באתר המועצה או בלחיצה כאן

תיירות:

"ללא גבולות" – כנס תיירות כפרית "ארץ ים המלח" / ארנון בירן

 לפסטיבל "דרום אדום"  שהתרחש לאחרונה הצטרפה העיר שדרות (אותה אני מלווה כיועץ תיירות) לחמשת המועצות האזוריות, הלוקחות חלק בפסטיבל מזה שנים רבות

אחת הסיבות העקריות להצטרפות הינה התובנה שהמבקר "אדיש" לחלוטין לגבולות המוניציפליים של המועצות והערים אשר הוא חוצה בדרכו לאטרקציה התיירותית

 שיתוף פעולה בין המועצות האזוריות והעיר תורם להגדלת תקציב הפעילות הכולל, הגדלת היצע החוויות, פונה לקהלים נוספים ומניע ל"קנייה חוזרת"  

 שיתוף הפעולה מקרין גם "פנימה" והתיירנים יוצאים נשכרים "תרתי משמע" , הן מכמות גבוהה יותר של מבקרים והן במקצועיות שלהם: 

לומדים אחד מהשני, יוצרים חבילות משותפות ומשתפים בידע  ובניסיון שצברו.

ב 22 למאי השתתפתי בכנס התיירות הכפרית הראשון שארגנו המועצה האזורית מגילות והמועצה האזורית תמר. מטרת הכנס הייתה להשיק את מותג "ארץ ים המלח " אשר ישווק  לקהל הרחב בארץ ובחו"ל

 על בסיס אותו רציונאל של "אדישות" המבקר לגבולות המוניציפליים נולד רעיון שיתוף פעולה בחבל הארץ "שלנו" 

 יו"ר המועצות  ומנהלי התיירות אורית הרשטיג וניר ונגר, מובילים מהלך שיתרום לכלכלת האזור,יצמיח יזמויות חדשות ,יחזק את הקיימות ויחשוף את המבקר החולף על ציר 90, לאחר שסימן לו את האזור כיעד לשהייה ולביקור חוזר.

 כתיירנים חשוב שניקח חלק בתהליך יצירת חבילות משותפות, שיתוף בידע ובניסיון , השתתפות ביוזמות של הגוף המשותף ועוד 

הדוברים בכנס הציגו את מותג "ארץ ים המלח", תוכניות הפיתוח ופעילות חל"י (חברה להגנות ים המלח) במרחב, תיירות נרטיבית ותוצרי עבודת המחקר של אלעד אלמוג ממרכז מדע בנושא שיתופי פעולה בדרך הנמוכה בעולם.

 יישר כח גדול לכל העוסקים בקידום שיתוף הפעולה בחשיפת נפלאות האזור בכלל וים המלח (האמיתי !)בפרט - לעולם כולו 

סיור תיירנים והפעם למקום הכי יפה בעולם – לים המלח.

סמינר התיירות שהתקיים במועצה במהלך השנה, הוליד את הרצון בקרב התיירנים והיזמים שלנו, להכיר מקרוב את האתרים שפועלים באזורנו ולהתארח אחד אצל השני.

הרמנו את הכפפה ויצאנו לסיור לימודי, חוויתי ומגבש. פתחנו את היום בסיור חקלאי אצל גרי אורון תושב ורד יריחו בנסיעה חוויתית בטיולית שטח מלהיבה, טעימות מתוצרת חקלאית מעולה וטרייה.

משם המשכנו לחוות האפרסמון אצל גיא ארליך בקיבוץ אלמוג לסיור מרתק עם ניחוחות משכרים של ריחות קדומים וצמחים ייחודיים מהם מפיקים משחות ובשמים.

עצרנו לתצפית החדשה מעל נחל אוג, שם אורית הרשטיג הציגה את פעולות הפיתוח התיירותיות באזור.

 משם המשכנו למקום עם נקודות תצפית מהממות עם נוף שלא שובעים ממנו – מצוקי דרגות חאן אירוח ואירועים, לארוחת צהריים טעימה ומפנקת, שם אפילו היה קצת קריררר..

הקינוח היה שיט מדהים עם "נופי מלח" בקייאקים ובסירה עם עפר שמואלפלד, ג'קי ואורית בן זקן.

היה כיף להתארח בבית. מומלץ גם לכל מי שגר באזור לגלות את קסמי המקום.

