פניה למוקד מוקד נגישות

ניוז לטר המועצה יוני 2018

מידעון המועצה לסיכום חודש יוני 2018

טקס סיום מכינת מלח הארץ:

לאחר שנה עמוסה בחוויות, מחשבות, סיורים, ניווטים, התנדבות, הכרויות והמון כיף, נפרדו בנות מכינת מלח הארץ בטקס מרגש וסיכמו את השנה.
לטקס הגיעו כל משפחות הבנות וקהילת מצפה שלם.
בטקס בירכו נציגי המועצה בינהם אורית הרשטיג נציגת הועד המנהל של המכינה, איריס כוכבי נציגת המשפחות המאמצות והקיבוץ, חנן ברזילי ראש המכינה ודיה בדש מנהלת שלוחת הבנות. גם נציג ההורים ברך את הבנות בסיום השנה המרגש וכמובן הבנות והמדריכות הופיעו בקטעי משחק, וידאו ושירה.
המועצה העניקה לכל בוגרת שי אישי: מעיל מחמם שילווה אותן בהמשך הדרך.
3 בנות המכינה ביחד עם 4 בנים ממכינת הבנים ממשיכים איתנו בשנה הבאה לתוכנית שנקראית "שנה ב'" בה הם תורמים וחיים בקהילה עד לפרק הגיוס. לשמחתנו, פרק זה יתקיים בקיבוץ קלי"ה אשר קיבלו את המכינה בזרועות פתוחות. בנוסף לכך, שתי בנות נוספות ימשיכו כמלוות בוגרות למחזור ד'
עלו הצליחו!

משרד השיכון - מגילות

החודש נפגשו נציגי המועצה עם הגב' אסנת קמחי - סמנכל"ית בכירה לענייני הכפר במנהל ענייני הכפר במשרד השיכון. עוד נכחו בפגישה מנהל המחוז, מר משה מרחביה מר אברי ליבני מנהל אגף תיכנון וביצוע ונציגי המטה. הדיון עסק בתכניות הפיתוח ביישובי מגילות ופרט את התכניות להמשך תכנון בניה ביישובים. משרד השיכון מלווה את המועצה ומסייע בפעילות בתחומי הצמיחה הדמוגרפית במגילות.

גזבר ומזכיר המועצה:

פרוטוקול מליאה מס' 5 (2018) זמין עבורכם עכשיו באתר המועצה או בלחיצה כאן

פרוטוקול מליאה מס' 6 (2018) זמין עבורכם עכשיו באתר המועצה או בלחיצה כאן

דו"ח לתושב: תמצית הדו"חות הכספיים לשנת 2017 זמין עכשיו באתר המועצה או בלחיצה כאן

יריד התיישבות:

המועצה ויישובי מגילות לוקחים חלק ביריד התיישבות שמארגנת החטיבה להתיישבות. היריד, שיזכה לחשיפה פרסומים נרחבת, מזמין קהל מכל רחבי הארץ, המתעניין בהתיישבות הכפרית, ומאפשר הזדמנות לסקור את מגוון האפשרויות בתחום זה. ביריד יקחו חלק רכזי הקליטה מכלל יישובי המועצה ונציגי המועצה.

אם אתם בסביבה, בואו להגיד שלום!

 

מ.מש"ק(מרכז השיטור הקהילתי) מגילות שלכם ובשבילכם

 

הורים, בני נוער וילדים יקרים.