חינוך:

פרוייקט "הגן שלנו" – לקראת סוף שנה של פעילות

לפני שנתיים יצאנו לדרך עם תכנית מתמשכת של פעילות מול גני הילדים בתחומי החינוך לקיימות בדרך החקר וההתנסות.  את התכנית מפעילה סיגל יאיר ממצפה שלם. במסגרת התכנית עבדנו על שלושה תהליכים מקבילים:

 1. ייעוץ לצוותים החינוכיים בנושאי חינוך סביבתי
 2. תקצוב ועבודה מול גני הילדים בביצוע שינוי בחצר הגן - כל גן והקשיים שלו, בהתאמה למצב הקיים. כל גן מתוקצב לשינוי בעל אופי סביבתי ומעודד חשיבה סקרנית בחצר הגן.
 3. תכנון ועיצוב תכנית טיולים ברחבי הישוב - כולל משמעויות של תוכן רלוונטי, בטיחות וביטחון. לכל גן נקבעה תכנית טיולים עם כמה חלופות שתואמה עם כל הגורמים הרלוונטיים בישוב.

בלחיצה כאן תוכלו לצפות במצגת עם הפרויקטים שבוצעו בישובים בעמל רב.

תכנית הטיולים המאושרת נמסרה לכל גן בשטח.

בקרוב נשב על משימות נוספות לשנה הבאה.

אני רוצה להודות לסיגל יאיר שעוסקת בעניין מכל הלב באופן שוטף ומעורר הערכה ולדרור סיני על העזרה בתחומי הבטיחות והביטחון.

אודי איזק

מחלקת חינוך

 

מה קורה בבית הספר "מגילות"? כתבה: דנית מחלב

כיתות ה'-ו' מביה"ס מגילות יצאו לטיול שנתי

תלמידי כיתות ה'-ו' יצאו לטיול שנתי בן יומיים. חלק בלתי נפרד מארגון הטיול והצלחתו היה בידי הילדים שהתחלקו לקבוצות ולקחו אחריות על חידות אוטובוס, משחקי חברה, הפתעות לטיול, עידוד ומורל. היום הראשון לטיול היה בתל עזקה, בו שוחחו על ההתיישבות שהייתה בעבר באזור, על חקלאות קדומה, על חרקים וצמחים. במהלך הטיול אכלו הילדים זרעים של גדילן (קוץ ממש טעים) ובערב ישנו בנתיב הל"ה. משחקי החברה בערב יצרו אווירה מהנה וגיבוש כיתתי. היום השני לטיול היה באזור חרבת מדרס, שם הכירו את מערות הקולומבריום, שרידים של בתי בד ונהנו מזחילה במנהרות מתקופת בר כוכבא. הטיול היה כיף גדול וכולם חזרו בריאים שלמים ו...עייפים.

בתמונה: התעמלות בוקר משותפת ביום השני לטיול

מגלים את מגילות

כחלק מהלמידה על קומראן התקיים פרויקט מיוחד ובו ילדי כיתה ד' הדריכו את ילדי כיתה ג' באתר קומראן. הפעילות החלה בהצגה שהכינה כיתה ד' על גילוי המגילות הגנוזות. לאחר מכן כיתה ג' חולקה לשתי קבוצות והם עברו בארבע תחנות שונות בקומראן שהודרכו ע"י ילדי כיתה ד' שהתכוננו מבעוד מועד.

במעבר בין התחנות נחשפו הילדים לנושאים:

מים - איך השתמשו במים ומהי אמת מים. הילדים התנסו בהעברת מים מדלי לדלי דרך צינורות כפי שהיה בתקופת האיסיים.

הנוף סביב קומראן- תצפית בה ילדי כיתה ד' הסבירו מה נמצא סביב הקומראן מדרום, מזרח, צפון ומערב.

בית הסופרים - הסבירו איך נכתבו המגילות והילדים עברו הפעלה של הרכבת חלקים של כד חרס והיו צריכים לפענח כתב סתרים.

אורח החיים של האיסיים – לאחר הסבר ההפעלה הייתה התנסות להיות דקה בשקט במדבר.

לסיכום הפעילות הכינו חידון אמת ושקר על קומראן והאיסיים.