בשעה טובה יצאנו לחופש הגדול ועל מנת שנעבור אותו בשלום מובאות מספר המלצות

לקריאת כלל ההמלצות לחץ כאן

שרותי משטרה הניתנים בנקודת מגילות ע"י המש"ק:

  • קבלת תלונות ודיווחים מתושבים וטיפול בהן,
  • טיפול באבדות ומציאות,
  • שיתוף פעולה בין המשטרה למועצה באירועים קהילתיים ובכלל,
  • אכיפת תנועה וטיפול במפגעים תעבורתיים,
  • טיפול בעבירות איכות חיים: רעש, זיהום אוויר, השחתת מקרקעין, התעללות בבעלי חיים וכו..
  • ייעוץ והסברה לתושבים,
  • פתרון סכסוכים בין אישיים, קהילתיים ועסקיים.
  • טיפול מעמיק בנפגעי עבירה וליווי מקצועי.
  • הפעלת מערך מתנדבים ביחידת השיטור במגילות.

זה המקום להזכיר כי ניתן ורצוי להגיש מעומדות להתנדבות ביחידתנו הפועלת רבות בשטחים החקלאיים ובישובים למתן בטחון באזורנו, עמדת מש"ק מגילות הינה בצומת לידו על כביש 90 במתחם מועצת מגילות,

טל- 02-5478201

נייד- 050-5064990

מייל- kobibachar5@gmail.com

 

בברכת קיץ מהנה

קובי בכר- רס"מ מ.מש"ק מגילות ים המלח

בינוי ותשתיות:

החודש הסתיימו בשעה טובה העבודות לשיפוץ מתחם 'אמא אדמה' שבצומת הלידו.
המתחם ישמש כמרכז מוסיקה מועצתי ויהיה בית לאנסמבל מגילות ולחוגי מוסיקה לכל הגילאים.

חינוך:

הקיץ בפתח ואיתו פעילויות ילדים ונוער. בבית הספר מגילות יפעל בית הספר של החופש הגדול. אנו מבקשים מאחרוני התלמידים שעדיין לא נרשמו להזדרז ולהרשם לפעילות. פרטים באתר המועצה ובמחלקת החינוך.

השנה נקיים גם קייטנות מדעים. לגילאי ד-ו תתקיים קייטנה בבית הספר מגילות, ובחלק מהישובים יפעלו קייטנות מדעים נוספות.

פעילות הנוער יוצאת גם היא לדרך. פעילויות הנוער פורסמו באתר המועצה. בכל הישובים יתקיימו פעילויות תחת חוק הקייטנות החדש. רכזות החינוך עבדו קשה בכדי להתאים את הפעילויות לדרישות משרדי הממשלה בזמן קצר ובתנאים לא קלים.

החודש יצאו לדרך 12 בוגרי שכבת ט' שיבלו 11 ימים ביער כפר החורש בסמינר המד"צים של הנוער העובד והלומד. בהמשך יצאו חניכי שכבות ד'-ו למחנה הקיץ, ו 22 חניכים לרפסודיה של התנועה הקיבוצית.

בבית הספר התיכון האזורי בעין גדי הסתיימו הלימודים. מסיבת הסיום הייתה אירוע שמח, מכובד ומושקע.

בוגרי בית הספר מסיימים בימים אלה את בחינות הבגרות שלהם ומתכוננים ליציאה לשנות שירות, מכינות צבאיות ולשירות הצבאי. אנו מקווים ומצפים להישגים דומים למחזור שסיים בשנה שעברה, ועמד על קרוב למאה אחוזי זכאות לבגרות, חלק משמעותי מהן ב 5 יחידות, ועל היקף מדהים של 50% יציאה לשנות שירות ומכינות קדם צבאיות.

ההישגים האלה מעידים על עבודה קשה של תלמידים, הורים ואנשי צוות ומינהלות.

שיהיה לכולנו חופש בטוח ונעים.

הישגי בוגרי מגילות ונתוני "התמונה החינוכית" בתקשורת.

בתחילת שנת הלימודים הקודמת יצאו פרסומים בתקשורת הארצית שהתבססו על נתונים של משרד החינוך והיו שגויים. לצערנו הרב משרד החינוך ואנשי התקשורת שהיו אחראים לפרסומים הנ"ל סרבו לקחת אחריות על התמונה השגויה אותה הציגו.