בהמשך העבירו ילדי כיתה ד' את הפעילות גם להוריהם. זו פעילות שחיברה את הכיתה למקום שבו הם גרים באופן חוויתי ומעצים.

בתמונות: ילדי כיתה ד' והמחנכת שרית, הילדים וההורים בהעברת המים בצינורות.

בית קפה יום הורים

המסורת ממשיכה וגם ביום ההורים האחרון בביה"ס מגילות- הוקם בית קפה "מגילות" בהנהגת מועצת תלמידים ואילנית הראל. ההורים נהנו מקפה ועוגה, משחקי קופסא ודפי צביעה יחד עם הילדים. הייתה אוירה טובה ונציגי מועצת התלמידים נתנו שירות בנדיבות ואהבה. תודה לכולם על שיתוף הפעולה. אנחנו כבר מתכננים יום שיא לתלמידי בית הספר מהכספים שנאספו, נפגש גם בשנה הבאה.

בתמונה: מועצת תלמידים בתכנון הפסקה פעילה ליום ירושלים

טיול כיתה א'

לטיול יצאנו, בחוות האפרסמון ביקרנו, שם למדנו על קטורת, בשמים, וצמחים המופיעים בתנ"ך.

במקור היינו מתוכננים ללכת לעין מבוע ושם לעשות מסלול הליכה קצר, אך גשם שוטף שירד עלינו אילץ אותנו לחשב מסלול מחדש... אז נסענו לאתר הטבילה הנמצא על גדות הירדן, שם לפי המסורת חצו בני ישראל את הירדן בדרך לכיבוש יריחו ולכיבוש הארץ, ושם ע"פ המסורת הנוצרית הוטבל ישו. התלמידים ראו את הטובלים, וראו כיצד גבול בין מדינות עובר במים, וכיצד ניתן לחיות בשלום עם שכנינו. ככל שהזמן עבר הגשם פסק, והשמש יצאה וזרחה לה, אז מהר נסענו לעין מבוע (מבלי ללכת במסלול בגלל סכנת החלקה) ושם ראינו כיצד מעין פעימה עובד, ראינו את הפסיפס המרשים ולמדנו על האזור. לפתע התחיל שוב לרדת גשם עז, ואנו בריצה חזרנו אל האוטובוס והתפזרנו לבתים. חזרנו עייפים, רטובים אך מאוד מרוצים.

יום שיא בקידום בריאות

במהלך חודש מאי העמוס בפעילויות בביה"ס, לא שכחנו גם את הבריאות. התקיים בביה"ס יום עם מגוון פעילות ספורט, שייק פירות, סלט ירקות וכמובן גם חשיבות ארוחת הבוקר. במהלך היום התקיימו תחנות ספורט באולם בהפעלת בנות מכינת "מלח הארץ", הפסקה פעילה בהנהגת מועצת תלמידים, "זומבה" עם ניב כהן שסחף את כולם ברחבת הפרגולה - בקיצור היה יום מלא בהפתעות, זזנו הרבה, אכלנו בריא והכי חשוב שנהנו מאוד!

הנהגת גינה מובילה צמיחה

לאחר הכנות מרובות הגינה של הנהגת גינה נושאת פרי. במהלך המפגשים האחרונים למדו חברי ההנהגה על מחזור הצמח והכינו את הגינה לצמיחה – תחמו שטח, הפכו את האדמה, שתלו צמחים וראו את הנביטות הראשונות. בכל מפגש של ההנהגה יש עשיה מרובה וכן גיבוש קבוצתי במשחקים בפתיחת המפגש ובסיומו.
בתמונה: העבודה על תיחום הגינה בעיצומה

בינוי ותשתיות:

מגרש קט רגל בקיבוץ קלי"ה: החודש הסתיימו העבודות להקמת מגרש קט רגל (דשא סינטטי) בקיבוץ קלי"ה לרווחת תושבי מגילות וילדי בית הספר היסודי, בשיתוף פעולה של המועצה עם הטוטו.

שכונה דרומית בקיבוץ קלי"ה: החודש החלו עבודות עפר להקמת השכונה הדרומית בקיבוץ קלי"ה, בשלב א' יבוצעו עבודות ל 51 מגרשים.

עבודות לשיפור חזות היישובים:

אלמוג: במסגרת הפרוייקט של המועצה בשיתוף היישובים ומשרד החקלאות, לשיפור חזות היישובים הסתיימו החודש העבודות בכביש הכניסה לקיבוץ, סלילת מגרשי החניה ומגרש המשחקים. במסגרת פרויקט נוסף באלמוג (שיתוף פעולה בין משרד התחבורה, המועצה והיישוב) נסתיימו החודש העבודות להקמת כיכר וסלילת מערך הכניסה ליישוב, כולל העתקת תחנת ההסעה.

מצפה שלם: במסגרת הפרוייקט של המועצה בשיתוף היישובים ומשרד החקלאות, לשיפור חזות היישוב הסתיימו החודש העבודות במצפה שלם למדרכות, סלילת כבישים ביישוב ומגרש משחקים. במסגרת הפרוייקט הוצבו ביישוב לראשונה פנסי תאורה המופעלים באמצעות חשמל סולארי!

 

 

מלגות

כמידי שנה, גם השנה תעניק המועצה  מלגות לסטודנטים אשר הינם תושבי המועצה. המלגות 

יוענקו, לסטודנטים הלומדים בשנת הלימודים שהחלה בנובמבר 2017 ומסתיימת ביולי 2018.

למי מיועדת המלגה?

 • סטודנט הלומד לימודי תואר / הנדסאי או לימודי תעודה שמשך תקופת הלימודים 3 שנים לפחות.
 • סטודנט הלומד במוסד אקדמי מוכר ע"י המל"ג (המוסד להשכלה גבוהה).
 • סטודנט שהינו תושב  המועצה, המתגורר לפחות  3 שנים באחד מיישובי המועצה, כולל רישום בת"ז.
 • סטודנט שהוא תושב לפחות 3 שנים (לפי ת"ז)  הלומד וגר סמוך למוסד האקדמי בו הוא לומד.
 • סטודנט שהינו תושב המועצה הבונה את ביתו באחד מיישובי המועצה וכתובת מגוריו בתעודת הזהות שלו היא אחד מיישובי המועצה.

 גובה המלגה יקבע בהתאם לתבחינים הבאים:

 • התייחסות מח' הרווחה למצב הסוציואקונומי של הפונה.
 • היקף תכנית הלימודים.
 • גובה שכר הלימוד.
 • מגורים רצופים (יום יום) באחד מיישובי המועצה בתקופת הלימודים.
 • משך השנים בהם קיבל הפונה מלגה  מהמועצה וסכום המלגה שקיבל  .

 את הטפסים ניתן למצוא באתר המועצה או בלחיצה כאן

את הטפסים, כולל כל המסמכים הנדרשים יש להשיב במעטפה או סרוק במייל לכתובת:

sima_iluz@dead-sea.org.il  (יש לוודא שהמייל התקבל)   לא יאוחר מה-  31.7.18 בשעה 16:00

"מרכז הורות צומחת" במגילות מרכז למידה והתנסות להורים לילדים

הכן את ילדך לחופש- מחשבות ועצות לקראת החופש הגדול
החופש הגדול מגיע...שמחה גדולה לילדים, אולי מעט פחות להורים.
מצד אחד- אין שיעורים, אין משימות, יש ירידה משמעותית בלחצים הקשורים לתיפקוד בבית הספר.
מצד שני- יש שבירת שגרה וסדר יום, צריך להתרגל להרבה יותר זמן פנוי, לילדים שמשתעממים וצריך להעסיק אותם. העלויות הכספיות גדלות, החופש הוא תקופה יקרה לתקציב המשפחתי.
החופש הגדול הוא תקופה מיוחדת, שאם מתכוננים אליה נכון, אפשר להנות ממנה, ולעשות בה דברים שלא אפשריים במהלך שגרת הלימודים. אפשר להעשיר את הקשר עם הילדים, ולהנות תוך כדי.
במאמר שלפניכם נתייחס לשני המרכיבים הללו- אחד, איך מתכננים ומתארגנים לחופש, והשני- איך מנצלים אותו לטובת הילדים והמשפחה.

המלצתנו למשפחות:

להמשך קריאה לחץ כאן

מתוך מאמר שכתבה: חלי ברק שטיין
פסיכולוגית חינוכית מומחית. יעוץ להורים, יעוץ זוגי ומשפחתי.
מחברת הספרים: 'בגובה העיניים', 'תקשיבו לי רגע', 'כשהילדים יוצאים מהבית'

מרכז הורות צומחת- סדנת הורים בקלי"ה

עוד סדנת הורים מבית היוצר של מרכז הורות צומחת במגילות הסתיימה.