הניסיונות שלנו לתקן את התמונה המעוותת שמציגה התמונה החינוכית לא צלחו והבעיה צפויה להופיע גם השנה. אנשי התמונה החינוכית מציגים את נתוני הרשות בחינוך העל יסודי כשהם כוללים בתמונה פנימיה טיפולית שפועלת במסגרת המועצה עם תלמידים שאינם תושבי המועצה, ומסתירים את הנתונים של תלמידי המועצה שלומדים כולם מחוץ למועצה, רובם בבית הספר האזורי בעין גדי.

האופן שבו הוצגו הנתונים על ידי משרד החינוך גרם לכך שעבודה מבורכת של מוסד חינוכי חשוב שפועל בשטח המועצה הוצגה באופן פוגעני, ושנתוני האמת של תלמידי המועצה לא נמסרו לציבור.

לצערנו הרב לא הצלחנו לשנות את המצב, ואנו צפויים לאותה חשיפה שלילית גם השנה.

בכדי לתת לתופעה מענה, בחרנו להציג את נתוני ההישגים הלימודיים לשנת תשע"ז כפי שהם באמת:

בשנת הלימודים הקודמת סיימו תלמידי יב' בוגרי מגילות  בבית הספר האזורי בעין גדי את לימודיהם עם ההישגים הבאים:

 100% זכאות לבגרות (!!!), חלקם עם בגרויות של 5 יחידות בתחומי הביולוגיה, הפיסיקה, האנגלית  והמתמטיקה. הנתונים כוללים את תלמידי החינוך המיוחד, הישג מיוחד במינו ברמה הארצית. אם נצרף לכך את העובדה שכמחצית מבוגרי המחזור יצאו לשנות שירות ומכינות, וכולם התגייסו לצה"ל, אפשר להגיד שיש במה להתגאות.

נתוני כל המחזור (כולל תלמידים שלמדו בבתי ספר אחרים):

מתוך כל בוגרי ובוגרות מגילות (16) בשנה שעברה, 14 קיבלו תעודת בגרות מלאה (כולל תלמידי החינוך המיוחד), 8 יצאו לשנות שירות ומכינות קדם צבאיות וכולם התגייסו לצה"ל.

 

כפר הסטודנטים באלמוג

החודש התקיימה פגישה לסיכום השנה השנייה של כפר הסטודנטים 'קדמה' בקיבוץ אלמוג.

השנה הותאם המיקוד של פעילות הכפר בהתחשב במיפוי והסקת מסקנות מן השנה הראשונה.

השנה התגוררו בכפר באלמוג 28 סטודנטים מתוכם 13 בנות, 15 בנים, 13 חילונים, 15 דתיים.

הפעילויות שהתקיימו במגילות השנה: חונכויות אישיות בשיתוף ביה"ס והיישובים, מרכז העשרה לנוער (ורד יריחו), מרכז למידה לנוער (ורד יריחו),  מרכז העשרה לילדים (ורד יריחו), מרכז 'בין החוגים ללימודים' (קלי"ה)

לאורך השנה התקיימו מספר אירועים קהילתיים בינהם:

אירוע סיום החגדיד בכפר הסטודנטים – הופעה של להקת 'יוסוף', הפנינג פתיחת שנה לילדים, "מתחת לאף" – ערב חשיפה לכפר, "אחד משלנו" – אירוע מועצתי במועדון הסטודנטים, הדלקת נרות חנוכה עם אלמוג, יום המעשים הטובים – חונכים וחניכים משפצים ומנקים בתי קשישים במעלה אדומים, יריד יד שניה בכפר, פסטיבל אביב לילדים ועוד.

עוד קיימו הסטודנטים גם מספר פרוייקטים שנתיים מתמשכים כגון: פאב הקאמל – פתוח כל יום חמישי לצעירי האזור והקיבוץ (מוזמנים!), כתבים צעירים – כתבה חודשית בניוזלטר המועצתי, פרוייקט הגיל הרך באלמוג ועוד...

כפר הסטודנטים באלמוג נחשב לאחד הכפרים המוצלחים והמבוקשים ביותר בין כפרי עמותת קדמה והמיונים לשנה הבאה, כבר החלו.

לקראת השנה הבאה יערך מיפוי מחודש של הצרכים ותיבנה תכנית פעילות, בהתאם לצרכים.

מהנעשה בכפר: (כתבה: אוראל סרי לוי, כפר הסטודנטים)

כפר הסטודנטים באלמוג סוגר שנה שנייה של עשייה משמעותית בקהילה. 

נשמח לשתף אתכם בכמה מהפעילויות שלנו, שהפכו לשגרה מעצימה ומוצלחת לילדים ולהורים כאחד ובאמצעותם אנו בונים ומחזקים את הקשר עם הקהילה.

אחד מהפרויקטים השנתיים שיזמנו הוא פעילות דו שבועית לגיל הרך- פעילות משתנה המועברת בשעות אחר הצהריים, על ידי הסטודנטים, בה אנו מזמינים את ההורים להגיע עם הילדים ולהנות משעת סיפור, משחקים, פעילויות יצירה וסדנאות מגוונות ומושקעות.

פרויקט נוסף שנתמקד בו הוא חונכות פר"ח- חונכויות אישיות וקבוצתיות בסביבת המועצה המתקיימות אחת לשבוע במקומות שונים, לדוגמא:

מרכז העשרה לילדים בגילאי א-ג בימי ראשון בקיבוץ אלמוג, מרכז העשרה ולמידה לילדים (בגילאי א-ו) ולנוער (בגילאי ז-יב) בימי שני, רביעי וחמישי בורד יריחו, והתנדבות בבית הספר קלי"ה במסגרת "בין החוגים ללימודים" בימי רביעי.

החודש חגגנו את סיום החונכות בגן החיות התנכ"י עם הילדים, ביום ראשון ה10.6, התאספנו כל החונכים והחניכים באוטובוס אחד ויצאנו לפעילות חווייתית בגן החיות, במקום חיכו לילדים תחנות הפעלה מגוונות סביב שלל נושאים, צילומי מגנטים וסיור מרתק בתוך הגן.

 היתה זו דרך מדהימה לסגור שנה מוצלחת של עשייה ויצירת קשרים משמעותיים לחונכים ולחניכים.

נעים להכיר! (כתבה: אוראל סרי לוי, כפר הסטודנטים באלמוג)

בוקר שישי שיגרתי, אני מתעוררת ומכינה את הקפה שלי בידיעה שהבוקר הזה יהיה שונה משאר הבקרים שלי, הבוקר הזה אני אצא החוצה אל השכנים המקסימים שעדיין לא הכרתי ואחלוק איתם מהזמן שלי בשיח פתוח ומעניין על החיים כאן במגילות.

אני עוד מעט סוגרת כאן שנתיים (בקיבוץ אלמוג), שמבחינתי עברו מהר מאוד מרוב שנהנתי, אבל מתי בפעם האחרונה עצרתי להרגיש את ההנאה? לחבר לי במוח את שלל הדברים שמביאים אותי אליה? היום זאת הזדמנות מיוחדת בשבילי! לשמוע ולהשמיע!

הכנתי את הקפה ויצאתי כמה צעדים לשכנתי שרה, שגרה צמוד לכפר הסטודנטים. כבר מרחוק הצלחתי להרגיש את השלווה שנחה עליה בזמן שהיא שותה את הקפה בגינה המקסימה שהיא ובעלה התחילו לטפח.

שרה קיבלה אותי בחיוך גדול ומיד הציעה לי לשבת ולהרגיש בנוח, איזה הרגשה נהדרת, עוד לפני שהתחלנו לדבר יכולתי להרגיש את המשפחתיות והחום שמשפחת טובול מביאים איתם.

שרה (38) נולדה בצרפת ועלתה לארץ בגיל 16, מוטי (35) נולד ברוסיה ועלה לארץ בגיל 14. ולהם שתי ילדות מתוקות ליאור (2.5) ויובל בת החצי שנה.

 

לקריאת הראיון המלא עם המשפחה – לחץ על התמונה!

עדכוני הנהגת ההורים הבית ספרית:

הורים יקרים

שמחים לספר שבאירוע סיום השנה בביהס, הנהגת ההורים הבית ספרית נתנה שי צנוע לרחלה, אנט, אב הבית- נפתלי, מאיה היועצת, קרן הפסיכולוגית ונהגי ההסעות: אלברט פיני שלומי אבי יוסי משה.

תודה לכולם על ההשקעה בילדים שלנו

תרבות, תיירות ופנאי:

ארז לב ארי והחליפות מארחים את אריסן

במסגרת מופעי "בימות פיס" זכינו לארח את ארז לב ארי והחליפות במופע מחווה לשירי ארי סאן, זהו המופע הראשון איתו חנכנו את האמפי החדש בקיבוץ בית הערבה.

זוהי כמעט מסורת ש "SEAmphoney מגילות" בניהולו האומנותי של טיבי גולן, הופכים ללהקת החימום שלנו בכל מופע.

ההרכב המיוחד והמוכשר הזה פתח את הערב לפני המופע של ארז לב ארי והחליפות, בקטעי נגינה מקוריים, בשיר שנכתב ע"י מתן הראל תושב בית הערבה והולחן ע"י עזרא מזרחי תושב אלמוג, במיוחד לאנה הלאלי מנהלת ההרכב, אותו שרו מירי אופיר וירון יצחק בהרמוניה מופלאה.

אין ספק שהלב מתרחב בכל מופע מחדש, הם טובים והם שלנו.

 

למופע תחת כיפת השמים באווירה של חופש וחגיגה, הגיעו כ 150 תושבי האזור לשמוע שירים של ארי סאן שקמו לתחייה בעיבודים חדשים של הלהקה,

לצד הלהיטים המוכרים של ארז לב ארי, ישן התערבב בחדש למול קהל שרקד שר והריע ללהקה.

תודה למפעל הפיס שמנגישים מופעים איכותיים לפריפריה.

 ספורט:

בסוף השבוע השני של חודש יוני, עשרות ילדים, ילדות, נערים ונערות, הגיעו לקיבוץ קלי"ה שבצפון ים המלח לאירוח VIP ולמחנה אימונים ספורטיבי, מאתגר ומשמעותי עבורם- כדי להפוך לספורטאים ולוחמי ג'ודו טובים יותר.

במהלך המחנה, הגיע אלוף אירופה שגיא מוקי, על-מנת ללמד את הילדים כמה תרגילים, לשתף אותם בסודות שבזכותם הופכים לאלופים ודירבן אותם להתאמן ולא לוותר.

מי שניהל את המחנה הוא לירן נייגוז, מקיבוץ מצפה שלם, שותף לניהול "רשת מועדוני ג'ודוקא" שהפיקו את המחנה, אשר הקדיש את חייו לג'ודו וספורט.
לירן נקלט בשנים האחרונות בקיבוץ מצפה שלם והקים במגילות אימפריית ג'ודו המארחת ילדים ונערים מכל הארץ לתחרויות, מחנות אימונים וחוגים, בעידוד המועצה.

 

ט"ו באב במגילות! שריינו את התאריך!

 

מתרגשים לשתף אתכם כי בשבוע שעבר התקיימה ההופעה הראשונה של תזמורת Seamphony  מחוץ לגבולות המועצה. התזמורת הוזמנה לקחת חלק בחגיגות סוף שנת הלימודים של סגל וסטודנטים בבית הספר לחינוך של האוניברסיטה העברית בהר הצופים בערב שכולו מוזיקה, או במילים אחרות musication. קבלת הפנים היתה יפה וחמה מאוד. בציפייה להמשיך ולהופיע הן בגבולות המועצה והן מחוצה לה! (מאת: אנה הלאלי)

פיקוח, תברואה, וטרינריה, הסעות תלמידים ואיכות סביבה:

זו כבר מסורת! החודש התקיים שוב מבצע נקיון החופים, יזמה של המועצה בשיתוף מכינת מלח הארץ. רשות הטבע והגנים סייעו באספקת שקיות אשפה למבצע.

במבצע הפעם נאספו עשרות שקיות אשפה ופסולת גושית, מאזור חוף קדם וחוץ השאנטי בחלק הדרומי של החוף, השייך למגילות.

תודה לדרור קב"ט המועצה ולניצן ניסנלר מדביר המועצה על השתתפותם ותרומתם להצלחת המבצע.

להתראות בפעם הבאה!

מחזור במגילות:

החודש התבצע לראשונה פינוי אזורי של הפחים הכתומים. לאחר כל פינוי מתבצעת דגימה של  האשפה המושלכת אל הפח הכתום. מן הדגימה שבוצעה לאחר האיסוף הראשון עולה כי 93% מהפסולת המושלכת לפח הכתום ביישובי מגילות, כללה אריזות המותאמות לפחי המחזור הכתומים!!!
מתאגיד תמיר נמסר למועצה כי זוהי "אחת הדגימות הטובות שנצפו אי פעם"! ועל כך כל הכבוד וישר כח לתושבי מגילות.
סה"כ נאספו החודש כ 700 ק"ג פסולת אריזות למחזור, אנו שואפים למחזר מעל טון וחצי בכל חודש מה שיביא לכמות כוללת של כ 18 טון פסולת למחזור בשנה!
המשיכו למחזר!
פינוי הפחים הכתומים למחזור אריזות יתקיים אחת לחודש או לפי הצורך.

הקרטוניות ביישובים מתמלאות גם הן באופן מהיר ועל כן תוסיף המועצה בחודש הקרוב 5 קרטוניות נוספות במרחב לשימוש התושבים והמבקרים באזור.

פסולת אלקטרונית: החודש הוצבה עמדת מיחזור ראשונה במגילות לפסולת אלקטרונית, עמדה זו היא הראשונה במהלך של הצבת עמדות למחזור פסולת אלקטרונית בכל היישובים.

תוספת מתקני מחזור לבקבוקי פלסטיק: בשל הביקוש הגובר למחזור בקבוקי פלסטיק, תגברה החודש המועצה את מערך המחזור לבקבוקי פלסטיק, בחלק מן היישובים בהם עלה הצורך.

 

נולדו החודש במגילות:

מזל טוב לדבורה ועמית וייס מאבנת על הולדת גפן מרים

מזל טוב לאורית וספי אמגר מאבנת על הולדת הבן שיר

תושבי המועצה \ נציגי יישובים המעוניינים לשלוח עדכונים או לכתוב לניוז לטר, מוזמנים לפנות ללירון klita@dead-sea.org.il

לתלונות הציבור:
איריס שש כוכבי, מבקרת פנים והממונה על תלונות הציבור  02-9945000 או irisc@dead-sea.org

אנחנו מזמינים אתכם להתעדכן באופן שוטף בפייסבוק המועצה "מועצה אזורית מגילות ים המלח"

ולהירשם לקבלת ניוז לטר המועצה באופן קבוע אליכם למייל, באתר המועצה בכפתור "ניוזלטר חודשי"

www.dead-sea.org.il | 02-9945000 | 

האחריות הינה של המבקר בלבד, והמועצה אינה אחראית בכל צורה שהיא לטיב ו/או לתוכן האתר והאמור באתר הינו בגדר המלצה בלבד

עיצוב: Ronnie Baruch | תכנות: tq.soft