והפעם סדנת הורים בשם "מתבגרים, מה הבעיה?" התקיימה בקיבוץ קליה.

את הסדנה בת ארבעה מפגשים ליוותה והנחתה חלי נעימי, למפגשים הגיעו 35 הורים ואנשי חינוך מכל המועצה.

בסדנה למדנו על  דרכי התמודדות, קיבלנו כלים מעשיים להבניית יחסים טובים עם בני הנוער,

אחריות הורית-מהי? מתי מתערבים? ומתי חשןב להיות מעורבים בחיי המתבגר?

איך משלבים את בני הנוער בחיי הקהילה? ואיך יוצרים מנהיגות נוער וקהילה שיתופית .

אין ספק שזו הייתה סדנה מלמדת שהאירה צדדים נוספים עבור ההורים שמגדלים מתבגרים.

פיקוח, תברואה, וטרינריה, הסעות תלמידים ואיכות סביבה:

חיסון חיות בר במרחב מגילות:

גם החודש פוזרו במרחב המועצה ובאזורים המשקיים פתיונות אוראליים שמטרתם חיסון חיות בר נגד כלבת. בנוסף בשיתוף רשות הטבע והגנים יבוצעו פעולות לדילול אוכלוסיית חיות בר מסוכנות בקרבת יישובים.

מחזור אריזות ביישובים:

כידוע, בחודש שעבר פוזרו ביישובי מגילות פחים כתומים למחזור אריזות.

כבר החודש ניכר כי משפחות רבות עושות שימוש בפחים הנ"ל וממחזרות ועל כך כל הכבוד!!!

בסיורים שעורך צוות המועצה בנושא התברואה נתקלנו בהשלכת פסולת שאינה תואמת לפח המחזור הכתום. אנא וודאו שהפסולת אותה אתם משליכים מתאימה למחזור אריזות!

למי שעדיין מתלבט בנוגע לפסולת מסוימת והתאמתה לפח הכתום, אפשר להוריד את אפליקצית "כתומולו" ולקבל את כל המידע!

פיקוח על שוטטות בעלי חיים ביישובים:

ביזמה של מחלקת התברואה והפיקוח נאכף לאחרונה ביישובי מגילות חוק העזר האוסר על המצאות כלבים משוטטים ביישובים, ללא השגחה וללא רצועה. (סעיף 11 א')

עדיין אנו נתקלים במקרים של הנשכות בני אדם על ידי כלבים משוטטים ביישובים.

אנו חוזרים וקוראים לתושבים להקפיד להחזיק את כלבם קשור או בהשגחתם.

כלבים שיילכדו יושמו בתחנת הסגר ובעליהם ייקנס בסכום של 730 ₪.

מחלקת תרבות, ספורט, פנאי ומעמד האשה

מועדון עסקי נשי

משהו טוב קורה במגילות...
אז המפגש השני יצא לדרך עם 7 נשים מקסימות חדורות מטרה ומוטיבציה להצלחה.
במפגש כל אחת שמה לה פוקוס לשיתופי פעולה אפשריים עם כל מיני גופים וגורמים שיכולים גם להיתרם משיתופי הפעולה.
בשפה המקצועית קוראים לזה מצב של win win !
האנרגיה הייתה מדהימה,
האוהל והמארחת אביגיל דגן מאבנת, היו קסומים,
הבנות היו מהממות, המנחה הייתה סופר מקצועית,
בקיצור כל המפגש היה  win !
מפגש כזה שמרחיב את הלב ונותן בוסט של אנרגיה להמשיך ולעשות כי רק עשייה מביאה להצלחה!
בקרוב פרטים על המפגש הבא...

 

ספורט במגילות:

החודש ציינו במועצה יום ספורט אזורי ססגונני ומגוון בפעילויות רבות במסגרת שבוע הספורט של ישראל 2018.

בבוקר התקיים בביה"ס מגילות- הפנינג ספורט בו השתתפו ילדי ביה"ס ומורים בהובלת אילנית הראל, המורה לספורט בביה"ס.

את הבוקר פתחנו בשיעור זומבה עם המדריך ניב כהן, שלאחריה הכינו הילדים ארוחת בוקר בריאה משותפת לכל הכיתות.

לאחר הארוחה התקיימה באולם הספורט פעילות תחנות משחק בהובלת אילנית ובנות "מכינת מלח הארץ", במהלך כל היום התקיימו סדנאות בריאות בהובלת נועם בהלול ומחנכות ביה"ס, את היום קינחנו בשיק בריאות אותו הכינו הילדים.

בחלק השני של היום, עדיין במתחם אולם הספורט, התקיימו שיעורים ללא תשלום לקהל הרחב, חדר הכושר נפתח לרווחת תושבי מגילות להתנסות ראשונית ובמקביל אליו התקיימו שיעורי יוגה בהדרכת תהילה שטראוס ושיעור אירובי של אפרת בהלול.

סיימנו את היום  בטורניר כדורגל לבני הנוער של מגילות.

הטורניר התקיים לראשונה במגרש הדשא הסינטטי החדש בקיבוץ קלי"ה, לטורניר הגיעו 8 קבוצות ממגילות וממועצה אזורית תמר: 2 קבוצות מקלי"ה, קבוצה ממצפה שלם, קבוצת נוער יפתח,

קבוצה מנאות הכיכר, קבוצה מעין גדי, קבוצה מבית הערבה וקבוצה מאלמוג.

את הטורניר שפט מלווין בלאו תושב מצפה שלם במקצועיות ובדרך הייחודית שלו ובהתנדבות מלאה...

לטורניר הגיע קהל רב: מדריכים, הורים, ילדים ואפילו אורחים מכפרי הנופש שצפו במשחקים ועודדו לאורך כל הדרך.

בסיום הטורניר זכו במקום הראשון קבוצת נאות הכיכר, במקום השני זכו קבוצת בי"ס יפתח ובמקום השלישי זכו קבוצת מצפה שלם.

יום הספורט נערך כולו באווירה ספורטיבית וברוח טובה ונתן דרייב לפעם הבאה..

 

 

 

מהנעשה ביישובי מגילות:

יום ירושלים באבנת:

באבנת התקיימה החודש לרגל יום ירושלים פעילות ביתית בבית משפחת דרורי בהובלת ועדת תרבות.

שי קיל העביר חידון על ירושלים שדרש מאיתנו ידע, כל אחד סיפר מה הוא אוהב בירושלים.  ובעיקר היה כיף, חוויתי, טעים ומצחיק!

 

ביזמת תושבי מגילות - טורניר כדורגל של יישובי מגילות!

השבוע התקיים טורניר כדורגל של יישובי מגילות שהתארגן בספונטניות על ידי תושבי מגילות. הטורניר התקיים במגרש הכדורגל המועצתי שבקיבוץ קלי"ה. בטורניר השתתפו כ50 שחקנים מיישובי מגילות!

ומי ניצח?

מקום ראשון – קלי"ה!

מקום שני - קדם ערבה!

מקום שלישי - בית הערבה!

מקום רביעי – אבנת!

יישר כח על יזמה מבורכת. נתראה במגרשים!!

 

נולדו החודש במגילות:

מזל טוב לסמדר וליעוז ראובני מורד יריחו להולדת הבת שחר!

מזל טוב ללריסה ועמוס גואטה ממצפה שלם להולדת הבת כרמל אוריה!

מזל טוב למיטל וגרי אונגר מקיבוץ אלמוג להולדת הבן עומר!

מזל טוב לחני ואהוד שגב מאבנת על הולדת הבן טנא נפתלי!


תושבי המועצה \ נציגי יישובים המעוניינים לשלוח עדכונים או לכתוב לניוז לטר, מוזמנים לפנות ללירון klita@dead-sea.org.il

לתלונות הציבור:
איריס שש כוכבי, מבקרת פנים והממונה על תלונות הציבור  02-9945000 או irisc@dead-sea.org

אנחנו מזמינים אתכם להתעדכן באופן שוטף בפייסבוק המועצה "מועצה אזורית מגילות ים המלח"

ולהירשם לקבלת ניוז לטר המועצה באופן קבוע אליכם למייל, באתר המועצה בכפתור "ניוזלטר חודשי"

www.dead-sea.org.il | 02-9945000 | 

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft